امروز: يکشنبه 24 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 مرداد 1398 - 10:37
مدیرکل گمرک بوشهر:

اتحادخبر: ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از بررسی اظهارنامه های کالاهای واحدهای تولیدی ، اساسی و سریع الفساد ورودی به گمرک بوشهر توسط کارشناسان محلی و مستقر در گمرک بوشهر در آینده ای نزدیک خبر داد. بهروز قره بیگی در نشست با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان  با بیان اینکه اقدام صورت گرفته...

اتحادخبر: ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر از بررسی اظهارنامه های کالاهای واحدهای تولیدی ، اساسی و سریع الفساد ورودی به گمرک بوشهر توسط کارشناسان محلی و مستقر در گمرک بوشهر در آینده ای نزدیک خبر داد.

 بهروز قره بیگی در نشست با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان  با بیان اینکه اقدام صورت گرفته در راستای تسریع در فعالیت تجار و بازرگانان صورت گرفته است،  اظهارداشت: در گذشته بررسی اظهارنامه های ورودی به گمرک توسط کارشناس مجازی که به صورت متمرکز از طریق گمرک ایران مدیریت می گردید صورت می گرفت اما اکنون علیرغم رصد کامل اظهارنامه ها توسط گمرک ایران ، بررسی اظهارنامه  های مربوط به اقلام یاد شده توسط کارشناس محل اظهار مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اظهارداشت: بر اساس بخشنامه جدید گمرک که به پیشنهاد معاون فنی و امور گمرکی و موافقت رئیس کل گمرک ایران بوده است کلیه اظهارنامه های مواد اولیه ، ماشین آلات خط تولید و سایر کالاهای مورد استفاده در تولید یا پردازش و همچنین محصولات تولید شده مربوط به واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز صرفاً توسط کارشناسان محل اظهار این کالاها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر، گمرک و بندر یک تیم عملیاتی مشترک عنوان کرد و گفت: هیچ توسعه ای به وجود نخواهد آمد مگر اینکه با همدلی ، همکاری ، مشورت و تحت یک رویه عملیاتی مشترک صورت گیرد و هماهنگی و همکاری بین این دو نهاد موجب تقویت تجارت در استان خواهد شد.

قره بیگی افزود: قطعا مشکلات هر دو نهاد بر روی عملکرد یکدیگر تأثیرگزار خواهند بود به همین لحاظ باید تحت یک رویه مشترک سعی در رفع موانع و مشکلات داشته باشیم.

مدیرکل بنادر و  دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: هم اکنون پروژه های توسعه ای بندر در حال انجام است و  پروژه احداث 300 متر اسکله ترمینیال کانتینری مستقر در جزیره نگین پایان یافته و آماده بهره برداری می باشد.

سیاوش ارجمندزاده افزود: با افتتاح این پروژه، امکان پهلوگیری کشتی‌های 50 هزار تنی در اسکله کانتینری نگین بوشهر فراهم می‌شود.

وی افزود: همچنین تاسیسات زیربنایی و جاده دسترسی به جزیره نگین از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانودری  در حال انجام می باشد.

مدیرکل بنادر و  دریانوردی استان بوشهر به اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل در راستای رشد و توسعه صنعت گردشگری دریایی اشاره کرد و گفت: در همین با استقرار کشتی مسافری - باری  گراند فری در بندر بوشهر و تلاشها در راه اندازی خط بوشهر به قطر ، در آینده نزدیک  با ایجاد زیرساخت های لازم جابجایی مسافر و تورهای گردشگری در این مسیر عملی خواهد شد.

وی با اشاره به تغییر و اصلاح ساختار سازمانی صورت گرفته در سازمان بنادر و دریانوردی ، گفت: تغییرات و اصلاح ساختار سازمانی در راستای سرعت بخشیدن به ارایه خدمات به سرمایه گذاران و بخش های مختلف صورت گرفته است.

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین