امروز: سه شنبه 23 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 مهر 1398 - 12:16
استاندار بوشهر؛

اتحاد خبر : استاندار بوشهر گفت: پیش از این نیازهای استان بوشهر در سطح ملی دیده نمی شد اما در سال جاری 50 میلیارد تومان به حوزه آب استان بوشهر اختصاص یافت. عبدالکریم گراوند صبح پنج‌شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت سهامی آب‌منطقه‌ای استان بوشهر اظهار کرد: مدیر موفق، مدیری است که نگاه کارشناسانه داشته باشد و بتواند مجموعه را در...

 اتحاد خبر-ثریا شیری: عبدالکریم گراوند صبح پنج‌شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت سهامی آب‌منطقه‌ای استان بوشهر اظهار کرد: مدیر موفق، مدیری است که نگاه کارشناسانه داشته باشد و بتواند مجموعه را در راستای اهداف حرکت دهد.

 


وی افزود: تأمین آب، یکی از مشکلاتی است که استان بوشهر با آن دست و پنجه نرم می‌کند که باید از منابع استان حداقل 40 درصد از آب مورد نیاز را تأمین کنیم.


گراوند تصریح کرد: دریا یکی از ظرفیت‌هایی است که باید از طریق آن بخشی از نیازهای استان را تأمین کنیم، این در حالی است که استان بوشهر با مشکل کم آبی مواجه است.


وی بیان کرد: سال 97 سال سختی بود که آن را پشت سر گذاشتیم اما یک مزیت وجود دارد که آن هم پذیرش مشکل تأمین آب استان بوشهر به روش‌های فعلی در سطح ملی بود و در سال جاری 50 میلیارد تومان به حوزه آب اختصاص یافت.


استاندار بوشهر عنوان کرد: در حال حاضر، آب‌شیرین‌کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر در حال احداث است و در انتظار آغاز عملیات اجرایی آب‌شیرین‌کن 17 هزار مترمکعبی برازجان هستیم.


گراوند ادامه داد: باید در شهرستان‌های استان بوشهر ظرفیت‌سازی کنیم و همه منابع را در یک نقطه متمرکز نکنیم.


وی با اشاره به مشکل آب در تمام مناطق استان بوشهر، افزود: بوشهر، تنها مرکز استانی است که آب شرب آن در حتی در زمستان هم جیره‌بندی بود.


گراوند گفت: همچنین بوشهر فاقد ژنراتور تولید برق بود که برای خرید ماشین‌آلات و تجهیزات آن قریب به 15 میلیارد تومان اعتبار اختصاص دادیم.


استاندار بوشهر اضافه کرد: نیاز انسان به آب یک نیاز بدیهی است که باید برای تأمین آن تلاش کنیم.


مدیرعامل سابق شرکت سهامی آب‌منطقه‌ای استان بوشهر در این آیین گفت: همه دستگاه‌ها قادر به انجام وظایفی که دولت و نظام برعهده آن‌ها گذاشته‌اند نیستند و استفاده از ظرفیت‌های موجود یکی از خلأهای بزرگ است.


شاهپور رجایی افزود: یکی از ظرفیت‌های مهم و تمام‌نشدنی استان بوشهر، مردم نجیب و پاک و قانع آن هستند.


وی تصریح کرد: دلیل ناکامی در بخش آب به ویژه در استان بوشهر استفاده نکردن از ظرفیت مردم و شکل‌ندادن ساختارهای نظام‌مند است.


رجایی خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع کارم به عنوان مدیرعامل شرکت سهامی آب‌منطقه‌ای استان بوشهر به توانمندسازی نیروهای انسانی این شرکت و تبدیل آن به یک شرکت تخصصی متمرکز شدم.


وی اضافه کرد: با توجه به کاهش بارندگی و آب‌دهی رودخانه‌ها، سعی کردیم وابستگی و اتکا به منابع آب زیرزمینی را کاهش دهیم.


مدیرعامل سابق شرکت سهامی آب‌منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامناسب آب استان‌های همجوار بیان کرد: استان بوشهر، ظرفیت استفاده از آب دریا را برای تأمین آب شرب داراست.

 


رجایی افزود: از پنج سد مخزنی و چهار طرح آب‌رسانی که جزو اهداف برنامه ششم توسعه بود هم‌اکنون چهار سد فعال است اما تنها یکی از طرح‌های آب‌رسانی فعال شد.


وی تاکید کرد: در نخلستان‌ها، به ازای هر یک کیلو خرما، 3500 لیتر آب مصرف می‌شود که در طرحی تحت عنوان طرح نخلستان باید برای حل این مشکل به دنبال راه چاره باشیم.


در پایان، از حسین باشی زادگان که پیش از این سرپرست شرکت سهامی آب منطقه استان بوشهر بود، تقدیر و علی محمدی، معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب‌منطقه‌ای استان بوشهر به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معارفه شد.


گفتنی است، شاهپور رجایی نیز در وزارت نیرو به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

 

 

آیین تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت سهامی آب‌ منطقه‌ای استان بوشهر / تصاویر اختصاصی

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین