امروز: سه شنبه 26 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 15 خرداد 1398 - 13:27

اتحاد خبر: معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون در سطح ۷۸ هزار هکتار اراضی ۷ شهرستان استان بوشهر علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شده است.

مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 78 هزار هکتار اراضی استان بوشهر اجرا شد

خسرو عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه مبارزه با آفت ملخ صحرایی با شدت بیشتری ادامه دارد اظهار داشت: عملیات سم‌پاشی علیه آفت ملخ صحرایی در استان بوشهر از بهمن ماه سال قبل آغاز شد و سم‌پاشی در اراضی استان همچنان با شدت بیشتری ادامه دارد.

 

وی،از اجرای مرحله دوم مبارزه با ملخ‌های صحرایی از 31 فروردین امسال افزود: با توجه به امکان ورود مرحله جدیدی از هجوم ملخ‌ها به استان بوشهر آماده‌باش برای مبارزه با این آفت تا اواسط تیرماه فراهم شده است.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به سم‌پاشی اراضی استان بوشهر علیه آفت ملخ بیان کرد: تاکنون افزون بر 78 هزار هکتار اراضی استان بوشهر علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شده است.

 

عمرانی، از مدیریت مطلوب برای جلوگیری از هجوم ملخ‌های صحرایی در استان خبر داد و تصریح کرد: هجوم این ملخ‌ها به مزارع وباغات می‌تواند سبب وارد آمدن خسارت‌هایی به کشاورزان شود و تاکنون خسارت‌های جزئی در باغات و مزارع استان بوشهر به سبب هجوم ملخ‌ها ثبت شده است.

 

وی با تاکید بر همکاری همه کشاورزان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای جوگیری از بحران در باغات استان گفت: 150 سم‌پاش زمینی، دو هواپیما و 8 دستگاه ماشین یو.ال.وی در عملیات سم‌پاشی علیه آفت ملخ صحرایی مشارکت دارند.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به مصرف 20 تن سم علیه آفت ملخ صحرایی افزود: بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی در 7 شهرستان استان بوشهر و بیشترین عملیات سم‌پاشی در دشتستان انجام شده است.

 

عمرانی، با بیان اینکه در هجوم ملخ‌ها اوضاع تحت کنترل وخطری متوجه مزارع وباغات کشاورزان نیست تصریح کرد:با توجه به پراکندگی و گستردگی مکان‌های آلوده، کشاورزان وباغداران باید به محض مشاهده کانون‌های ملخ ضمن اطلاع به کارشناسان جهاد کشاورزی نسبت به مشارکت در امر مبارزه با این آفت اقدام کنند./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین