امروز: دوشنبه 01 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 ارديبهشت 1398 - 10:44

اتحادخبر: در راستای اجرای تقویم شش ماهه اول سال ۹۸ ، باشگاه کوهنوردی شاهین دژ برازجان موفق به صعود به قله ۳۷۲۰ متری ریز بلند در منطقه برم فیروز شهرستان سپیدان در استان فارس گردید.

اتحادخبر: در راستای اجرای تقویم شش ماهه اول سال ۹۸ ، باشگاه کوهنوردی شاهین دژ برازجان موفق به صعود به قله ۳۷۲۰ متری ریز بلند در منطقه برم فیروز شهرستان سپیدان در استان فارس گردید.

گزارش صعود:
طبق برنامه ریزیهای از پیش تعیین شده تیم ۱۶ نفره باشگاه رأس ساعت ۱۵:۰۰ روز پنجشنبه مورخه ۹۸/۰۲/۲۶ مقابل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان حضور به هم رسانده و با ۴ دستگاه خودرو سواری از برازجان به سمت شهرستان سپیدان حرکت و پس از گذشتن از شهرهای دالکی، کنارتخته و قائمیه ساعت ۲۰:۰۰ به شهر سپیدان رسیدند.پس از انجام خرید و تهیه وسایل مورد نیاز جهت شب مانی به خوابگاه اداره ورزش و جوانان این شهرستان که از قبل هماهنگ گردیده بود مراجعه و شبی آرام را به امید صعودی لذت بخش به صبح رساندند.


صبح روز جمعه مورخه ۹۸/۰۲/۲۷ پس از بیدار باش و آماده شدن، تیم با یکدستگاه مینی بوس که از قبل هماهنگ گردیده بود به ابتدای مسیر صعود رفته و ساعت ۷:۰۰ صبح استارت صعود زده شد.با گذشتن از مسیر پاکوب که در بعضی نقاط هنوز پوشیده از برف بود و پشت سر گذاشتن دشت لاله های واژگون که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میساخت، ساعت ۹:۰۰ صبح در کنار دریاچه جهت استراحت و صرف صبحانه توقف و پس از تجدید قوا حرکت به سمت قله آغاز گردید. اعضای تیم با قدم های آهسته و منظم با پشت سر گذاشتن شیبها به همراه استراحت های کوتاه و مفید ساعت ۱۱:۰۰ موفق به صعود به قله شدند. با استراحتی کوتاه و نیز گرفتن عکس های یادگاری مسیر برگشت به سمت دریاچه در پیش گرفته شد.در طول مسیر برگشت با چندین گروه که در حال برگشت از قله بودند مواجه و در قسمتی از مسیر نیز هم قدم شده و باب آشنایی با دوستان جدید فراهم گردید. تیم ساعت ۱۴:۰۰ به دریاچه رسیده و پس از استراحتی کوتاه مجددا حرکت به سمت پایین آغاز و پس از طی مسیری تقریبا یک ساعته به ابتدای مسیر و جایی که مینی بوس در انتظار تیم بود رسیده و از آنجا به سمت خوابگاه حرکت نمودند.پس از رسیدن به خوابگاه و صرف ناهار و استراحتی کوتاه ساعت ۱۷:۰۰ مسیر برگشت به سمت برازجان در پیش گرفته شد که پس از حدود ۵ ساعت کلیه نفرات در صحت و سلامت کامل به مقصد رسیده و برنامه ای دیگر از برنامه های باشگاه در سال ۹۸ به پایان رسید.
نفرات حاضر در برنامه:
مختار هادی نژاد (سرپرست باشگاه)، منصور نوذری(سرپرست برنامه)، رضا ملکمی(راهنما)، سعید رزم آور(عقب دار)، امین کمالی(عکاس)، بهرام نوذری، رضا نوذری، امید کمالی، صابر بارانی، صفر قدرتی، حسن اثنی عشری، فاطمه احمدزاده(مسؤل امور بانوان)، حلیمه نوذری، اعظم اثنی عشری، زهرا تیباش، مریم نوذری

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین