امروز: دوشنبه 01 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 ارديبهشت 1398 - 12:33
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس:

اتحادخبر- ثریا شیری : سردار غلامعلی کفاش در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر، با بیان اینکه همه اقشار جامعه در دفاع مقدس نقش داشته اند، اظهار داشت: اصحاب رسانه نیز نقش مهم و بسزایی در ایجاد روحیه و انگیزه بین رزمندگان و مردم داشته است. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر در نشست با خبرنگاران با...

نقش رسانه در دفاع مقدس باارزش است/ افتتاح پایگاه اطلاع رسانی سرداران شهید استان بوشهر به مناسبت سوم خرداد

اتحاد خبر - ثریا شیری: سردار غلامعلی کفاش در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر، با بیان اینکه همه اقشار جامعه در دفاع مقدس نقش داشته اند، اظهار داشت: اصحاب رسانه نیز نقش مهم و بسزایی در ایجاد روحیه و انگیزه بین رزمندگان و مردم داشته است.


به گزارش خبرنگار اتحادخبر؛ کفاش افزود: خبر پیروزی در عملیات ها، یا فرمایشات امام خمینی باعث مسرت و انگیزه بخشی به رزمندگان می شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون نیز می شود در زمینه دفاع مقدس کارهای زیادی انجام داد، گفت: در حوزه هنری، خبری، فضای مجازی، ادبیات و حوزه های مختلف دیگر کارهای باارزشی می توان انجام داد.

کفاش با تاکید بر اینکه استان بوشهر تنها استان فاقد موزه دفاع مقدس است، بیان داشت: با همکاری استاندار بوشهر و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی افزود: موزه دفاع مقدس می تواند هم در جهت انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جدید موثر باشد و هم می تواند باعث جذب گردشگر داخلی و خارجی شود و درآمدزایی در پی داشته باشد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به برنامه های گرامیداشت روز سوم خرداد گفت: این برنامه ها از ۱ خرداد تا ۴ خرداد در سطح کشور و استان اجرا خواهد شد.

کفاش از افتتاح پایگاه اطلاع رسانی فرماندهان شهید کشور در این ایام خبر داد و افزود: هر استان موظف است اطلاعات و آمار ۳۱ شهید را ارسال کند.

وی بیان داشت: دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، برگزاری نشست تخصصی با کارشناسان حوزه خبر از جمله برنامه های سراسری این ایام است.

کفاش خاطرنشان کرد: در استان بوشهر نیز برنامه هایی از جمله خاطره گویی و تجلیل از ایثارگران دفاع مقدس، برگزاری کارگاه های قصه گویی، افتتاح سایت سرداران شهید استان بوشهر و برنامه های فرهنگی و مسابقات اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برنامه های سوم خرداد و هفته مقدس توسط ارتش انجام شده است، گفت: امسال برنامه های این روز توسط سپاه انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر بیان داشت: استان بوشهر در عملیات بیت المقدس با دو گردان امام حسن و امام حسین تحت امر تیپ امام حسین اصفهان به فرماندهی شهید سردار حسین خرازی حضور داشت.

کفاش افزود: در این عملیات ۹۰۰ نفر از رزمنده های استان بوشهر حضور داشتند و ۸۵ نفر شهید شدند.

وی اظهار داشت: همچنین ۲۸۰ نفر از جهادگران استان بوشهر نیز با ماشین آلات و تجهیزات مهندسی در این عملیات شرکت کردند و ۴ نفر شهید شدند.

کفاش با بیان اینکه خبرگزاری دفاع مقدس استان بوشهر رتبه ی خوبی در کشور دارد، گفت: سال گذشته رتبه این خبرگزاری در کشور، رتبه ۳۰ بود که توانستیم تا دی ماه آن را به هشتم کشور برسانیم و اکنون جزو پنج استان اول هستیم.

وی با بیان اینکه تا سال گذشته سهم استان بوشهر ۳۰ کتاب در سال بوده است، گفت: از امسال این سهمیه به سالی ۵۰ کتاب رسیده است.

کفاش تاکید کرد: اگر کسی در استان در این زمینه کتابی بنویسد با او قرارداد می بندیم و حمایت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در جشنواره فانوس هیچ اثری ارائه نداده است، گفت: امسال تاکنون بیش از ۲۰ اثر برای شرکت در جشنواره داریم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین