امروز: سه شنبه 26 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 12 تير 1398 - 11:45

اتحاد خبر: دومین شب اجرای نمایش "یرما" با حضور جمع کثیری از علاقمندان به هنر نمایش به روی صحنه رفت. در آغاز نمایش علیرضا بحرینی زاده به نمایندگی از مهدی عوض پور (کارگردان نمایش یرما) از حضور اکبر صابری مشاور فرهنگی استاندار بوشهر، مجموعه ی خانه فرهنگ دشتستان  که  همیشه حامی هنر و هنرمندان دشتستانی هستند و همچنین ...

اتحاد خبر-ساناز دانشگر: دومین شب اجرای نمایش "یرما" با حضور جمع کثیری از علاقمندان به هنر نمایش به روی صحنه رفت.


به گزارش خبرنگار «اتحاد خبر»، در آغاز نمایش علیرضا بحرینی زاده به نمایندگی از مهدی عوض پور (کارگردان نمایش یرما) از حضور اکبر صابری مشاور فرهنگی استاندار بوشهر، مجموعه ی خانه فرهنگ دشتستان  که  همیشه حامی هنر و هنرمندان دشتستانی هستند ،اعضای انجمن نوای دشتستانی و  همچنین  از حضور  پر شور مخاطبان قدردانی کرد.
شایان ذکر است: نمایش "یرما" درباره سترون بودن و نازایی است. در این نمایش مرد "خووان" و زن "یرما" پس از سه سال ازدواج هنوز بچه ‌دار نشده‌اند. یرما در حسرت داشتن فرزند می‌سوزد و از این آرزو به عنوان کامجویی خود در دنیا یاد می‌کند اما خووان به دنبال کار و مال‌اندوزی است و برایش مهم نیست که یرما به دنبال چنین خواسته‌ای است.

در پایان کارگردان نمایش ضمن تشکر از همه مخاطبان گفت: بازیگران نمایش یرما برای اولین بار است که تجربه اجرای بازی در نمایش را دارند.
وی افزود: نمایش "یرما" به نویسندگی «فردریکو گارسیا لورکا» با بازی «مرضیه کیوان راد» در نقش یرما، «رضا کهنسال» در نقش خوان، «سارا نظام زاده» در نقش ماریا-زن پنجم، «مهدی عوض پور» در نقش ویکتور، «فاطمه شکیبا» در نقش پیرزن-دولوروس، « عسل نصرالله زاده» در نقش زن جوان دوم -دختر دولوروس، زنان رخت شور: « زهرا پژوهش» در نقش زن اول-خواهر شوهر، « درنا خسروی» در نقش زن سوم، « درسا خسروی» در نقش زن چهارم-خواهر شوهر ایفای نقش کردند.
همچنین سایر عوامل این نمایش شامل: «مهدی عوض پور» کارگردان و طراح دکور،«امینه فخری»، دستیار کارگردان، «سارا نظام زاده» منشی صحنه ، «عرفان دانشی» و «سید محمد موسوی» نوازندگان و آهنگساز،«مجتبی ایروان پور» نورپرداز،«مریم حیدری» طراح حرکات،«حمید علیزاده» پوستر،«محب حسنیان» عکاس بوده است.
گفتنی است نمایش "یرما" تا 14تیر هر شب ساعت 21:00 در مجتمع شهید شاهینی؛ پلاتوی استاد عباس زاده اجرا می شود.

 

 

 


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/04/13 - 07:10
1
0
نام این نمایشنامه مرا یاد «نمایشنامه برما» انداخت که بر اساس یک داستان واقعی و تاریخی وقتی محصل بودم توسط بازیگران قدیمی برازجان در سالن دبیرستان به روی صحنه آمد . داستان از این قرار بود که یکی از کشاورزان شوخ برازجانی با یک نگهبان هندی اردوگاه انگلیسیها در حمله قشون انگلیس به برازجان دوست میشود از حواشی داستان که بگذریم نگهبان هندی تمایل به یاد گرفتن زبان فارسی داشته و کشاورز مزبور به او شعری یاد میدهد و پس از آنکه مرد هندی شعر را یاد میگیرد هر گاه یک ایرانی را می‌بیند با شوق زیادی ابراز وجود میکند که من فارسی بلدم و شعر را میخواند مضمون شعر از این قرار بود : برما اومد ، گیش در اومد ، گیشه تو همون بکنین ، نای خر بووواش بکنین . نمایشنامه طنز و خنده دار بود .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین