امروز: يکشنبه 06 بهمن 1398
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 مرداد 1398 - 11:15
نماینده مجلس ششم در چهاردهمین کنگره سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی:

اتحاد خبر: احمد شیرزاد نماینده مردم اصفهان در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهاردهمین کنگره عمومی سالیانه حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی گفت: فعالیت سیاسی و حزبی در زمینه اصلاح طلبی در این روزگار بسیار دشوار است. وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت در این انتخابات واقعاً به سختی می شود مردم را پای صندوق های رای آورد و از حالا...

اتحاد خبر: احمد شیرزاد با اشاره به انتخابات پیش رو گفت در این انتخابات همانطوری که سید محمد خاتمی گفت واقعاً به سختی می شود مردم را پای صندوق های رای آورد و از حالا با حرف ها و حدیث های شرکت در انتخابات روبه‌رو هستیم و برخی برای شرکت در انتخابات به نوعی باج می خواهند که من شخصا با آن مخالف هستم.
شیرزاد: همچنان به انتخابات امیدوار هستیم

به گزارش "ایمنا"، احمد شیرزاد نماینده مردم اصفهان در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهاردهمین کنگره عمومی سالیانه حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی اظهار کرد: فعالیت سیاسی و حزبی در زمینه اصلاح طلبی در این روزگار بسیار دشوار است زیرا ما در شرایط حماسی یا در شرایطی که به راحتی بتوانیم در طرفداران خود ایجاد هیجان کنیم، زندگی نمی کنیم.

وی افزود: بعد از دوم خرداد ۷۶ فکر می کردیم شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا در کشور حاکم است، زیرا گروه‌های فشار به سخنرانی ها حمله کرده و آنها را تعطیل می کردند. نشریه های ما را توقیف می کردند، اما از اتفاق تمامی این شرایط دست مایه‌ای بود برای اینکه بتوانیم طبع هیجان را در مجموعه هواداران خود زنده نگه داریم و احساس حرکت و جنبش را و ضرورت عمل سیاسی در هواداران خود را فعال نگه داریم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ششم تاکید کرد: امیدواریم این اتفاقات به تاریخ پیوسته باشد و هیچ رئیسی در دانشگاه اصفهان مقابل سالن همایش و سخنرانی آجر خالی نکند! امیدواریم کسی به اسم دانشجو به خودش اجازه ندهد که چوب و چماق دست گرفته و مابقی را سرکوب کند، امیدواریم کسی در هیچ  برنامه‌ای به عنوان پرسشگر، برنامه را به هم نزند و علیه سخنران شعار سر ندهد، امیدواریم جناح مقابل به این رشد و بلوغ رسیده باشد که رفتار قبل را تکرار نکند.

شیرزاد یادآور شد: تمامی جنبش اصلاحات در این خلاصه نمی‌شود که ما آمده ایم تا جلوی این گروه‌های فشار را بگیریم زیرا این موضوع در تمامی جوامع رخ داده است، اما با مقداری رشد اجتماعی برطرف می شود، قطعاً آرمان‌های ما بیش از اینها است.
در حال حاضر ما در شرایطی قرار گرفته ایم که می‌خواهیم دو پایه استقلال و آزادی را همزمان استوار نگه داریم و اکنون بخشی از جامعه به امید داشتن آزادی، استقلال را رها کرده‌اند و بهانه‌ی آنها این است که به هر طریق آزادی مردم ایران را به دست آوردند که این موضوع ، کار را برای ما سخت کرده است.

شیرزاد ادامه داد: در شرایط کنونی افراد بسیاری هستند که به بهانه جلوگیری از استکبار، ارزشی برای حقوق بشر قائل نیستند. از طرف دیگر عده ای نیز وقتی ایران با قدرت، پهپادی را ساقط می کند، ابا دارند از این که بگویند توانسته ایم از کشور دفاع کنیم، ابا دارند خوشحال باشند و خوشنودی خود را نشان دهند. در این دو گانگی کار ما سخت تر می شود و پیدا کردن مواضع صادقانه سیاسی سخت به نظر می رسد.

احمد شیرزاد با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: در این انتخابات همانطوری که سید محمد خاتمی گفت، واقعاً به سختی می شود مردم را پای صندوق های رای آورد و از حالا با حرف ها و حدیث های شرکت در انتخابات روبه‌رو هستیم و برخی برای شرکت در انتخابات به نوعی باج می خواهند که من شخصا با آن مخالف هستم.

وی افزود: اما همچنان به انتخابات امیدوار هستیم، زیرا انسان به امید زنده است؛ نه اینکه از روی ناچاری امیدوار باشیم، بلکه واقعا امیدوار هستیم زیرا با تمامی فراز و نشیب هایی که در این چندین سال کشورمان طی کرده، تفاوت های زیادی نسبت به ۲۰ سال پیش بدست آورده و در بسیاری از زمینه های اجتماعی کشورمان رشد کرده است.

تعداد زیادی از ایده‌ها و نظرات روزهای نخست ما تحقق یافته است، اما متأسفانه رقیب ما بسیار ضعیف است. ای کاش اصولگرایان ما کمی تلاش می کردند، در این مدتی که تبلیغات وحشتناک علیه اصلاح طلبی راه افتاده و شرایط اصلاح‌طلبان سخت شده است، حداقل جناح مقابل می توانست از این موقعیت استفاده کند و در انتخابات مجلس موفق عمل کند، اما متاسفانه جناح مقابل بسیار ضعیف است و من تصور می‌کنم که حدود ۲۰ سالی جریان اصلاحات از جریان مقابل جلوتر است و اصلاً از این وضعیت خوشحال نیستیم زیرا اگر ما رقیبی فعال و قوی داشتیم و برنامه و ایده های نو و جدیدی برای خود داشت، ما نیز ناچار می شدیم حرکت های نو و جدیدی از خود نمایش دهیم.

به گزارش ایمنا، چهاردهمین کنگره عمومی سالیانه حزب عدالت و آزادی ایران اسلامی، صبح دیروز در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان برگزار و اعضای شورای مرکزی و همچنین دبیرکل جدید این حزب انتخاب شدند. در ابتدای این برنامه پیام مکتوب سید محمد خاتمی خطاب به این کنگره قرائت شد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/06/02 - 13:42
0
0
مجلس آینده باید مجلسی ولایی و مقتدر باشه، نه بله قربان گوی دولت. به امید چنین مجلسی باز رای میدهم.
1398/05/30 - 13:58
1
0
منم با نظر همشهري موافقم نه او دوستي كه ميگه مي خوام جبران سال 96 بكنم فكر ميكنيد جناح مخالف راي مياورد بهتر بود خير دوست عزيز
1398/05/27 - 13:11
0
2
اما من با قدرت بیشتری رای می دهم تا اشتباه 96 شما را جبران کنم
1398/05/27 - 07:34
1
1
خداحافظ انتخابات حتي اگه خود خاتمي هم بياد ديگه راي نميديم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • جزئیاتی از چگونگی شهادت سردار سلیمانی؛ حمله به خودروی حاج قاسم در حوالی فرودگاه بغداد
 • اسامی 12 کاندیدای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه دشتستان
 • ولید صفری : عملکرد هیأت فوتبال در ۶ سال گذشته مملو از تنش های مختلف بود / محتشم ویرانگاهی را تحویل خواهد گرفت !
 • پوشش خاص محسن رضایی در تشییع‌ سردار شهید سلیمانی + عکس
 • مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی در برازجان برگزار شد+ تصاویر
 • تجمع بزرگ مردم برازجان در پاسداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد / تصاویر اختصاصی
 • اسامی 14 کاندیدای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان
 • وضعیت صلاحیت کاندیداها به فرمانداری ها ابلاغ شد
 • اجتماع مردم برازجان در عزای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی / تصاویر اختصاصی
 • بهترین خاطره آشنایی با همسرم بود / از مسئولین می خواهم سختی های کار ما را ببینند / تعداد پرستاران با تعداد بیماران تناسب ندارد/ تصاویر
 • تصویر روز اتحادخبر (432)/ سد زیبای رئیس علی دلواری در شبانکاره
 • حکم مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر ابلاغ شد / تصویر حکم
 • اسامی 24 کاندیدای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم
 • اسامی 13 کاندیدای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه
 • آیین بزرگداشت شهادت حاج قاسم سلیمانی و اجلاسیه شهدای رسانه جنوب کشور در بوشهر برگزار شد / تصاویر اختصاصی