امروز: سه شنبه 23 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 06 مهر 1398 - 09:37

اتحاد خبر_ساناز دانشگر: (وقتی شیپور جنگ نواخته می‌شود، مرد از نامرد مشخص می گردد) چمران گفته بود. شهید چمران. هم او که وقتی شیپور جنگ را از هزاران کیلومتر دورتر شنید و نتوانست نشنیده بگیرد. آمد. با توپ پر هم آمد. اگر مانده بود در ناز و نعمت دنیای پر زرق و برق  سالی می زیست و بعد تمام می شد. از او چیزی نمی ماند. اما آمد. آمد که بماند. و اکنون ...

فداییان وطن

اتحاد خبر_ساناز دانشگر: (وقتی شیپور جنگ نواخته می‌شود، مرد از نامرد مشخص می گردد) چمران گفته بود. شهید چمران. هم او که وقتی شیپور جنگ را از هزاران کیلومتر دورتر شنید و نتوانست نشنیده بگیرد. آمد. با توپ پر هم آمد. اگر مانده بود در ناز و نعمت دنیای پر زرق و برق  سالی می زیست و بعد تمام می شد. از او چیزی نمی ماند. اما آمد. آمد که بماند. و اکنون اگر از جوهر قلم روان می‌شود در خاطره روزگار، از همان آمدن است.


جنگ وقتی شود، عده ای می ترسند چراغها را خاموش می کنند تا جان به در ببرند. عده‌ای هم می روند، درست روبروی گلوله ها، تفنگ برمی‌دارند. راستی چقدر جان شیرین است اما چه می‌شود که برخی مرگ را شیرین‌تر می‌بینند. شاید همان پیام زینب است. (ما رایت الا جمیلا)


گلوله می خورند، می خندند. دست و پایشان قطع می شود، می خندند. مرگ را به چشم می بینند، می خندند. دشمن که بیاید جای تعلل نیست جای عذر و بهانه هم نیست. مگر در زندگی چند بار فرصت می کنی جاودانه شوی. راستی چه کسی فراموش می کند آریوبرزن را. هزاران سال می گذرد. اما وقتی جانش را فدای وطن کرد، ماند. تا همیشه ی تاریخ ماند. انگار ناف ما را با جنگ بریده‌اند. هیچگاه روی آرامش ندیده‌ایم. جنگ و جنگ و جنگ. ببخشید اشتباه کردم. بهتر است بگویم دفاع چون لااقل در صدها سال گذشته هر وقت سلاح برداشته‌ایم برای دفاع از خودمان بوده. دفاع مقدس است. وقتی قرار است ناموس و جان و مال مردم را از دسترس دشمن دور نگه دارید.


ایران عزیز دشمنانی نفرین شده دارد که دست از سر ما بر نمی‌دارند تا ما هستیم آنها هم هستند و تا آنها هستند ما هم هستیم. محکم و استوار هم هستیم.


 نه دشمن اینقدر سیر می‌شود که از این خان رو برگرداند نه ایران پر از نعمت، آنقدر ندار می‌شود که چشم طمع دشمنان از او برگردد. باید بود و آماده بود.


هفته دفاع مقدس را باید هر سال به ذهن و زبان مردم ایران جاری کرد تا فراموش نکنیم و نکنند که ایرانی جماعت هنگام رزم شیرافکن می شود.  یاد همه شهدا عزیز و گرامی باد و درود بر همت جانبازان استوار و آزادگان سربلند هم آنان که هشت‌سال رشادت کردند تا ایران جولانگاه مور و ملخ نشود درود و درود و هزاران درود...

 

 

 

هفته دفاع مقدس گرامی باد.


💠روابط عمومی خانه فرهنگ دشتستانکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین