امروز: يکشنبه 03 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 مرداد 1398 - 11:20
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اتحاد خبر– ثریا شیری: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جریان رسانه های کشور دچار اختلال کمی گرایی شده است.معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در جشن روز خبرنگار با بیان اینکه کار رسانه و خبر عشق است، اظهار کرد: عشق خبرنگاری ...

اختلال کمی گرایی در جریان رسانه ها / در کشور خبرنگار و رسانه فاسد وجود ندارد

اتحاد خبر – ثریا شیری: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در جشن روز خبرنگار با بیان اینکه کار رسانه و خبر عشق است، اظهار کرد: عشق خبرنگاری عشق به انسان هاست و نسبت کار رسانه و فداکاری یک نسبت مهم است.
محمد خدادی با اشاره به اینکه جریان رسانه دچار اختلالی به اسم کمی گرایی شده است، بیان کرد: حمایت از رسانه، کارکرد رسانه را دچار اختلال کرده است.
خدادی افزود: در ایران 50 کانال صدا و سیما، 41 خبرگزاری و 300 روزنامه فعالیت می کند و تعداد خبرگزاری ها و رسانه های ایران بیشتر از تعداد کل کشورهای اتحادیه اروپا است.
خدادی با تاکید بر اینکه خواننده کارفرمای رسانه است، تصریح کرد: محتوای رسانه باید متناسب با نیاز خواننده باشد.
وی گفت: حق رسانه این است که امنیت شغلی و بیمه داشته باشد و دغدغه ی معیشت نداشته باشد.
خدادی با اشاره به محدودیت در تعداد بیمه شوندگان صندوق حمایت هنرمندان و روزنامه نگاران، ادامه داد: در این صندوق فقط موفق به بیمه سه هزار خبرنگار شدیم. 
وی تاکید کرد: در ایران خبرنگار و رسانه ی فاسد و رانت خوار وجود ندارد.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: نقطه ی اصلاحی امنیت شغلی خبرنگاران اقتصاد رسانه است.
خدادی با اشاره به مشکل مطبوعات در تهیه کاغذ یادآور شد: ترامپ با صفر کردن منابع ارزی ما سعی در ایجاد اختلال در کشور ایران داشت و به همین دلیل در بحث کاغذ هم مشکلاتی به وجود آمد.
وی خاطرنشان کرد: ما در جنگ اراده ها هستیم و اراده ی ما بر حفظ ایران است.
خدادی با اشاره به انتشار اولین نشریه فکاهی ایران که در بوشهر و به اسم طلوع منتشر شده بود، گفت: باید طلوع جریان جدید رسانه ای هم از بوشهر باشد.
وی با بیان اینکه رسانه باید نقد را وظیفه خود بداند، اظهار کرد: البته نقد باید همراه با پیشنهاد باشد و در کنار بیان انتقاد، نقاط مثبت هم بیان شود.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور در یک جریان اقتصادی است، افزود: ما رسانه ها باید به عنوان خط مقدم امید ملی و امید آفرینی و یکپارچگی باشیم.
وی تصریح کرد: حال رسانه خوب است اما باید بهتر شود زیرا قدرت رسانه ای ما مثال زدنی است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین