امروز: پنجشنبه 21 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 مرداد 1398 - 00:49
مدیرعامل شهرک های صنعتی استان بوشهر:

اتحاد خبر : مدیرعامل شهرک های صنعتی استان بوشهر از ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع کوچک در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی خبر داد.به گزارش خبرنگار اتحادخبر، مهدی صفوی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک با بیان این که در استان بوشهر ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شده است...

اتحاد خبر – حسن محدث زاده: مدیرعامل شهرک های صنعتی استان بوشهر از ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع کوچک در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اتحادخبر، مهدی صفوی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک با بیان این که در استان بوشهر ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شده است، گفت: در این شهرک ها و نواحی 800 قرارداد با سرمایه گزاران منعقد شده و ۳۵۰ واحد، پروانه بهره برداری اخذ کرده اند که موفق به ایجاد پنج هزار فزصت شغلی شده اند.

 

نتیجه تصویری برای مدیرعامل شهرک های صنعتی استان بوشهر:


صفوی فراهم سازی زیرساخت ها و امکاناتی که صنایع کوچک برای راه اندازی واحد خود به آن نیازمندند را وظیفه شرکت شهرک های صنعتی دانست و افزود: از پنج هزار و 600 هکتار  اراضی شهرک های صنعتی استان؛ هزار و 400 هکتار به تامین زیرساخت ها اختصاص یافته و ۴۶۰ هکتار به متقاضیان واگذارشده است.


وی فرآیند یک‌‌ روزه عقد قرارداد و واگذاری زمین، معافیت های مالیاتی، اسناد تفکیکی زمین که می توان در رهن بانک عامل قرار داد، پرداخت بهای زمین به صورت نقد و اقساط را از مزیت های شهرک صنعتی بیان کرد و خاطر نشان کرد: اگر یک سرمایه گذار بخواهد بیرون از شهرک صنعتی واحد تولیدی خود را برپا کند، باید برای اخذ انواع استعلامات از ادارات چند ماه وقت صرف کند در حالی که در شهرک صنعتی ابن فرایند چند ساعت است و ما در یک روز زمین را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهیم.


به گزارش اتحاد خبر،صفوی با بیان این که شهرک صنعتی با تمرکز صنایع، ضمن افزایش سرعت فرایند ایجاد یک‌ واحد تولیدی، باعث کاهش هزینه اولیه تولید می شود، اظهار کرد: در کنار فراهم سازی زیرساخت ها، با اجرای برنامه های متناسب با نیازهای واحد تولیدی همچون مشاوره، توسعه بازار، نوسازی و بازسازی ماشین آلات، آموزش و‌ توانمندسازی، تامین مالی از آنها حمایت می کنیم.


 وی اجرای مدل های توسعه ای با عنوان خوشه های صنعتی را سومین ماموریت شرکت شهرک های صنعتی استان اعلام کرد و گفت: خوشه صنعتی خرما سال گذشته مطالعه و‌ پیاده سازی شده و خوشه صنعتی  آبزیان از سه سال گذشته در حال اجراست.


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر از رتبه برتر استان در اجرای خوشه صنعتی در کشور خبر داد و گفت: در صنعت فراآوری خرما مشکلاتی وجود داشت که با استفاده از ظرفیت علمی کشور، توانستیم مشکلات را مرتفع کنیم.


صفوی با بیان اینکه باید رابطه صنعت و دانشگاه تقویت شود، ادامه داد: از پایان نامه های دانشگاهی مرتبط با صنایع شهرک حمایت خواهیم کرد همچنان که تا کنون از هفت پایان نامه حمایت کرده ایم.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت حوزه انرژی، افزود: در همین راستا شهرک های صنعتی دیر، خورموج و اهرم در مجاورت خط انتقال گاز احداث شده اند تا زمینه استقرار صنایع پایین دستی پتروشیمی فراهم شود.

صفوی تعامل با صنایع پتروشیمی استان را یکی از راهبردهای این شرکت اعلام و تصریج کرد: نشست های صنایع کوچک با پتروشیمی منطقه پارس عسلویه با هدف ارتباط مستقیم این صنایع جهت معرفی و بازاریابی برگزار شده و در این راستا نمایشگاه دائمی محصولات بنگاه های شهرک های صنعتی را در عسلویه ایجاد خواهیم کرد تا صنایع کوچک همیشه بتوانند محصولات خود را به صنایع بالادستی ارائه کنند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین