امروز: پنجشنبه 28 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 شهريور 1398 - 17:21

اتحاد خبر: در شب هفتم محرم به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا ایستگاه آموزش به همت محجوبه صداقت مدیر گروه اجتماعی بانوان باشکوه و مدیر عامل موسسه آتیه جنوب و احسان مبارکی موسس انجمن نوای دشتستان و مدیر  چاپ و تبلیغات احسان و با همکاری شهرداری برازجان برگزار شد.

اتحاد خبر- ساناز دانشگر: در شب هفتم محرم به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا ایستگاه آموزش به همت محجوبه صداقت مدیر گروه اجتماعی بانوان باشکوه و مدیر عامل موسسه آتیه جنوب و احسان مبارکی موسس انجمن نوای دشتستان و مدیر  چاپ و تبلیغات احسان و با همکاری شهرداری برازجان برگزار شد.

 


به گزارش اتحاد خبر این مراسم که با حضور اساتید مجرب در بخش روانشناسی طاهره توکلی و در بخش درمان اسماعیل نیکنام، زهرا اشرف و نادیا سنایی خدماتی را در اختیار عزاداران گذاشتند.

همچنین در بخش خوشنویسی احمد جهاندیده و صدرالله قاسمی و در بخش کاریکاتور علی زیارتی به هنرنمایی در ایستگاه آموزش پرداختند.

در حاشیه این نمایشگاه در بخش روانشناسی، کتاب هایی با موضوعات مختلف آموزشی در اختیار عزاداران حسینی قرار گرفت.


موسس نوای دشتستانی در ارتباط با هدف برگزاری این مراسم گفت: دهه اول محرم که مصادف با شهادت امام حسین (ع) است و همه به عزاداری می پردازند، تصمیم گرفتیم کاری متفاوت انجام دهیم و در این مراسم تلاش کردیم که اهداف اصلی امام حسین (ع) را یادآور شویم.

 


احسان مبارکی بیان کرد: با وجود بخش درمانی که در آن به روح و جسم اهمیت بیشتری دادیم، بخش هنر را داشتیم که هر کسی برای آرامش درون آن را انتخاب می کند و بخش نذر کتاب را داشتیم که پیامبر میفرمایند: " هفتاد سال عبادت برابر  با یک ساعت تفکر است."

وی افزود: در راستای اهداف اصلی امام حسین (ع) عزاداری به جای خود، اما اهداف و راه اصلی ائمه را یادمان نرود. اصل را کنار نگذاریم و به فرعیات بپردازیم. برای ترویج فرهنگ و هنر می توانیم چنین ایستگاه هایی را در سطح شهر افزایش دهیم. امام حسین میخواهد ما پیرو راه او باشیم و ایستگاه آموزش در این راستا برگزار شد.احسان مبارکی باتوجه به فرهنگ سازی و نریختن زباله در سطح شهر گفت: باید برای مناسبت هایی مثل تاسوعا و عاشورا فرهنگ نریختن زباله در سطح شهر را تبلیغ کنیم و نکته قابل توجه جمع آوری زباله ها توسط اعضای انجمن بود.

وی اضافه کرد: موکب های زیادی هستند که زباله هایشان را جمع آوری نمی کنند و در ایستگاه آموزش هیچ زباله ای ریخته نشد و امیدواریم الگویی برای دیگر موکب ها باشیم.

به گزارش اتحاد خبر، ایستگاه آموزش مورد استقبال چشمگیر عزاداران حسینی، مسئولین و هنرمندان شهر برازجان قرار گرفت.

 

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/06/16 - 22:09
1
1
کاش بخش اعظمی از نذروات ، مانند کار زیبای این عزیزان ارایه می گردید
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین