امروز: دوشنبه 01 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 ارديبهشت 1398 - 08:36

اتحادخبر : درحالی‌که به نظر می‌رسد 11 سال ریاست علی لاریجانی بر قوه مقننه به ایستگاه دوازدهم نزدیک می‌شود فراکسیون امید از آغاز مجلس دهم به جایگاه نواب رئیس رضایت داده.

اتحادخبر : درحالی‌که به نظر می‌رسد 11 سال ریاست علی لاریجانی بر قوه مقننه به ایستگاه دوازدهم نزدیک می‌شود فراکسیون امید از آغاز مجلس دهم به جایگاه نواب رئیس رضایت داده.

 

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون، هم در این سال رقابت ریاست مجلس را به لاریجانی واگذار کرده. هنوز مشخص نیست که او برای آخرین بار نامزد انتخابات مجلس خواهد شد یا نه. هرچند نمایندگان امیدی از تشکیل کمیته انتخابات هیئت‌رئیسه در این فراکسیون خبر دادند؛ اما شنیده‌ها حاکی از آن است که این کمیته هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است.

لاریجانی؛ شانس اول برای ریاست سال آخر مجلس

عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رئیس فراکسیون و رئیس این کمیته، هم همین را می‌گوید. از سوی دیگر نمایندگان فراکسیون مستقلین که نزدیک به رئیس کنونی مجلس هستند، حفظ لاریجانی را خط قرمز انتخابات هیئت‌رئیسه می‌دانند. ولایی‌ها هم سال گذشته با کناره‌گیری در لحظات آخر باعث ادامه ریاست لاریجانی بر بهارستان شدند و هنوز کاندیدایی برای ریاست اعلام نکرده‌اند.

مهرداد لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلین،گفته که اعضای فراکسیون مستقلین در جلسه‌ای روی ریاست آقای لاریجانی تفاهم کردند؛ زیرا حفظ ریاست ایشان خط قرمز فراکسیون مستقلین است.

گفته می‌شود که در فراکسیون امید اجماعی برای انتخابات هیئت‌رئیسه وجود ندارد. بااین‌همه طبق شنیده‌ها فراکسیون در جلسه پیش‌روی خود، یک هفته پیش از انتخابات هیئت‌رئیسه دراین‌باره به اجماع نهایی می‌رسد. اینکه محمدرضا عارف یا عضو دیگری برای ریاست مجلس مطرح خواهد شد، هنوز مشخص نیست.

فراکسیون ولایی مجلس هنوز تصمیمی را درباره انتخابات هیئت‌رئیسه اعلام نکرده؛ فراکسیونی که قریب به 50 عضو در مجلس دارد. در انتخابات سال سوم حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس این فراکسیون، اعلام کاندیداتوری کرد و تأکید کرد که به صورت مستقل وارد انتخابات شده و تا لحظه آخر هم کنار نخواهد کشید. بااین‌همه وقتی انتخابات به دور دوم کشید و رقابت بین لاریجانی و عارف تنگاتنگ شد، ناگهان میکروفون حاجی‌بابایی باز شد تا او به نفع لاریجانی کنار بکشد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین