امروز: يکشنبه 03 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 مرداد 1398 - 13:25
شهردار بوشهر:

اتحاد خبر: شهردار بوشهر در جمع خبرنگاران گفت: تمام اطلاعات قراردادهای شهرداری اعم از مدت قرارداد، نام شرکت، مبلغ در سایت قرار داده شده است. به گزارش خبرنگار اتحاد خبر،سیدنورالدین امیری روز پنج شنبه به مناسبت هفته خبرنگار با بیان اینکه شفافیت از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است، اظهار کرد: از آغاز کار در شهرداری بحث شفافیت خیلی برای من ...

اتحاد خبر – ثریا شیری: سیدنورالدین امیری روز پنج شنبه به مناسبت هفته خبرنگار با بیان اینکه شفافیت از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است، اظهار کرد: از آغاز کار در شهرداری بحث شفافیت خیلی برای من مهم بود و از اواخر سال 97 تاکنون تا جایی که امکان دارد با وجود مخالفت های موجود خریدها، مزایده ها و مناقصه ها در سامانه شهرداری انجام می شود.

 


امیری با اشاره به اینکه یکی از مطالبات برحق مردم این است که بدانند پول شهرداری در کجا خرج می شود، افزود: با وجود تمام مقاومت ها همواره سعی من بر این بوده که تمام پیمان های شهرداری را در سایت قرار دهم.

آن که حساب پاک است از محاسبه چه باک است

 
 وی با تاکید بر اینکه اطلاعات 57 قرارداد در سال 97 و 29 قرارداد در ابتدای سال 98 تاکنون در سایت قرار گرفته است، تصریح کرد: اطلاعات این قراردادها چه از منابع داخلی و چه منابع استانی شامل عنوان قرارداد، نام شرکت، شماره قرارداد، مبلغ قرارداد، تاریخ قرارداد، مدت قرارداد و نوع قرارداد است.
امیری با بیان اینکه پروژه شفافیت و قرار دادن اطلاعات در سایت شهرداری بهترین هدیه برای خبرنگاران است، گفت: آن که حساب پاک است از محاسبه چه باک است. ضمن اینکه شفافیت در کار باعث می شود یک خبرنگار یا منتقد اجتماعی یا مردم ایراد من را بگویند. 
وی با یادآوری اینکه پروژه های شفافیت کاری از پروژه های عمرانی سخت تر است، ادامه داد: مطمئن باشید من همراه شما به اعتماد شما و به پشتوانه شما در این راه شفافیت قدم گذاشتم و انتظار همراهی رسانه ها را دارم که من را تنها نگذارند و این چیزی است که رسانه ها از من خواسته اند. 

کسی بخاطر تیم شاهین به شهرداری کمک نکرده است

 
شهردار بوشهر با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی کشور، بیان کرد: وقتی سفره مردم کوچک می شود سفره شهرداری هم کوچک می شود چون درآمد شهرداری به همین ساخت و سازها و تراکم و تقاضای صدور پروانه است.
امیری افزود: وقتی صدور پروانه ها نسبت به سال قبل از نظر ریالی به 30 الی 40 درصد می رسد و در مقابل حقوق پرسنل و کارگران شهرداری 23 الی 37 درصد افزایش پیدا می کند باعث ایجاد یک تفاوت می شود. 

 


وی با بیان اینکه مطالبات اجتماعی مردم به بالا رفته است، گفت: سفر مردم به خارج از کشور باعث بالا رفتن اطلاعات و بهبود مطالبات آن ها می شود.
امیری ادامه داد: در صورتی که مطالبات مردم بالاتر رفته است، درآمدهای شهرداری کاهش پیدا کرده و مسئولیت های اجتماعی دیگری مثل یک تیم لیگ برتری هم به عهده شهرداری است. 
وی یادآور شد: تا به امروز هیچکس در حمایت از تیم شاهین شهرداری حتی یک بسته اب معدنی کسی به شهرداری کمک نکرده است ولی شهرداری زیر بار این مسئولیت شانه خالی نمی کند.


شهردار بوشهر با اشاره به ضرورت تجدیدنظر در مدیریت منابع خاطرنشان کرد: در این صورت امیدوارم بتوانیم هم حقوق کارگران را پرداخت کنیم و هم مطالبات اجتماعی، اقتصادی، ورزش و هم حوزه های دیگر را جلو ببریم.
امیری استخراج و بالا رفتن قیمت نفت ایران را در توسعه شهرهای ایران موثر دانست و گفت: هر موقع نفت ایران استخراج می شود هر چقدر قیمت بالا می رود ساخت و ساز و توسعه شهرهای ایران هم بالا می رود و در این موضوع رابطه مستقیمی وجود دارد که نیازمند است به کمک رسانه ها مدیریت شود.
در ادامه این نشست خبرنگاران و اصحاب رسانه به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود در راستای کمک به توسعه شهر و مدیریت شهرداری پرداختند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین