امروز: سه شنبه 01 بهمن 1398
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 مهر 1398 - 16:36
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی:

اتحاد خبر: نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استان بوشهر با وجود نزدیک‌ بودن به آب پایدار و تامین بخشی از اعتبارات کشور سزاوار این کم آبی نیست و لازم است آب کوثر را برای دشتستان انتقال دهند. محمدباقر سعادت بیان کرد: استان بوشهر دارای یک میلیون و 170 هزار نفر جمعیت است. استانی که روی آب نشسته ...

اتحاد خبر- مهشید شهنه مطلق: محمدباقر سعادت بیان کرد: استان بوشهر دارای یک میلیون و 170 هزار نفر جمعیت است. استانی که روی آب نشسته و بخشی از اعتبارات کشور را تامین می کند با وجود هزینه بالای تولید از طریق آب شیرین کن و گرمای شدید، سزاوار این نیست که از آب مطلوب و پایدار برخورد دار نباشد.


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ وی افزود: آب شیرین کن های ساحل و مرکز استان توسعه پیدا کند و آب کوثر را برای دشتستانی که صاحب ندارد انتقال دهند ولی برای پایدار بودن آب کوثر هم نمی توان ضریب اطمینان 100 درصد داد.


نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاهد تکمیل شدن دو تونل سد دالکی هستیم که نوید خوبی برای کشاورزان است اما برای تکمیل و بهره برداری پروژه اگر اعتبارات قابل قبولی تزریق شود زودتر می توان به بهره برداری رسید.


سرپرست فرمانداری دشتستان بیان کرد: این پروژه یکی از پروژه های حیاتی حوزه شهرستان دشتستان است.

فتح الله نوروزی تصریح کرد: تلاش و اقدامات لازم باید صورت گیرد تا در شهرستان دشتستان وابستگی آب نسبت به خارج از استان کاسته شود‌ و پاسخ بهتری به نیازهای مردم داده شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوب در شهرستان دشتستان حضور استان های معین در راستای توجه به نوسازی شبکه های آب و آبرسانی بوده است؛ خاطر نشان کرد: به حضور مجدد استان های معین در شهرستان نیاز ضروری است‌.

سرپرست فرمانداری دشتستان با اشاره به اینکه سد دالکی یکی از مطالبات جدی مردم است؛ خاطر نشان کرد: اگر در سد دالکی تدبیر مالی مناسبی داشته باشیم و بتوانیم سرعت و پیشرفت کار را نشان دهیم قطعا تاثیر گذاری مثبتی خواهد داشت.

نوروزی ادامه داد: تسریع در شروع کار آب شیرین کن 17 هزار و 500 متر مکعبی شهر برازجان، تاثیر گذاری بیشتری در بحث تامین آب خواهد داشت.

وی افزود: هماهنگی، همراهی و تعامل را در حوزه آب شهرستان برای حل مشکلات مردم را خواهم داشت و به عنوان اولویت اول شهرستان به این موضوع رسیدگی خواهم کرد.


مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان بوشهر اظهار کرد: 11 حلقه چاه با 11 کیلومتر خط انتقال آب و با اعتبار 165 میلیار ریال افتتاح شده که این 11 حلقه چاه روزانه 10 هزار مترمکعب آب به شهر برازجان انتقال می دهد.

عبدالحمید حمزه پور بیان کرد: بیش از 328 میلیار تومان در قالب 25 پروژه اجرایی در سطح شهرستان برای پایداری آب در حال اجرا است البته این پروژه پیشرفت فیزیکی 80 درصد و بعضا 100 درصد دارند.

وی افزود: علاوه بر این پروژه ها، آب شیرین کن 17 هزار متر مکعبی است و از مرحله اول مناقصه که انتخاب سرمایه گذاران می باشد، انجام شده و این آب شیرین کن بیش از 100 میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری دارد.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/07/20 - 12:42
0
4
آقای سعادت با شیوه ای که شما و آقای خدری در دست گرفته‌اید بعید نیست که همین چند قطره آب را نیز بر روی ما ببندند. از همه منابع و فرصت‌های شغلی ما بهره‌مند می‌شوند ولی وقتی قرار بر این است آب سدی برای آبیاری زمین‌های شمال استان در نظر گرفته شود آقای تاجگردون جلوی آن را می‌گیرد و زمین‌های حاصلخیز و مرغوب شمال استان در بی‌آبی سوخته و مورد استفاده قرار نمی‌گیرد این در حالی است که مدیریت اداره کار استان را به همان مدیری واگذار کرده اند که همشهری آقای تاجگردون است و او امر کرده و چندین سال است که در آن مدیریت می باشد و کاری نکرده و تمام شغل ها را نیز به هم استانی‌های خود داده و بدبختانه به مشکلات افراد بومی هم رسیدگی نمی‌کند. حتی به تازگی گمانه زنی ها و تلاش هائی برای گذاشتن رئیس حراست یا معاون پشتیبانی اداره کار که آنها هم از همشهریهای مدیر کنونی کار هستند بعنوان جایگزین مطرح شده است و این بدلیل انفعال شما و حمایت های پنهان آقای خدری می باشد.
آقای سعادت با این روش حتی بعدها نیز به نیکی از شما یاد نخواهد شد.
پاسخ: انتشار اینگونه نظرات به معنای تایید مفاد آن نمی باشد.
1398/07/17 - 09:16
0
4
بوشهر سزاوار بیکاری هم نیست..آقای سعادت با اینهمه فرصت شغلی چرا باید ساده ترین کارگری ها تا پستهای مدیریتی استان در دست غیر بومی ها باشد.هر اداره ای مراجعه می کنی تا یکی از مسئولانش یاسوجی هستند.به اداره کار بوشهر که مراجعه می کنی انگار به اداره یاسوج رفته ای.به اداره کار که میروی انگار به یاسوج رفته ای.
1398/07/16 - 08:10
1
0
جناب امیری! موضوع نشدن نیست نخواستن است. دشتستان در صورت تبدیل به فرمانداری ویژه به اختیارات و امکاناتی دست پیدا می کند که خوشایند بوشهرنشینان نیست. از طرفی مسئولین دشتستانی که از همین دشتستان به نان و نوایی رسیده اند دیگر خود را دشتستانی نمی دانند که حمایت کنند.
پاسخ: انتشار اینگونه نظرات به معنای رد یا تایید مفاد آن نمی باشد.
1398/07/15 - 08:04
0
3
بوشهر بر روی ذخیره انرژی دنیا استان بوشهر قرار گرفته است . در بعد تمام شهرها و روستاهای استان مردم از آب تصفیه کن شهری و یا نصب در خانه با هزینه خیلی گزف و هدر رفت آب ، آب آشامیدن خود را تهیه می کنند. اما مردم تهران و شیراز از همان ابتدا آب تصفیه شده وارد شبکه آب شان می شود. ظاهرا همه برابرند اما بعضی برابرترند!!!! ( کتاب قلعه حیوانات )
1398/07/11 - 17:31
0
2
احتراما خبر ارتقا فرمانداریهای کازرون و مرو دشت به فرمانداری ویژه در روز چهارشنبه که باعث خوشحالی هموطنان در این دو شهرستان شد ، از طرفی این سوال را به ذهن هر اندیشمند و دوستدار دشتستان متبادر می سازد که چرا دشتستان که سه شرط از پنج شرط اصلی را جهت ارتقا به فرمانداری ویژه را دارا می باشد و هیچ منع قانونی نیز در این زمینه وجود ندارد چرا تاکنون در زمینه ارتقا به فرمانداری ویژه اقدامی صورت نگرفته است.
سه شرطی را که دشتستان داراست عبارتند از:
۱- جمعیت شهرستان دشتستان طبق سرشماری سال ۹۵ بیش از ۲۵۰۰۰۰ هزار نفر است.
۲- مساحت شهرستان دشتستان بیش از ۵۰۰۰کیلومتر مربع است.
۳- سابقه و قدمت تاسیس فرمانداری شهرستان دشتستان بیش از پنجاه سال است.
بنابراین دشتستان طبق قانون سه شرط از پنج شرط لازم را داراست و این قضیه قابل طرح در هیئت محترم دولت است.
امیدوارم اولین اقدام فرماندار محترم دشتستان در اسرع وقت تهیه این درخواست به نیابت از مردم شریف ، صبور و شهید پرور دشتستان با تقدیم بیشترین تعداد شهید در استان مقاوم بوشهر باشد تاپس از تایید استانداری محترم و پیگیری قاطعانه نماینده محترم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، بزودی شاهد ارتقا فرمانداری شهرستان دشتستان به فرمانداری ویژه باشیم.
باشد که این مهم منشا خیرات و برکات برای تمام شهرستانمان باشد.
با تشکر
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • بازدید معاون عمرانی استاندار بوشهر از سد ارغون بخش بوشکان/ تصاویر اختصاصی
 • با رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان امکان رقابت و مشارکت فعال در انتخابات وجود ندارد
 • به مردمِ خسته چیزی نگویید.. موج مکزیکی به پاس کدام شق‌القمر؟!
 • استاندار بوشهر از سد دالکی بازدید کرد+تصاویر اختصاصی
 • پروژه سد دالکی 18 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است+ تصاویر
 • رهبر انقلاب: استان بوشهر منطقه‌ای حساس و سرشار از افتخارات نظامی است+تصاویر
 • سامانه جدید بارشی وارد استان بوشهر می‌شود/ احتمال آب‌گرفتگی معابر
 • بازدید معاون عمرانی استاندار بوشهر از سالن همایش هزار نفری در حال اجرای شهرداری برازجان / تصاویر اختصاصی
 • جلسه شورای اداری دشتستان با حضور معاون عمرانی استانداری بوشهر / تصاویر اختصاصی
 • بیانیه مجمع اصلاح طلبان شهرستان دشتستان در خصوص حادثه سقوط هواپیمای مسافری اوکراین
 • هشدار می دهیم اشرار دست از شرارت بردارند / مبارزه با آمریکا با شهادت سردار سلیمانی جهانی شده است
 • ایران اعلام کرده ورزشکاران ایرانی به زودی می‌توانند با ورزشکاران اسرائیلی مسابقه دهند
 • سلامت اجتماعی در تامین امنیت اجتماعی تاثیرگذار است/ مردم نتیجه نشست ما در حوزه سلامت را لمس کنند / تصاویر
 • حضور معاون عمرانی استاندار بوشهر در دفتر اتحاد جنوب و دیدار با مدیر مسئول و تحریریه این نشریه/ تصاویر
 • نهمین شب اجرای نمایش «رویای خیس در حوالی پلکهایت» / تصاویر اختصاصی
 • جزئیاتی از چگونگی شهادت سردار سلیمانی؛ حمله به خودروی حاج قاسم در حوالی فرودگاه بغداد
 • اسامی 12 کاندیدای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه دشتستان
 • ولید صفری : عملکرد هیأت فوتبال در ۶ سال گذشته مملو از تنش های مختلف بود / محتشم ویرانگاهی را تحویل خواهد گرفت !
 • پوشش خاص محسن رضایی در تشییع‌ سردار شهید سلیمانی + عکس
 • مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی در برازجان برگزار شد+ تصاویر
 • تجمع بزرگ مردم برازجان در پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد / تصاویر اختصاصی
 • افتتاح واحد پرواربندی سه هزار راسی گوساله در شهرستان دشتستان با حضور معاون اول رییس جمهوری/ تصاویر اختصاصی
 • وضعیت صلاحیت کاندیداها به فرمانداری ها ابلاغ شد
 • اسامی 14 کاندیدای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان
 • اجتماع مردم برازجان در عزای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی / تصاویر اختصاصی
 • بهترین خاطره آشنایی با همسرم بود / از مسئولین می خواهم سختی های کار ما را ببینند / تعداد پرستاران با تعداد بیماران تناسب ندارد/ تصاویر
 • تصویر روز اتحادخبر (432)/ سد زیبای رئیس علی دلواری در شبانکاره
 • تصویر روز اتحادخبر (429) / زمستان بهاری در دشتستان
 • حکم مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر ابلاغ شد / تصویر حکم
 • اسامی 24 کاندیدای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم