امروز: پنجشنبه 02 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 تير 1398 - 11:47

اتحاد خبر:خانه فرهنگ دشتستان در ادامه جلسات عصرانه خود ضمن رونمایی از کتاب الفبای مشترک جهانی به گفتگو پیرامون این اثر پرداخت.

اتحاد خبر:خانه فرهنگ دشتستان در ادامه جلسات عصرانه خود ضمن رونمایی از کتاب الفبای مشترک جهانی به گفتگو پیرامون این اثر پرداخت.


به گزارش اتحاد خبر،محمود قنبری نویسنده این اثر با تشریح چگونگی شکل گیری ایده ی پرداخت الفبای مشترک گفت: " حدودا از سن 25 سالگی برایم این پرسش مطرح بود که چرا همه مردم چهار عمل اصلی ریاضی را به آسانی یاد می گیرند اما حتی باسوادترین افراد جامعه در دیکته مشکل دارند " وی افزود پس از آشنایی بیشتر با زبان انگلیسی متوجه اشکالات دیکته ای در این زبان نیز شدم.

 

قنبری با بیان اینکه زبانهای آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی، عربی، ترکی، چینی و روسی را هم بررسی نموده و پی برده که در آن زبانها نیز اشکالات دیکته ای وجود دارد گفت: " در ادامه تحقیقاتم مطلبی به نام ( مشکلات زبانهای دنیا ) در نشریات استان منتشر نمودم و در سال 96 نتیجه تحقیقاتم مقاله الفبای مشترک جهانی را به کنفرانسی جهانی در شیراز ارسال کردم که پذریرفته شد " وی ادامه داد؛ در کتاب الفبای مشترک جهانی به دنبال ایجاد یک زبان آسان و مشترک برای کل جهان هستم تا با باز شدن باب گفتگو بین ملت های مختلف به صلح جهانی کمک شود.

 


نویسنده ی کتاب الفبای مشترک جهانی افزود؛ در این کتاب با کمک گرفتن از حروف الفبای خانواده لاتین بعنوانه پایه کار و استفاده از برخی حروف الفباهای دیگر به یک الفبای ساده و قابل اشتراک بین همه زبانها رسیده ام که در صورت توجه به آن می توان اشتباهات دیکته ای را به صفر رساند، یادگیری را آسانتر، زمان را کوتاه تر، هزینه ها را کمتر و الفبایی مشترک بین همه ملل را آغاز نمود.


در ادامه این نشست که در دفتر خانه فرهنگ دشتستان برگزار شد و پس از رونمایی از کتاب ( الفبای مشترک جهانی ) اعضای خانه فرهنگ دشتستان به طرح پرسش و نقد بر صحبت های نویسنده پرداخت.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین