امروز: يکشنبه 03 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 مرداد 1398 - 11:47
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در آئین تجلیل از خبرنگاران دشتستان:

اتحاد خبر: مراسم گرامیداشت روز خبرنگار روز چهارشنبه 16 مرداد ماه با حضور مشاور فرهنگی استاندار بوشهر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دالکی و اصحاب رسانه شهرستان دشتستان در سالن کنفرانس شهرداری دالکی برگزار شد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به ضرورت آزادی بیان خبرنگاران در رسانه و مطبوعات....

اتحاد خبر_مهشید شهنه مطلق: مراسم گرامیداشت روز خبرنگار روز چهارشنبه 16 مرداد ماه با حضور مشاور فرهنگی استاندار بوشهر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دالکی و اصحاب رسانه شهرستان دشتستان در سالن کنفرانس شهرداری دالکی برگزار شد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن تبریک این روز به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیان اینکه رسالت اصلی خبرنگار آگاهی بخشی به یک جامعه است اظهار نمود: خبرنگار زبان گویا و نگهبانان منافع عمومی جامعه هستند.

فاطمه کرم پور با اشاره به ضرورت آزادی بیان خبرنگاران در رسانه و مطبوعات اظهار داشت : هیچ جامعه ای به توسعه پایدار نمی رسد به جز آنکه رسانه و خبرنگار آن بتواند آزادی بیان داشته باشد. و آزادی بیان محقق نخواهد شد، مگر اینکه رسانه های ما مستقل باشند و وابستگی به دولت برای رسانه خطر و تهدید محسوب می شود.

در ادامه این مراسم مشاور فرهنگی استاندار بوشهر ضمن گرامیداشت روز خبرنگار بیان داشت: کار خبرنگاری بسیار سخت و فنی و حرفه ای است و کسانی که در این عرصه وارد می شوند تهدید و خطرهایی را باید به جان بخرند که این مورد خود سختی راه خبرنگاری را دو چندان می کند.

 

 


اکبر صابری با توجه به مشکلات موجود در شهر دالکی تاکید کرد: دالکی از محدود شهرهایی است در استان بوشهر که باتوجه به اختلاف نظر بین شوراها، در راستای توسعه شهر دالکی باهم وحدت نظر دارند و این یکپارچگی و اتحاد برای رسیدگی به مشکلات مردم جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با گلایه از ظرفیت نقد پذیری مدیران افزود : متاسفانه ظرفیت نقد پذیری در برخی مسئولین پایین است و باید تلاش بر این داشت که مدیران استان در هفته خبرنگار علاوه بر تقدیر از همه خبرنگاران، همواره از خبرنگارانی که آنها را کارشناسانه نقد کرده اند تقدیر کنند و همچنین مدیران و دستگاه های اجرایی ظرفیت نقد پذیری خود را در مقابل با خبرنگاران بالا ببرند.

مشاور رسانه ای استاندار بوشهر با اشاره به تشکیل کمیته ی ارزیابی عملکرد مدیران در ارتباط با رسانه ها یادآور شد: حسب دستور استاندار بوشهر کمیته ای متشکل از رئیس خانه مطبوعات استان، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی، مشاور فرهنگی و رسانه ای استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری عملکرد مدیران استان در ارتباط با رسانه ها را بررسی و امتیاز داده شده در ارزیابی سالانه مدیران لحاظ خواهد شد.

 

اکبر صابری در این آیین همچنین با اشاره به خدمات انجام شده دوره تصدی سروش  گرمسیری نژاد در شهرداری دالکی گفت: در دوره وی پایه گذاری های بسیار خوبی در حوزه فرهنگی در دالکی صورت گرفت که ان شاالله این روند ادامه داشته باشد.

شهردار دالکی ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه تصریح کرد: اعتراض جزئی از دموکراسی حساب می شود و اگر اعتراض و نقد نباشد جامعه پیشرفت نخواهد کرد.

 

 


عباس جاودانی با اشاره به تعداد پروژه های سطح شهر دالکی در هفته دولت جهت افتتاح بهره برداری اظهار داشت : پروژه های بوستان ولایت، فرش موزاییک‌ خیابان غدیر، آسفالت خیابان ها و همچنین احداث دیوار حفاظتی دره ی خضر در هفته دولت آماده ی بهره برداری است.

وی تصریح کرد: در سال جاری برنامه های زیادی در حوزه ی عمرانی شهر دالکی داشته ایم که یکی از آنها، تاکید استاندار بر ساماندهی ورودی شهر دالکی بوده است و با توجه به اینکه شهر دالکی ورودی استان بوشهر است و در زیباسازی شهر تاثیر چشم نوازی دارد.

 

جاودانی همچنین از تعیین پنجم اسفندماه به عنوان روز دالکی برای معرفی بهتر ظرفیت های این شهر خبر داد و از شهروندان دالکی و اصحاب رسانه خواست نقطه نظرات و برنامه های پیشنهادی خود را در این خصوص به شهرداری و شورای شهر دالکی ارایه نمایند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر دالکی با اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران چشم های بیدار جامعه و زبان گویای مردم و پل ارتباطی بین مسئولین و مردم هستند‌.

 

 


غلامحسین پناه با اشاره به تعامل بین مدیران شهر دالکی با سطح شهرستان افزود:با تعاملاتی که بین شهرداری ، شورای شهر و مدیران سطح شهرستان وجود دارد، امید داریم که بتوانیم گوشه ای از مشکلات مردم در شهر دالکی را بر طرف سازیم.

 

وی همچنین گفت: ۴ مدرسه تخریبی در شهر دالکی وجود دارد که متاسفانه در سال جاری و در کمیته نوسازی مدارس اعتباری به آن تخصیص داده نشده است.


غلامحسین پناه با بیان‌ رویکرد شورای پنجم از جمله پاسخگویی، شفافیت و وحدت اضافه کرد: شورای شهر دالکی همانند یک سازمان اداری در مدت زمانی که عهده دار مسئولیت بوده، پاسخگوی مردم در همه زمینه ها بوده است و طی دو سال گذشته حداقل پنج جلسه پرسش و پاسخ عمومی با مردم برگزار نموده است.

 

 

 

 

 
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین