امروز: شنبه 02 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 تير 1398 - 11:58
شهردار تنگ ارم خبر داد ؛

اتحاد خبر:شهردار  تنگ ارم با اعلام خبر مهار آتش سوزی بزرگ در اراضی کشاورزی در حریم شهر خواستار رعایت مسائل ایمنی در مواجه با طبیعت شد.ایشان با اشاره به آتش سوزی شب گذشته در اراضی شهر تنگ ارم و با توجه به پوشش گیاهی گسترده در اطراف شهر تنگ ارم گفت متاسفانه شب گذشته شاهد بزرگترین آتش سوزی در اراضی شهر تنگ ارم بودیم ...

اتحاد خبر:شهردار  تنگ ارم با اعلام خبر مهار آتش سوزی بزرگ در اراضی کشاورزی در حریم شهر خواستار رعایت مسائل ایمنی در مواجه با طبیعت شد.

 


ایشان با اشاره به آتش سوزی شب گذشته در اراضی شهر تنگ ارم و با توجه به پوشش گیاهی گسترده در اطراف شهر تنگ ارم گفت متاسفانه شب گذشته شاهد بزرگترین آتش سوزی در اراضی شهر تنگ ارم بودیم که با تلاش همگانی مهار شد. مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار اتحاد خبر، با اشاره به افزایش پوشش گیاهی در اراضی شهر  و بخش ارم اظهار داشت با توجه به بارندگی‌های گسترده در زمستان گذشته و همچنین بهار امسال پوشش گیاهی بصورت چشمگیری افزایش یافته است.


وی با اشاره به وقوع آتش‌سوزی بزرگی که شب گذشته در منطقه شمالی و شمال غربی شهر صورت گرفت بیان داشت با توجه به اصل افزایش پوشش  گیاهی و خشک شدن آنها همچنین بقایای مزارع گندم و  گرمای تابستان جنوب کشور و عوامل انسانی و بی‌توجهی به مسائل ایمنی آتش سوزی در سطح اراضی امسال به نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.


 شهردار شهر تنگ ارم خاطرنشان کرد شب گذشته آتش‌سوزی مناطقی از اراضی شهر تنگ ارم رخ داد که بامداد امروز پس از پنج ساعت تلاش به طور کامل مهار شد.

 


مرادی با اشاره به اینکه بخشی اعظمی از اراضی شهر تنگ ارم در آتش سوخت اشاره کرد که آتش سوزی در اراضی مذکور رخ داده و گونه‌های گیاهی متعددی نیز دچار حریق شد


 وی با اشاره به مهار آتش و پایش مجدد محیط با همکاری نیروهای امدادی و  مردمی و شهرداری تنگ ارم بیان کرد نیروهای بخشداری ارم،یگان حفاظت منابع طبیعی بخش ارم و  شهروندان تنگ ارمی با مدیریت عملیاتی تیم آتش‌نشانی شهرداری تنگ ارم در این اطفاء حریق مشارکت فعال داشتند.
شهردار تنگ ارم با بیان اینکه آتش سوزی در تابستان یکی از عوامل تهدیدی اراضی محسوب می شود افزود میزان ۸۰ هکتار از اراضی در این آتش‌سوزی طعمه حریق شده و علت آتش سوزی نیز در دست بررسی میباشد


 وی همچنین از کمبود خودروی آتش نشانی سنگین در شهر تنگ ارم با توجه به وسعت بخش ارم و وظیفه سنگین شهرداری در مهار آتش های این بخش خاطرنشان کرد انشاءالله استانداری محترم بوشهر بتواند در تامین یک دستگاه خودروی آتش نشانی سنگین به شهر تنگ ارم مساعدت بیشتری بعمل آورد.

 


 وی با اشاره به افزایش دمای هوا و شدت گرما با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش خطر وقوع آتش‌سوزی در مراتع و اراضی ضمن تاکید بر رعایت اصول ایمنی توسط عموم،خاطر نشان کرد بزودی مانوری بزرگ با موضوع اطفاء حریق جهت آماده سازی  عمومی توسط شهرداری تنگ ارم انجام خواهد شد.


یداله مرادی با بیان اینکه جنگلها و مراتع و اراضی کشاورزی سرمایه ملی هستند،از عموم مردم خواست هنگام مراجعه به طبیعت مراقب این منابع ارزشمند باشند و ضمن رعایت نکات ایمنی از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع و اراضی و کوهستان خودداری نمایند.


شهردار تنگ ارم از عموم همشهریان خواست در هنگام وقوع آتش سوزی و مشاهده آن مراتب را سریعا به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع دهند.


شایان ذکر است شهردار تنگ ارم در اولین ساعات اداری بعد از خاتمه عملیات اطفاء حریق با حضور نایب رییس شورای اسلامی شهر تنگ ارم طی آیینی از نیروهای عملیاتی آتش نشانی که با درایت و سرعت عمل در عملیات شب گذشته حضور داشتند به صورت ویژه تقدیر نمود.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین