امروز: چهارشنبه 22 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 خرداد 1398 - 09:20
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:

اتحادخبر: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: پس از اجرای پایلوت طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان گناوه، به زودی این طرح در شهرستان های دیلم و دشتی نیز آغاز خواهد شد.

اتحادخبر: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: پس از اجرای پایلوت طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان گناوه، به زودی این طرح در شهرستان های دیلم و دشتی نیز آغاز خواهد شد.


دکتر پرویز رمضانی افزود: هدف از اجرای این طرح تسهیل روند پذیرش و ارائه خدمات به بیمه شدگان، جلوگیری از هدر رفت منابع، حذف دفترچه کاغذی و ایجاد بستر لازم جهت تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت است.


دکتر رمضانی تصریح کرد: در این مرحله از طرح بیمه شدگان در مطب پزشکان، بدون نیاز به دفترچه و صرفاً با ارائه کد ملی پذیرش می شوند و پس از تجویز الکترونیکی نسخه دارویی یا پاراکلینیک توسط پزشک، یک کد صادر می گردد و در اختیار بیمه شده قرار داده می شود که در مراجعه به داروخانه، آزمایشگاه یا مرکز تصویر برداری امکان دریافت خدمات برای آنان فراهم می شود.


مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: از مزایای دیگر این طرح علاوه بر تسهیل دسترسی بیمه شدگان و صرفه جویی در مصرف کاغذ، می توان ارتقا وضعیت تجویز دارو و خدمات و پرهیز از تداخل های دارویی و  خدمات سلامت تکراری و دسترسی بر خط به آمار و اطلاعات و قابلیت اتصال به سایر نرم افزارها و عدم نیاز به تنظیم و ارسال اسناد از سوی موسسات تشخیصی درمانی را نام برد.


دکتر رمضانی افزود: همچنین با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی، گام مهمی در ایجاد بستر لازم جهت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت است و امکان اجرای نظام ارجاع الکترونیک را در همین بستر فراهم می کند.


ایشان گفت: به منظور ترغیب و تشویق پزشکان و موسسات طرف قرارداد، بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه نسخه نویسی الکترونیکی، در پایان هر ماه هزینه نسخی که بصورت الکترونیکی تجویز شده است پرداخت خواهد شد.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین