امروز: سه شنبه 26 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 تير 1398 - 09:02

اتحاد خبر:عصر سه شنبه ١٨ تيرماه با حضور  بسيار گسترده علاقمندان به آثار حسن انصاري (امرو هيچستاني) در سالن متقين، از كتاب تازه منتشر شده اين نويسنده و شاعر طنزپرداز برازجاني رونمايي شد.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر،در ابتداي اين مراسم قرباني به بيان خاطراتي از زندگي ادبي حسن انصاري پرداخت و گفت: با انتشار آيينه جنوب شاهد حضور ٢ طنزپرداز ...

اتحاد خبر:عصر سه شنبه ١٨ تيرماه با حضور  بسيار گسترده علاقمندان به آثار حسن انصاري (امرو هيچستاني) در سالن متقين، از كتاب تازه منتشر شده اين نويسنده و شاعر طنزپرداز برازجاني رونمايي شد.

 


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر،در ابتداي اين مراسم قرباني به بيان خاطراتي از زندگي ادبي حسن انصاري پرداخت و گفت: با انتشار آيينه جنوب شاهد حضور ٢ طنزپرداز در فضاي مطبوعاتي استان بوديم. يكي مهدي حهانبخشان يا همان پيرزن منگ منگو و باقر خودر قباكلكياني، يكي هم حسن انصاري يا همان امرو هيچستاني

 


قرباني افزود؛ حسن انصاري تخصص خوبي در طنزهاي سريالي و دنباله دار دارد و مي توانيم در آينده شاهد طنزهايي در ادامه اين كتاب باشيم.

مهدي جهانبخشان طنز پرداز نام آشناي بوشهري نيز در سفرنامه اي طنز از  زبان باقرخودرو قباكلكياني با سفر به شهرهاي مختلف استان و با طنزي زيبا شهرت امرو هيچستاني را به چالش كشاند كه با تشويق هاي ممتد حاضران در سالن روبرو گرديد.

 


فرج كمالي نيز در ادامه اين مراسم به ايراد سخن پرداخت. وي نوشتن را يكي از راههاي كاستن درد و رنج آدمي دانسته و طنز را هم وجه ممتازي از اين مقوله عنوان كرد.


كمالي با مقايسه طنز با هزل و فكاهي و مطايبه و با شاهد آوردن مثال هايي از شاعران نامي گفت: شاعران همه از درد زمانه شكوه ها دارند.
كمالي افزود؛ ساموئل بكت مي گويد: طنز ابتدا ما را به خنده مي اندازد و سپس به فكر فرو مي برد.

 


اين استاد شعرهاي محلي با اشاره به شعرهايي از ديگر شاعران طنزپرداز هم استاني گفت: همه شاعران طنزپرداز يك نظر دارند و آن شاد خواري و شاد زيستن آدميان است.


حسين باقري نويسنده جوان دشتستاني ديگر سخنران اين مراسم بود. باقري گفت: طنز همواره در جامعه اي كه نقد رودرو امكان ندارد كاركرد خودش را بيشتر نشان مي دهد.


باقري افزود؛ طنز در باور مردم يك امر دم دستي است اما زبان طنز جزو ضروريات جوامع و بسيار جدي است.

 


به گزارش اتحاد خبر،وي ادامه داد؛ طنز نخستين كاري كه مي كند هر موضوعي كه جرات نقدش كمتر است را با فرصت زبان طنز به نقد مي كشاند و از طرفي فرصتي براي تلطيف فضاي جوامعي است كه پر از رنج است.


در قسمت پاياني اين مراسم حسن انصاري يا همان امرو هيچستاني با خواندن شعر يارانه و قسمتي از شعر بيژن نامه از كتاب تلقند به معرفي اثر جديدش پرداخت.


هيچستاني همچنين با قدرداني از سهولت اجازه چاپ به اين اثر از نشر پاتيزه كه تلقند را منشر نمود سپاسگزاري نمود.


حسن انصاري افزود؛ بعد از كتاب (مطبوعاتي هاي نامطبوع من) و با فاصله اي ١٢ ساله تلقند را آماده چاپ نمودم.

تلقند كه مجموعه اي از شعرهاي طنز چاپ شده در مطبوعات شامل رباعيات و مثنوي از جمله بيژن نامه است تابستان ٩٨ در ١٠٠٠ نسخه توسط انتشارات پاتيزه روانه بازار كتاب شده است.


کانال تلگرام اتحادخبر

مرتبط:
» من، جلال و چیزهای دیگر [بيش از 2 سال قبل]
» می‌نویسم برای اینکه... [حدود 1 سال قبل]

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین