امروز: يکشنبه 03 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 مرداد 1398 - 14:13
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در جمع خبرنگاران؛

اتحاد خبر:مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از افتتاح پروژه هایی با اعتبار 33 میلیارد تومان اعتبار و طول 25 کیلومتر خبر داد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر،فرزاد رستمی با بیان اینکه در هفته دولت شاهد افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه هستیم، اظهار کرد: محورهای مواصلاتی به تنگ ارم، بهسازی و اصلاح مسیر کلمه به بوشکان به طول 1.6 کیلومتر و فاز اول تقاطع غیرهمسطح برازجان...

اتحاد خبر_ثریا شیری:فرزاد رستمی با بیان اینکه در هفته دولت شاهد افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه هستیم، اظهار کرد: محورهای مواصلاتی به تنگ ارم، بهسازی و اصلاح مسیر کلمه به بوشکان به طول 1.6 کیلومتر و فاز اول تقاطع غیرهمسطح برازجان از سمت شیراز، افتتاح 345 واحد مسکن مهر و 12 واحد تجاری مسکن مهر در صلح آباد بوشهر از جمله این پروژه هاست.


نتیجه تصویری برای فرزاد رستمی


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر،رستمی با اشاره به اینکه کل طول راه های استان بوشهر چهار هزار و 434 کیلومتر است، افزود: 679 کیلومتر بزرگراه، 565 کیلومتر راه اصلی، دو هزار و 345 کیلومتر راه روستایی و 845 کیلومتر راه فرعی، راه های مواصلاتی استان بوشهر را تشکیل می دهند.

وی با تاکید بر اینکه 545 کیلومتر پروژه راه سازی در حال ساخت در استان وجود دارد، ادامه داد: که شامل 101 کیلومتر راه اصلی، 30 کیلومتر راه روستایی، 45 کیلومتر راه فرعی و 342 کیلومتر بزرگراه می شود و بخشی از این پروژه ها امسال زیر بار ترافیک می رود.

رستمی با اعلام انجام برآورد اولیه 13 کیلومتر از باند دوم مسیر دیلم به سمت هندیجان، گفت: کل مسیر از گناوه به سمت شمال استان تا پاسگاه روستای شاه عبدالله شهرستان هندیجان 4 خطه می شود.

وی با اشاره به راهسازی مسیر اهرم به برازجان، افزود: این پروژه در مرحله روسازی است و اگر مشکل تخصیص قیر حل شود 12 کیلومتر از این بزرگاه امسال زیر بار ترافیک می رود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه 14 کیلومتر از بزرگراه بوشهر به دیر زیر بار ترافیک است، اظهار کرد: این پروژه بین شهرستان تنگستان، دشتی و دیر مشترک است و به دلیل ترافیک زیادی که حدفاصل بوشهر به دلوار است و همچنین به دلیل عبور خودروهای شوتی تصادفات زیادی در این مسیر به وقوع می پیوندد.

رستمی همچنین با تاکید بر اینکه چهار قطعه از زیرسازی مسیر دیر به سمت متانول انجام شده است، بیان کرد: این بزرگراه شامل 14 قطعه و به طول 192 کیلومتر است در حالی که کل مسیر به صورت چهار خطه است و شرایط یک آزادراه را دارد.

وی همچنین با اشاره به پروژه در حال ساخت جاده وفاق حدفاصل شهرستان دیر به کنگان، گفت: برآورد اولیه این پروژه 80 میلیارد تومان بوده است که 12 میلیارد تومان آن از وزارت نفت و مابقی اعتبارات از محل استان تامین می شود و تاکنون فقط 13 میلیارد تومان پرداخت شده است.

رستمی با بیان اینکه زیرسازی پروژه وفاق از سمت کنگان انجام شده و فقط مراحل روسازی مانده است، ادامه داد: از دیر تا خور، عملیات قلوه ریزی و خاکریزی انجام شده است.

وی افزود: طرح وفاق 10 کیلومتر است و پیشرفت فیزیکی آن 45 درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با تاکید بر اینکه 34 هزار و 715 واحد تعداد کل مسکن مهر استن بوشهر بوده است، یادآور شد: از این تعداد 31 هزار و 657 واحد افتتاح شده و 2 هزار و 32 واحد در سال 98 افتتاح می شود. مابقی نیز یا مشکل حقوقی دارد یا به صورت خودمالک است و دولت در تکمیل آن نقشی ندارد.

رستمی با بیان اینکه یک هزار و 385 هکتار محدوده فرسوده در استان بوشهر وجود دارد، خاطرنشان کرد: بافت فرسوده استان شامل 72 محله است که بیش از 183 هزار نفر جمعیت در این محلات زندگی می کنند و توانمندسازی 13 محله بافت فرسوده در برنامه سال جاری است.

وی ادامه داد: بیش از سه هزار و 400 تن قیر به شهرداری برازجان برای نوسازی بافت فرسوده این شهر از طرف راه و شهرسازی استان کمک شده است.

رستمی در خصوص اقدام ملی تولید مسکن بیان کرد: در راستای برنامه جامع طرح اقدام ملی مسکن در بعضی شهرهای استان که ارزش زمین بالا نیست، با تحویل زمین به بنیاد مسکن و ساخت واحد مسکونی افراد مراجعه می کنند.

وی اظهار کرد: در این خصوص سهم شهر جدید عالی شهر 2 هزار واحد است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین