امروز: جمعه 15 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 08 تير 1398 - 11:31
مشکلاتی که بیماران اعصاب و روان دشتستان با آن دست به گریبانند

اتحاد خبر- حسین حسین پور: بخش اعصاب و روان بیمارستان برازجان که در خیابان به اصطلاح پنجاه متری(بلوارسعادت) واقع شده است، در گذشته دارای دو بخش آقایان و بانوان بود. بخش آقایان با 24 تخت و بخش بانوان با 8 تخت در اختیار این بیماران قرار میگرفت و آنان با دستور پزشک متخصص بستری می‌شدند... چرا شبکه بهداشت دشتستان بدون تامین منابع مالی دست به همچین اقدامی....

اعصاب روان یا اعصاب جان؟!

حسین حسین پور

چند روزی‌ست که مسائل و مشکلات بیمارستان شهید گنجی در فضای عمومی و رسانه‌ای در حال چرخیدن است و همه مواردی را که مشاهده میکنند بازگو میکنند.

اما تو این چند روز هیچ کس درباره مشکلاتی که بر اساس شنیده ها: جدیدا بیماران اعصاب و روان گریبانگیر آن شده‌اند صحبتی بیان نکرده و مطالبه‌ای از مسئولین بهداشت و درمان دشتستان و دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به میان نیاورد. (ضمن تشکراززحمات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و شبکه بهداشت ودرمان دشتستان)

مسایل و مشکلاتی که بصورت خاص بوجود آمده؛ گویامربوط به حوزه شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بوده است‌.

اگر این روزا سری به مطب پزشکان اعصاب و روان در برازجان بزنید خود متوجه اوضاع وخیم این بیماران و خانواده‌هایی که در کنار آنان هستند میشوید.

*حال این مشکلات چیست؟*
بخش اعصاب و روان بیمارستان برازجان که در خیابان به اصطلاح پنجاه متری(بلوارسعادت) واقع شده است، در گذشته دارای دو بخش آقایان و بانوان بود. بخش آقایان با 24 تخت و بخش بانوان با 8 تخت در اختیار این بیماران قرار میگرفت و آنان با دستور پزشک متخصص بستری می‌شدند.
اما گویا به دلیل تکمیل، نوسازی، گسترش و افزایش، بخش آقایان مورد تخریب قرار میگیرد و به این امید که بلافاصله مورد ساخت قرار گرفته و مرکزی بزرگ بنام مرکز اعصاب و روان زیر نظر شبکه بهداشت دشتستان احداث گردد.
بنابراین؛ با توجه به اینکه بخش آقایان مورد تخریب قرار گرفته است و نیز به دلیل تعداد زیاد بیماران این حوزه، مجبور به تعطیلی بخش بانوان شده و بخش 8 تختی را به 12 تخت افزایش داده و بیماران مرد را در آن بستری میکنند.
 بدلیل کمبود تخت، جا ، فضا و مکان، بیمارانی که مشکل اعصاب و روان دارند که باید تحت کنترل پزشک متخصص باشند، بدلیل نبود جا و امکانات قادر به بستری شدن نیستند.

گویا براساس شنیده ها: مسئولین حوزه بهداشت و درمان کمبود منابع مالی را  جهت شروع و ساخت بخش آقایان ابراز میدارند.

حال سئوال این است؟:
۱- ضمن تشکر ویژه از زحمات و پیگیریهای سرکارخانم خویش دوست بزرگوار؛ چرا شبکه بهداشت دشتستان بدون تامین منابع مالی دست به همچین اقدامی زده است؟ یا شاید تصمیم در استان گرفته شده؟
۲- ‌ دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و  شبکه بهداشت و درمان دشتستان لطفا در این خصوص شفاف سازی جهت اطلاع شهروندان بفرمایند.
۳- چرا مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اطلاع از نبود اعتبار لازم، اجازه تخریب را داده‌اند؟
۳- ازسرپرست محترم فرمانداری دشتستان برادرعزیز و پیگیرمان جناب دکتر لقمان زاده ونماینده محترم وحامی مردم جناب سعادت بزرگوار تقاضامندیم این مهم را در دستور کار قرار دهند.

در پایان از همه فعالان مدنی، رسانه‌ها و خبرنگاران تقاضا میشود به این درد و مشکل بیماران اعصاب و روان ورود کرده و بعنوان مطالبه‌ای عمومی از مسئولین مربوطه دردشتستان و استان بوشهر درخواست رسیدگی وبررسی نمایند.

این مطالب براساس شنیده ها صرفا جهت اطلاع و پیگیری لازم ارایه می گردد.

 

*اتحاد خبر آمادگی دارد تا توضیحات مقام های مسئول را در این خصوص به اطلاع افکار عمومی برساند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/05/17 - 14:34
0
0
جواب قانع کننده ندارند!!!!!!!
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین