امروز: دوشنبه 01 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 مرداد 1398 - 17:15
جکم محرومیت مهدی مقدری از حضور در جلسات شورای شهر اصفهان و نیز ممنوعیت از فعالیت در احزاب و فضای مجازی

اتحاد خبر: سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در اعتراض به حکم صادره برای مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان و نیز عضو شورای مرکزی و دبیرکل پیشین این سازمان بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: فزون از بیست سال فعالیت سیاسیِ اصلاح‌طلبانه‌ی کارساز و تاثیرگذار و کنش‌گری علمی و فرهنگی صادقانه‌ی مهدی مقدری و نیز دو سال خدمت‌گزاری شبانه‌روزی و خالصانه‌ی او در....

اتحاد خبر: سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در اعتراض به حکم صادره برای مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان و نیز عضو شورای مرکزی و دبیرکل پیشین این سازمان بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

غدیر، بزرگداشت امامت دردانه‌ی هستی و فخر حکمرانی امیرمؤمنان و پیشوای عدالت‌گستران حضرت علی بن ابی‌طالب (علیه السلام) است که "عدالت" به عدل و عمل او آوازه یافت. سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی این فرخنده ایام را خدمت همه‌ی شهروندان و علاقه‌مندان عدل و حکمت علوی شادباش می گوید و برای همگان از پیشگاه خدای کریم بهروزی و شادکامی خواستار است؛ اگرچه در آستانه‌ی این  روز بزرگ، ابلاغ حکم دادگاه تجدیدنظر برادر ارجمندمان، آمر به معروف و ناهی از منکر راستین جناب آقای مهدی مقدری، دبیرکل پیشین و عضو شورای مرکزی این سازمان و همچنین منتخب مردم و عضو شورای اسلامی شهر اصفهان مبنی بر محرومیت او از حضور در جلسات شورای شهر و نیز ممنوعیت از فعالیت در احزاب و فضای مجازی، عیدانه ای سخت ناخوشایند و ناگوار بود که کام شهروندان اصفهانی و کنش‌گرانِ امیدوار به اصلاح و بهبود امور را تلخ ساخت.

فزون از بیست سال فعالیت سیاسیِ اصلاح‌طلبانه‌ی کاساز و تاثیرگذار و کنش‌گری علمی و فرهنگی صادقانه‌ی مهدی مقدری و نیز دو سال خدمت‌گزاری شبانه‌روزی و خالصانه‌ی او در شورای شهر اصفهان، گواهی است صادق بر این مدعا که مقدری از صادق‌ترین فرزندان ملت و شریف‌ترین دلسوزان ایران وپی‌گیرترین شهروندان برای استقرار حکومت قانون و اصلاح کشور است که در راه اهداف و آرمان‌های بلند و والای اصلاح‌طلبی دمی از پا ننشسته و با خلوص و پاک‌دستی و پاک‌دامنی خود چراغی فروزان فرا راه همه‌ی جوانانی شده است که دل در گرو اصلاح و سرافرازی این ملک و ملت دارند.
 و امروز مقدری به واسطه‌ی بیان عقاید و نظریات دلسوزانه‌اش در آستانه‌ی اجرای حکم محرومیت از حضور در شورای شهر قرار گرفته است که این حکم بیش از آنکه مجازات مقدری باشد، مجازات دهها هزار شهروندی است که امیدوارانه رای خود را به نام "مقدری" بر صندوق‌رای انداختند و بر توانمندی و صلاحیت حضور او در شورای شهرشان صحه گذاشتند.
افسوس می خوریم که  نزول مدارا و نقصان حجت برخی مدعیان دینداری به حدی است که نقد و منتقد و آزادی قلم و بیان را جز برای مریدان و همفکران خویش بر نمی تابند و خلل و اخلال در کار رقیب را برای تحقق تعهداتش به شهروندان، پیروزی خود و جناحشان می شمارند و شادمانه بر صدور این حکم هلهله می‌گویند و پای می کوبند. هیهات! معروفی  که سالار شهیدان و امام آزادگان حضرت حسین بن علی(علیه السلام) برای آن به‌پاخاست و منکری که برای نهی از آن جان مبارکش را فدا و خون پاکش را نثارکرد نه این بود. و علی الاسلام السلام!
به باورما مهدی مقدری زمانی محکوم شد که صادقانه فهرست اموال ناچیز خود را برای آگاهی عموم شهروندان و موکلانش منتشر کرد و نشان داد که نماینده‌ای پاک‌دست و فسادناپذیر است که قابل نفوذ و خریداری نیست و در اجرای برنامه‌هایی که میثاق میان او و مردم بود با هیچ فرد و جناحی  تعارف و رودربایستی ندارد. مقدری زمانی از حضور در شورای شهر محروم شد که شجاعانه و علی‌رغم بسیاری توصیه‌ها، فهرست بهره مندان از اموال شهرداری و شهروندان را منتشر کرد و البته این تاوان سنگینی است که او برای پایبندی بر عهد و پیمان خویش  و پی‌گیری مجدّانه‌ی شفافیت راستین می‌پردازد.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی لازم می داند ضمن استقبال از صدور حکم برائت در  خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام،  مراتب ناخرسندی خود را نسبت به تایید حکم محکومیت مهدی مقدری در خصوص اتهام تشویش اذهان عمومی و به‌ویژه محرومیت وی از حضور و نمایندگی شهروندان در شورای اسلامی شهر اصفهان و نیز فعالیت در احزاب و تشکل‌های سیاسی اعلام دارد و تاکید کند که  چنین حکمی را بر اساس موازین حقوقی و شرعی قابل نقد می داند اما همچون مقدری بر اساس منطق اصلاح‌طلبی، بر پذیرش حکم دادگاه و تمکین در برابر قانون تاکید می کنیم. بر این اساس ضمن حمایت مجدد از مهدی مقدری جهت احقاق حقوق شخصی و نمایندگی شهروندان اصفهان  و با تاکید بر قانون اساسی که قوه قضائیه را قوه‌ای مستقل که پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت و عهده دار احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی های مشروع، می‌شمارد، تلاش می کنیم از مجاری قانونی و ظرفیت های حقوقی، برای احقاق حقوق مقدری و شهروندان اصفهانی تلاش کنیم.

 

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامیکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین