امروز: چهارشنبه 22 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 ارديبهشت 1398 - 10:23
امام جمعه گناوه:

اتحادخبر:  امام جمعه گناوه گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود.

اتحادخبر:  امام جمعه گناوه گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود.

برنامه‌های اوقات فراغت در شهرستان گناوه کیفی‌سازی شود  سید عبدالهادی رکنی حسینی صبح دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان گناوه اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت باید به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد و اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: از سوی ائمه اطهار توصیه شده است که تلاش کنید ساعات زندگی را به چهار بخش تقسیم کنیم اول راز و نیاز با خداوند است و بخش دوم زندگی خود را به امرار معاش اختصاص دهید، بخش سوم را معاشرت با دوستان و نزدیکان قرار دهیم و بخش چهارم لذت بردن از کارهای حلال و اوقات فراغت است.

 

امام جمعه گناوه افزود: تابستان و اوقات فراغت باید پر بار و متنوع برای نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شود.

 

گسترش برنامه‌های فرهنگی و ورزشی

 

اسکندر احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: حدود ۱۸ هزار دانش آموز تا مدت زمان کوتاه دیگر با یک وقت آزاد سه ماهه روبرو هستند و آموزش و پرورش در کنار اداره ورزش و جوانان و همچنین شهرداری و دیگر نهادها باید بتواند اوقات فراغت خوب و سالمی برای آنها مهیا کنند.

 

وی افزود: با توجه به علاقه مندی که در بین دانش آموزان وجود دارد ورزش بهترین مسیر و انتخاب برای دانش آموزان است و ما باید تفریحات سالم برای آنها در نظر بگیریم و استعداد آنها را شناسایی و شکوفا سازیم.

 

احمدی اظهار داشت: تمام امکانات ورزشی آموزش و پرورش که شامل ۱۲ مکان ورزشی است را با برنامه‌ریزی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهیم و سعی می‌کنیم که این اتفاق به صورت محله به محله انجام گیرد.

 

وی تصریح کرد: دو کانون شهید یوسف دشتی برای پسران و کانون الزهرا (س) برای دختران و همچنین دارالقرآن جوادالائمه (ع) یکی از فعال‌ترین مراکز قرآنی استان است که برای پذیرش دانش آموزان آمادگی کامل دارند.

 

شناسایی استعدادها

 

رحمان عمادی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه گفت: اوقات فراغت با اتمام سال تحصیلی آغاز می‌شود و حضور نوجوانان و جوانان در ورزش گسترش می‌یابد و این نکته روشن کار است ولی ما با کمبود امکانات و فضاهای ورزشی رو به رو هستیم و در بعضی از رشته‌ها جوابگوی آنها نخواهیم بود.

 

وی افزود: اداره ورزش و جوانان در حوزه آموزش و قهرمانی فعالیت دارد که در تابستان و اوقات فراغت در سال‌های گذشته توانسته‌ایم استعدادها را شناسایی و شکوفا سازیم که این توانایی و شکوفایی با همکاری آموزش و پرورش بوده است.

 

عمادی بیان داشت: آموزش و پرورش توانسته در این چند سال اخیر فضاهای ورزشی زیادی به وجود آورد و این کمک زیادی به اداره ورزش کرده است و انتظار می‌رود که شهرداری، گمرک و دیگر نهادها نیز برای ساخت و ایجاد فضاهای ورزشی همکاری بیشتری داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: اداره ورزش و جوانان شهرستان گناوه با داشتن ۳۰ هیئت ورزشی، یک استخر سرپوشیده برای بانوان و آقایان، دو چمن بزرگ و ۵ سالن ورزشی آماده استقبال از اوقات فراغت تابستانی نوجوانان و جوانان است.

 

توسعه ورزش‌های آبی

 

رقیه یوسفی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: اوقات فراغت اگر منتهی به مسابقات ورزشی و اردوها باشد جذابیت و لذت و همچنین استقبال بیشتری از سوی جوانان و نوجوانان در بر خواهد داشت.

 

وی افزود: گناوه به عنوان یک شهر بندری باید استفاده از دریا و ساحل و ورزش‌های آبی را داشته باشد و می‌توان با برنامه‌ریزی و مدیریت خوب از ساحل و دریا به نحوه خوب و مناسبی استفاده کرد.

 

 

 

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین