امروز: دوشنبه 01 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 مرداد 1398 - 12:57
تفاهمنامه مشارکت در حوزه آسیب‌‌های اجتماعی منعقد شد؛

اتحادخبر: رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از امضای تفاهمنامه مشارکت در برگزاری برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و علمی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده با موسسه سایه‌سار سلامتی شهرستان بوشهر خبر داد.محمدصادق سعیدی با اشاره به اهمیت و لزوم پیشگیری از ...

اتحادخبر: رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از امضای تفاهمنامه مشارکت در برگزاری برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و علمی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده با موسسه سایه‌سار سلامتی شهرستان بوشهر خبر داد.محمدصادق سعیدی با اشاره به اهمیت و لزوم پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده برای داشتن شهری پویا و با نشاط، خاطرنشان کرد: ارتقای سبک زندگی، ارتقای سطح بینش، کارآفرینی و اشتغال همزمان با آموزش حرفه و فن، تولید محصول و بازاریابی ویژه جوانان و نوجوانان به منظور پیشگیری اولیه از اعتیاد، از جمله اهداف این تفاهمنامه است.

 


به‌گفته وی، این تفاهمنامه شامل اجرای طرح‌های ذیل است:


1.    طرح ارتقای سبک زندگی (درمان، آموزش و پیشگیری از رفتارهای پرخطر به معتادین بی‌خانمان، بی بضاعت و کم درآمد و همچنین زنان بدسرپرست و جوانان و نوجوانان در معرض آسیب‌های اجتماعی).


2.    ارتقای سطح بینش، کارآفرینی و اشتغال همزمان با آموزش حرفه و فن، تولید محصول و بازاریابی ویژه جوانان و نوجوانان به‌منظور پیشگیری اولیه از اعتیاد.


3.    طرح پاتوق جوانی با رویکرد مشقت درمانی به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح شهر.


4.    یک روانشناس یک خانواده (خانواده‌های آسیب‌دیده در معرض خطر به یک فرد متخصص نیازمند هستند و با توجه به هزینه‌های گزاف ویزیت‌های روانشناس‌ها این افراد حضور کمرنگی دارند و وجود افراد متخصص در این خانواده‌ها تاثیرگذار می‌باشد. شناسایی خانواده‌ها پرونده سازی و تربیت مربی روانشناس).


5.    تربیت مربی آموزشی در حوزه‌های روانشناسی مشاوره شغلی برگزاری کلاس‌‌های فنی و حرفه‌ای و ارجاع این افراد  به کانون‌های مردمی
گفتنی است، تفاهمنامه همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر و موسسه سایه‌سار سلامتی با حضور رئیس سازمان فرهنگی شهرداری و مدیر موسسه سایه سار سلامتی شهرستان بوشهر در محل سازمان فرهنگی شهرداری به امضا رسید.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین