امروز: سه شنبه 23 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 08 مهر 1398 - 09:48

اتحادخبر:وزیر جهاد کشاورزی به همراه محمد باقر سعادت نماينده مردم شريف دشتستان در مجلس شوراي اسلامي به عنوان نماينده كميسيون كشاورزي مجلس، روز پنج شنبه ٥ مهر ٩٨ در صدر هیاتی بلند پایه اقتصادی و در شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های، اقتصادی، تجاری و علمی و فنی ایران و قزاقستان نورسلطان پایتخت این کشور...

اتحادخبر:وزیر جهاد کشاورزی به همراه محمد باقر سعادت نماينده مردم شريف دشتستان در مجلس شوراي اسلامي به عنوان نماينده كميسيون كشاورزي مجلس، روز پنج شنبه ٥ مهر ٩٨ در صدر هیاتی بلند پایه اقتصادی و در شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های، اقتصادی، تجاری و علمی و فنی ایران و قزاقستان نورسلطان پایتخت این کشور شركت كردند.در این  سفر  علاوه بر دكتر حجتي و محمد باقر سعادت، استاندار گلستان، معاونین وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل امور بین الملل و سازمان های تخصصی و بیش از ۵۰ تن از مقام های اقتصادی، بانکی و تجاری از دستگاه های مختلف از جمله وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور اقتصادی و دارایی و وزارت امور خارجه، نمایندگانی از وزرارت  تعاون،کار و رفاه اجتماعی، نیرو، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی و چند بانک عامل، سازمان ملی استاندارد ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اتاق بازرگانی و تعدادی از مدیران عامل اتحادیه ها و نمایندگان شرکت های تولیدی، صادراتی و اقتصادی حضور داشتند.


هيات ایراني در روز اول با وزير جهاد كشاورزي قزاقستان نشستي داشتند و در دومین روز سفر به قزاقستان، با عسگر مامین نخست وزیر این کشور دیدار و راههای توسعه همکاری دو کشور را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومي ارتباطات مردمي دفتر نماينده مردم شريف دشتستان به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ در این اجلاس دو روزه نخست وزیر قزاقستان با اشاره به همسایگی دو کشور گفت: همسایگی با ایران، که از تاریخ و تمدن کهن برخوردار است، برای ملت و دولت قزاقستان افتخاری بزرگ به شمار می آید و لازم است از این موقعیت جغرافیایی دو کشور بهره مندی های لازم را ببریم.


نخست وزیر قزاقستان با اشاره به ظرفیت های بازار دو کشور بر آمادگی برای افزایش حجم مبادلات تجاری تاکید کرد.


عسگر مامین گفت: قزاقستان برای همکاری در زمینه معدن، دارو سازی، حمل و نقل و افزایش پروازهای بین دو کشور از آمادگی کامل برخوردار است .


محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی هم با برشمردن ظرفیت ها و توانایی های دو کشور برای ارائه دانش و تجربیات متخصصان ایرانی اظهار آمادگی کرد.


همکاری های بانکی، حمل و نقل ریلی و جاده ای از دیگر موضوعات مطروحه بین نخست وزیر قزاقستان و هيات ایراني بود كه به امضاي دو طرف رسيد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/07/09 - 18:31
0
4
امثال این نماینده و صابری کاری برای مردم نمیکنند
1398/07/09 - 07:28
0
4
آقای نماینده ....لطفا" به شهرستان رسیدگی کنند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین