امروز: يکشنبه 03 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 مرداد 1398 - 19:00
گفتگوی اتحاد خبر با خبرنگاران استان بوشهر به مناسبت روز خبرنگار(6)

اتحاد خبر: هفدهم مرداد ماه  روز خبرنگار است. به همین مناسبت به سراغ تعدادی از خبرنگاران پرتلاش و زحمتکش استان بوشهر رفتیم تا با طرح چند سئوال کوتاه ضمن گرامی داشت روز خبرنگار، قدردان زحمات آنها باشیم. نساء کروندی خبرنگار خبرگزاری مهر: امنیت شغلی، بیمه و حقوق مناسب از مهمترین خواسته های خبرنگاران است/ بیشتر مسئولان پاسخگو نیستند...

امنیت شغلی، بیمه و حقوق مناسب از مهمترین خواسته های خبرنگاران است/ از نیرو های متخصص در روابط عمومی ها استفاده شود

اتحاد خبر: هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد. به همین مناسبت به سراغ تعدادی از خبرنگاران پرتلاش و زحمتکش رسانه استان بوشهر رفتیم تا با طرح چند سئوال کوتاه ضمن گرامی داشت روز خبرنگار، قدردان زحمات آنها باشیم. گفتگوی ما را با نساء کروندی خبرنگار خبرگزاری مهر بخوانید:

 

- با سلام و تبریک روز خبرنگار، چه شد که خبرنگار شدید؟

  -علاقه به حوزه خبر و اطلاع رسانی داشتم و باعث شد این حرفه رو برای کار انتخاب کنم

 

- خاطره‌ای از روزهای آغازین خبرنگاری‌ اگر دارید بیان بفرمایید.

-من کار خبری رو از باشگاه خبرنگاران شروع کردم، روزای اول گزارش های تصویری واسه باشگاه تهیه میکردیم، یادم میاد سر یکی از گزارش ها روزای اولی که برای تهیه گزارش به سطح شهر رفته بودیم یه پسر نوجوانی بود که ما هر بار که شروع به مصاحبه میکردیم میومد جلو دوربین و آواز میخوند و هرجور باهاش صحبت میکردیم و قول میدادیم از اونم تصویر بگیریم مجدد به کار خودش ادامه میداد، نهایتا با کمک مغازه دارای اطراف که بردنش تو مغازه ما موفق به تکمیل گزارش شدیم.

 

- اگر به عقب برگردید باز هم خبرنگاری را انتخاب می‌کنید؟
-قطعا من مجدد خبرنگاری رو انتخاب میکنم اما شاید سبک و شیوه دیگری رو از آغاز انتخاب میکردم.


- یکی از تلخ ترین و شیرین ترین خاطرات خبرنگاری اتان؟

 - خبرنگار برای مردم جامعه فعالیت میکنه و قطعا هر زمانی که خبری بوده که مردم از اون خبر ناراحت شدن برای ما هم تلخ بوده اما اگر بخوام موردی بیان کنم، یکی از خبرایی که جدیدا کار کردم در خصوص بیکاری افراد بومی از عسلویه بود که چون قبل از نوروز بود و اون افراد هر کدام خانواده داشتن و این اتفاق بسیار براشون ناخوشایند بود یکی از خبرای تلخی بود که تو چند ماهه اخیر کار کردم، خاطره شیرین ام چیزی به ذهنم نمیرسه.

 

- به نظر شما مهمترین مشکل خبرنگاران استان بوشهر چیست؟

-امنیت شغلی، بیمه، حقوق مناسب که هر سال از سوی خبرنگاران در روز خبرنگار گفته میشه و تغییری حاصل نمیشه

 

- پاسخگو ترین مسئولی که می شناسید نام ببرید؟
- فکر میکنم اگر این سوال برعکس بود یعنی مسوولی که عدم پاسخگویی مناسب را دارد عنوان میکردید لیست بلند بالایی میشد ردیف کرد؛ متاسفانه تا موقعی که مقام مسوول میدونه که قرار است گزارش عملکرد و نکات مثبت درج بشه نهایت همکاری را دارد اما اگر یک سوال انتقادی پرسیده بشه دیگر تا زمانی که فرد مسوولیت دارد باید دور اون حوزه رو خط کشید.

 

- چه انتظاری از روابط عمومی ها و مدیران دستگاه های اجرایی دارید؟
- اینکه بدونن ما خبرنگارها نه ترسناک هستیم و نه خصومت شخصی باهاشون داریم، تنها مهم برای ما فعالیت آنها صرفا برای مردم بدون توجه به آمار و ارقام تبلیغاتی است، پاسخگویی آنها موجب کاهش شایعات و تخریب کارهای مثبت انجام شده می شود.

روابط عمومی یکی از کلیدی ترین پست ها در هر اداره است چرا که آیینه تمام نمای اون اداره است، پس باید از نیرو های متخصص در این زمینه استفاده شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین