امروز: پنجشنبه 28 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 خرداد 1398 - 07:43

اتحادخبر : مدافع و هافبک چپ پای تیم ملی ایران در حالی که تنها 29 سال سن دارد به رکورد 107 بازی ملی رسیده و در رتبه ششمین بازیکن فوتبال ایران با بیشترین بازی ملی قرار گرفت.

اتحادخبر : مدافع و هافبک چپ پای تیم ملی ایران در حالی که تنها 29 سال سن دارد به رکورد 107 بازی ملی رسیده و در رتبه ششمین بازیکن فوتبال ایران با بیشترین بازی ملی قرار گرفت.

 

احسان حاج صفی در بازی تیم ملی ایران برابر کره جنوبی با بازوبند کاپیتانی در زمین حضور داشت تا تعداد بازی هایش با لباس تیم ملی را به عدد 107 برساند.

 

احسان حاج‌صفی و رکورد شماره ۱۰۷

 

او در حالی در رتبه ششم بیشترین بازی های ملی در ایران قرار دارد که در آستانه سی سالگی قرار داشته و این شانس را دارد که بتواند جایگاه بالاتری را نیز در این جدول کسب کند.

 

جواد نکونام 151 ، علی دایی 149،علی کریمی 129،، سیدجلال حسینی 116 و مهدی مهدوی کیا 111 کسانی هستند که در رتبه های اول تا پنجم و بالاتر از احساس حاج صفی قرار دارند اما موضوع این جا است که هر 5 نفر از فوتبال ملی بازنشسته شده اند و این شانس احسان را برای عبور از برخی از این ستاره های تاریخ فوتبال ایران در تعداد بازی ملی افزایش می دهد.

 

احساس در حالی که در مرز سی سالگی قرار دارد تنها 4 بازی تا مهدوی کیا و 9 بازی تا رسیدن به رکورد سیدجلال حسینی فاصله دارد. شاید او کار سختی برای رسیدن به رکورد نکونام ودایی داشته باشد اما شاید همین امسال بتواند از رکورد مهدوی کیا و سیدجلال عبور کند.

 

نکته جالب درباره احسان حاج صفی که درحال حاضر هیچ بازیکن فعالی در تیم ملی ایران وجود ندارد که در جدول بیشترین بازی ملی به او نزدیک باشد. نزدیک ترین بازیکنی که هنوز بازنشسته نشده است مسعود شجاعی است که با 83 بازی ملی در رتبه دهم و در کنار محمد نصرتی قرار دارد.

 

با توجه به اینکه شجاعی 35 ساله است بعید به نظر می رسد که در حال حاضر بازیکنی پیدا شده و بخواهد به رکورد احسان نزدیک شود.

 

حاج صفی در بازی با کره جنوبی که در شهر سئول برگزار می شد توسط ویلموتس در خط هافبک و در پست هافبک دفاعی به بازی گرفته شد و البته بازی رو به جلوی او باعث شده بود تا تیم ملی در بخش میانی نیز عملکرد به مراتب تهاجمی تری داشته باشد.

 

احسان در حالی در 29 سالگی بازوبند تیم ملی را به بازو می بندد که چند سال دیگر می تواند کماکان یکی از موثرترین بازیکنان ایران باشد.

 

 

 

ورزش سه

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین