امروز: پنجشنبه 21 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 تير 1398 - 08:07
جهادکشاورزی:

اتحادخبر: رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: طی یک هفته اخیر جمعیت ملخ ها به کمتر از 5 درصد رسیده و اوج جمعیت آنان درصد پایینی است در حال حاضر در حال پاکسازی هستیم.

اتحادخبر: رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: طی یک هفته اخیر جمعیت ملخ ها به کمتر از 5 درصد رسیده و اوج جمعیت آنان درصد پایینی است در حال حاضر در حال پاکسازی هستیم.

 

محمدتقی منوچهری  گفت: از ابتدای شروع کار و حمله ملخ ها در بهمن ماه سال گذشته بیش از 104 هزار هکتار مبارزه و حدود 50 تن سم مصرف شد.

 

وی بیان کرد: تقریبا 300 نیرو درگیر عملیات مبارزه با ملخ های مهاجم بودند و 150 انواع دستگاه های سمپاش استفاده گردید.

 

رییس جهاد کشاورزی بوشهر با بیان اینکه در حال پاکسازی هستیم، تصریح کرد: خوشبختانه حدود یک هفته است که جمعیت ملخ ها به کمتر از 5 درصد رسیده و در حال حاضر اوج جمعیت –پیک جمعیتی- آنان درصد پایینی است.

 

منوچهری افزود: در صورت طغیان و ریزش جدید در فصل بعد آمادگی لازم را داریم، سموم آماده و در انبار نگهداری و همچنین دستگاه ها نیز تامین و تجهیز شده اند تا در صورت حمله ملخ‌ها بتوانیم کار مبارزه را به خوبی انجام دهیم.

 

وی افزود: کل خسارت وارد شده در سطح 700 هکتار از اراضی زراعی و باغی استان بوشهر بین 10 تا 15 درصد است.

 

به گزارش ایسنا، هجوم ملخ‌های صحرایی در کانون‌های بزرگ به جنوب کشور از ابتدای بهمن سال ۹۷ استان های جنوب کشور را درگیر کرد. سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان (جیرفت)، بوشهر، خوزستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی طی ماه های گذشته درگیر مبارزه گسترده با این آفت بوده اند.

 

ملخ‌های صحرایی مهاجم تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور را در مرزهای جنوبی و غربی کشور درنوردیده‌اند که البته با مبارزه از سوی کارشناسان سازمان حفظ نباتات و به اذعان مسئولان این سازمان هیچ آسیبی به اراضی و باغات کشاورزی وارد نشده است. 

 

 

 

 

خلیج فارسکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین