امروز: پنجشنبه 28 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 15 خرداد 1398 - 13:21

اتحاد خبر: رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر از اعلام آثار مرحله نهایی سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر خبر داد.

آثار مرحله نهایی سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر اعلام شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق سعیدی بعد از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به‌زودی جدول زمانبندی اجرائی سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر منتشر می‌شود.

وی افزود: دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر در سومین دوره خود با هدف ایجاد فضایی مناسب برای خلق آثار ادبی، شناسایی و کشف استعدادهای خلاق و جوان در عرصه شعر و داستان کشور، ارتقای سطح داستان و شعر ایران، خلق آثار شعر و داستان در راستای ارزش‌های فرهنگی و معرفی چهره فرهنگی بوشهر به ویژه در حوزه ادبیات برگزار می‌شود.

دبیر سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر خاطرنشان کرد: فراخوان این رویداد ملی در بهمن‌ماه ۹۷ در دو بخش داستان و شعر غیرکلاسیک و یک بخش ویژه منتشر شد.

وی افزود: بخش داستان شامل داستان منتشرنشده، مجموعه‌داستان چاپ‌شده و رمان است و بخش شعرِ غیرکلاسیک نیز شعر منتشرنشده و مجموعه شعر منتشرشده را در برمی‌گیرد.

سعیدی بیان کرد: همچنین در بخش ویژه هم به آثاری که در فضای بومی و با تکیه بر بافت شهری بوشهر یا با موضوع «خلیج فارس» ارائه شده‌اند، جایزه‌ای اختصاص داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب هیئت داوری این دوره از جایزه تلاش شد تا از داوران برجسته ادبی کشور استفاده شود، تصریح کرد: از همین رو، داوری بخش داستان سومین دوره دوسالانه ملی جایزه ادبی برعهده فرشته احمدی، محمدرضا صفدری، صمد طاهری، محمد کشاورز و حسن محمودی گذاشته شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر افزود: برای داوری و بررسی بخش شعر نیز محمد آزرم، شمس آقاجانی، آتفه چهارمحالیان، خلیل درمنکی و شهریار وقفی‌پور انتخاب شدند.

وی ادامه داد: پیش از برگزاری آیین پایانی این رویداد، برنامه‌هایی از نوزدهم تا بیست و دوم خرداد در قالب کارگاه‌های تخصصی با تدریس منتقدان و مدرسان ملی برگزار خواهد شد.

سعیدی گفت: اسامی آثار راه یافته به مرحله نهایی بخش‌های داستان و شعر سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر بر اساس آرای هیات داوران هر بخش به تفکیک و بدون اولویت و بر اساس حروف الفبا به این صورت اعلام می‌شود.

آثار بخش داستان

در بخش داستان کوتاه منتشر نشده: ۱. علیرضا رضاپور ۲. محمدهادی سالارورزی ۳. بابک شکری ۴. افرا عسگری ۵. محمد فینی‌زاده ۶. مسلم کبیری ۷. زهرا گودرزی ۸. آرش محمودی سرداری ۹. ندا نوبخت ۱۰. ذبیح‌الله یزدان‌پرست انتخاب شدند.

در مجموعه داستان چاپ‌شده نیز ۱. «افتاده بودیم در گردنه حیران» از حسین لعل‌بذری ۲. «باران بمبئی» از پیام یزدانجو ۳. «جای خالی مار» از احسان نصرتی ۴. «جغد برفی» از فاطمه مهرخان‌سالار ۵. «دوازده نت برای سکوت» از کیوان صادقی ۶. «سنگ یحیی» از خسرو عباسی‌خودلان ۷. «شکارچیان در برف» از نسیبه فضل‌اللهی ۸. «متغیر منصور» از یعقوب یادعلی ۹. «هفت گنبد» از محمد طلوعی ۱۰. «همین امشب برمی‌گردیم» از پیمان اسماعیلی انتخاب شدند.

بخش رمان

در بخش رمان منتشر نشده ۱. «دوردست» از میثم نبی ۲. «گزارش‌های یک شکاربان» از حسن بهرامی انتخاب شدند.

در بخش رمان چاپ شده ۱. «اعترافات هولناک یک لاک‌پشت مرده» از مرتضی برزگر ۲. «بند محکومین» از کیهان خانجانی ۳. «خاموش‌خانه» از ساناز زمانی ۴. «راهنمای مردن با گیاهان دارویی» از عطیه عطارزاده ۵. «سیاوش اسم بهتری بود» از لیلا صبوحی‌خامنه ۶. «شب‌نشینی بعد از مراسم تدفین» از نسترن مکارمی ۷. «عروس آب» از قاسم شکری ۸. «غروبدار» از سمیه مکیان ۹. «ناتمامی» از زهرا عبدی ۱۰. «هرس» از نسیم مرعشی انتخاب شدند.

بخش شعر

در بخش شعر منتشرنشده: ۱. پوریا پلیکان ۲. مصطفی توفیقی ۳. فرشاد سنبل‌دل ۴. فرینوش عسگری ۵. محمد عسگری‌ساج ۶. مهدی علیمرادی ۷. میثم متاجی ۸. مجتبی مظفری‌زاده ۹. سیدمحمدرضا ملکی ۱۰. سهیل نصرتی انتخاب شدند.

در بخش مجموعه شعر منتشرشده ۱. «آفتابه شاد» از محمدرضا طاهرنسب ۲. «آن حیوان» از مازیار نیستانی ۳. «اسفندیاری در چشم چپ» از آنا رضایی ۴. «پروردگارا ایران را به‌خاطر بسپار» از کورش کرم‌پور ۵. «چرخ کاترین» از زهرا زمان ۶. «حق تیر به سگ‌های خانگی» از آناهیتا رضایی ۷. «دری به دایره گچ» از مظاهر شهامت ۸. «مکعبی از کلمات» از پرویز گراوند ۹. «نامه‌هایی از کازابلانکا» از شهریار بزرگمهر ۱۰. «نقشه فرار» از محمد عسگری‌ساج انتخاب شدند./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین