امروز: يکشنبه 24 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 تير 1398 - 10:15
استاندار هرمزگان:

اتحادخبر: استاندار هرمزگان اظهار کرد: باید با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در هرمزگان، حرکت پر شتاب برای توسعه سواحل مکران را آغاز کنیم.

اتحادخبر: استاندار هرمزگان اظهار کرد: باید با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در هرمزگان، حرکت پر شتاب برای توسعه سواحل مکران را آغاز کنیم.

استاندار هرمزگان

فریدون همتی در نشست کارگروه مشترک توسعه دانش‌بنیان سواحل مکران با اشاره به انجام مطالعات و آمایش سرزمینی توسعه سواحل مکران، اظهار کرد: باید از درون این مطالعات، برنامه‌های عملیاتی توسعه منطقه مکران تهیه شود.

 

وی ادامه داد: در حوزه‌های شیلات، کشاورزی و گردشگری ظرفیت‌های بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال، تولید و صادرات در منطقه مکران وجود دارد که باید نسبت به آن توجه کافی صورت گیرد.

 

استاندار هرمزگان تاکید کرد: باید با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در هرمزگان، حرکت پر شتاب برای توسعه سواحل مکران را آغاز کنیم و نشان دهیم که با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و استعدادهای موجود در این استان، می‌توانیم توسعه مناسب در منطقه مکران را ایجاد کنیم.

 

همتی تصریح کرد: نیاز است برای توسعه سواحل مکران اختیارات کافی به استان واگذار شود تا بتوان عملیات طرح‌های این حوزه را به خوبی اجرا کرد و در کنار آن روند اجرای این طرح‌ها باید توسط یک ستاد قوی در مرکز کشور پشتیبانی شود.

 

وی خاطرنشان کرد: باید زمینه، مشوق‌ها و انگیزه‌های لازم جهت حضور سرمایه گذاران در منطقه مکران را فراهم کنیم.

 

استاندار هرمزگان بیان کرد: صدا و سیما و سایر رسانه‌ها به طور منظم با تولید محتوای رسانه‌ای مناسب، اهمیت موضوع سواحل مکران را برای افکار عمومی تبیین کنند.

 

وی اضافه کرد: توسعه منطقه مکران بر محور مشارکت مردم بسیار موفق خواهد بود و باید فضایی ایجاد کنیم که افراد توانمند در حوزه‌های مختلف در این منطقه سرمایه گذاری داشته باشند.

 

همتی عنوان کرد: همه باید تلاش کنیم که منطقه مکران در شرق هرمزگان با سرعت بسیار خوبی روند توسعه خود را طی کند.

 

 

 

 

 

ایسنا

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین