امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 تير 1398 - 07:55
مدیرکل دامپزشکی بوشهر:

اتحادخبر:  مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: موردی از ابتلای انسان یا دام به تب کریمه کنگو در استان بوشهر گزارش نشده است.

اتحادخبر:  مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: موردی از ابتلای انسان یا دام به تب کریمه کنگو در استان بوشهر گزارش نشده است.

موردی از تب کریمه کنگو در استان بوشهر گزارش نشده است

 مرتضی بحرانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای در راستای پیشگیری از ابتلای انسان یا دام به تب کریمه کنگو در استان بوشهر صورت گرفته است.

 

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته در سطح استان، گزارشی از ابتلای انسان یا دام به تب کریمه کنگو طی سال جاری و سال گذشته نداشته‌ایم.

 

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مقابله با ویروس این بیماری خاطرنشان کرد: مقابله با انگل‌های خارجی و سم‌پاشی به منظور کنترل جمعیت کنه در استان بوشهر به صورت مستمر انجام شده است.

 

بحرانی از تجهیز کشتارگاه‌های استان مجهز به پیش سرد خبر داد و بیان کرد: لاشه‌های دام پس از کشتار در دمای سه تا پنج درجه قرار می‌گیرند و حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت در آنجا می‌مانند تا لاشه به سمت اسیدی شدن پیش برود و ویروس از بین می‌رود.

 

وی با بیان اینکه تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی حاد تب‌دار و خونریزی دهنده و مشترک بین انسان و دام است افزود: از راه‌های انتقال بیماری می‌توان به تماس با خون، ترشحات و بافت آلوده دامی اشاره کرد.

 

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر ادامه داد: مهمترین ناقل و مخزن ویروس بیماری کنه است و عفونت در انسان پس از گزش توسط کنه آلوده یا له کردن آن روی پوست ایجاد می‌شود.

 

 

 

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین