امروز: جمعه 09 اسفند 1398
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 ارديبهشت 1398 - 08:45
پاسخ مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان به چند موضوع چالشی در گفتگو با اتحاد خبر؛

اتحاد خبر: اینکه آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه بزرگ متولی امر تعلیم و تربیت جامعه محسوب می شود و مورد انتظار است که در امور مهم فرهنگی و اجتماعی جامعه پاسخ گوی مسائل مهم روز باشد حرفی بدیهی و قابل درک است. ظرف روزهای گذشته مسائلی از جمله ساخت خانه معلم، جذب نیروهای حق التدریس، پخش کلیپی موسوم به پایکوبی دانش آموزان در...

ماجرای ساخت خانه معلم در شیراز، جذب نیروهای حق التدریس و احتمال کاندیداتوری سید حسن لواسانی فرد

اتحاد خبر: اینکه آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه بزرگ متولی امر تعلیم و تربیت جامعه محسوب می شود و مورد انتظار است که در امور مهم فرهنگی و اجتماعی جامعه پاسخ گوی مسائل مهم روز باشد حرفی بدیهی و قابل درک است. ظرف روزهای گذشته مسائلی از جمله ساخت خانه معلم، جذب نیروهای حق التدریس، پخش کلیپی موسوم به پایکوبی دانش آموزان در مدارس و انتصاب آن به سند ۲۰۳۰ و از همه مهمتر  شایعه ورود مدیر آموزش و پرورش دشتستان به انتخابات مجلس از جمله مسائلی است که به منظور  شفاف سازی مسائل، گفتگویی را با سید حسن لواسانی فرد مدیر آموزش و پرورش دشتستان ترتیب داده ایم که در ادامه می آید:

 
*جناب آقای لواسانی مدتی است ساخت خانه معلم فرهنگیان دشتستان در شهر شیراز موجب ایجاد سئوال و تردید هایی از طرف جمعی از همکاران شما شده است، بفرمایید اصل موضوع چیست و کار تا کجا پیش رفته است؟

-با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مردم و به خصوص همکاران گرامی
همانطور که همگی همکاران عزیز مستحضر هستند این خواسته ی  قدیم و جدید فرهنگیان دشتستان در طول سالیان دور بوده است که یک فضای عزت مند و کم هزینه در شهر شیراز بخاطر مراجعات عموماً پزشکی و درمانی و همینطور مسافرت های خانوادگی آنان ایجاد شود. لذا بعد از مطالعه  سه چهار ساله اخیر بر روی وضعیت مالی و دستورالعمل اجرایی صندوق تعاون آموزش و پرورش دشتستان، موفق به اجرای این مهم شدیم تا با استفاده از دستورالعمل های کاملاً قانونی و ابلاغ شده وزارتی مبنی بر عامل بودن بانک قرض الحسنه مهر ایران و قوانین مالی این بانک قرض الحسنه، اول موفق به بروز رسانی پرداخت وام های درخواستی همکاران شده و در گام های بعد 3 اقدام رفاهی بزرگ مد نظر قرار گیرد 1-ساخت مرکز رفاهی کاملاً خصوصی و به صورت سهام بنام فرهنگیان متقاضی در شهر شیراز 2-  ارائه تسهیلات لیزینگ خودرو 3- در آینده نزدیک ارائه کارت لیزینگ خرید کالا و خدمات برای خانواده بزرگ فرهنگیان دشتستان
شایان ذکر است که جهت اطلاع رسانی و شفافیت هر چه بیشتر، گزارشی مختصر از روند اجرایی اقدامات مذکور همراه با فرم های نظر سنجی به تمام مدارس و مراکز تابعه ارسال شده است. در مورد روند اجرایی پروژه مرکز رفاهی در شیراز در روزهای آغازین سال ضمن خرید زمینی به ابعاد 400 متر مربع، قرارداد ساخت آن به صورت یک مرکز رفاهی در پنج طبقه و به صورت تحویل مبلمان  کامل منعقد گردید و با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان آیین کلنگ زنی آن انجام شد و منبعد گزارش های مصور و مدون تمامی مراحل اجرایی در فواصل زمانی مختلف به اطلاع عموم همکاران ارجمند خواهد رسید.

 *لطفاً در خصوص جذب نیروهای حق التدریس و سازوکارهای آن توضیح دهید؟


 -ظرف سال های گذشته همه ساله تعدادی زیادی از همکاران فرهنگی ما به افتخار بازنشستگی نائل می شوند. آموزش و پرورش برای جبران این کاستی ها راه های متفاوتی را تجربه می کند. در گام اول عده ای از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و پذیرفته شدگان آزمون سراسری استخدامی به بدنه آموزش و پرورش اضافه می شوند که متاسفانه تعداد کمی از آن کاستی ها به این شکل جبران می شود و وزارت آموزش و پرورش با ابلاغ بخشنامه های دیگری راه های جذب نیروی انسانی به شکل حق التدریس یا خرید خدمات آموزشی و یا در قالب سرباز معلم ابلاغ می کند. ظرف 5 سال گذشته این سومین باری است که بخش نامه مربوط به جذب نیروی حق التدریس ابلاغ شده است . فرآیندی که بسیار پردردسر و هزینه بر است. چنین بخش نامه ای ظرف ماه گذشته ابلاغ شد و تعداد کثیری از فارغ التحصیلان دانشگاه ها جهت تکمیل پرونده مراجعه نموده و از امروز کار بررسی پرونده ها با دقت لازم انجام خواهد شد. نحوه ی بکار گیری در این دوره به این شکل بوده است که از میان واجدین شرایطی که بین سال های 91-88 در یک فضای آموزشی دولتی، نهضت سواد آموزی یا مراکز پیش دبستانی دولتی حداقل یک سال آموزشی فعالیت داشته اند، امکان جذب آنها فراهم شده است.لازم به ذکر است کسانی که در مراکز یادشده فعالیت داشته اند می بایست دارای کد پرسنلی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش در آن سال را هم داشته باشند. بالاترین مدرک تحصیلی، فرزندان فرهنگیان و کسانی که بیشتر از یک سال فعالیت   داشته و دارای نشاط آموزشی می باشند در اولویت این فراخوان قرار دارند. همچنین ایثارگری خانواده، خانواده معزز شهدا، آزادگان و جانبازان امتیازات لازم را د ارند.

*نتایج نهایی افراد پذیرفته شده کی اعلام خواهد شد؟


 -انشاالله ظرف امروز تا 3 روز آینده کار بررسی پرونده ها به سرعت انجام خواهد شد و کسانی که حائز شرایط باشند با حساسیت لازم انتخاب و به اداره کل متبوع معرفی خواهند شد.

*آقای لواسانی شائبه هایی هست که در این زمینه ممکن است افراد با صلاحیت نتوانسته باشند  با تشکیل پرونده به جمع پذیرفته شده های شما اضافه شوند، راه کار جنابعالی برای رفع دغدغه این عزیزان چیست؟


-جهت استحضار عزیزان که کلاً ما با این نحوه ی جذب نیروی انسانی خیلی موافق نیستیم، چون کاستی های فراوانی دارد و قانون گریزی در آن متصور است و می پذیریم که احتمال شبیه سازی یا تایید گواهی در حالت غیر قانونی می تواند صورت گرفته که از چشم ما پنهان مانده باشد ولی ملاک ما صدور گواهی ها و تایید مدیران در سال های پیش گفته بوده  و گروه داوران نهایت سعی خود را بر راستی آزمایی و احقاق حقوق داوطلبان خواهند نمود.

* در خصوص پخش کلیپ های جشن دانش آموزان در مدارس و نسبت آن با سند 2030، نظر جنابعالی چیست؟


-جهت استحضار مردم شریف به خصوص کسانی که دغدغه پخش کلیپ های هنجار شکن در مدارس را در قالب جشن های دانش آموزی دارند، به اطلاع می رساند غالب این جشن ها که معمولاً در مقاطعی از سال به مناسبتی با مشارکت اولیا در مدارس برگزار می شود، جشن های با رویکرد مثبت و بدور از حاشیه های اخلاقی و یا هنجار شکنی است که در فضایی معنوی مانند جشن های عبادت، سرودهای دانش آموزی و جشن های مناسبتی برگزار می شوند. در این بین به ندرت پیش می آید که بدور از چشم مدیر آموزشگاه، ولی دانش آموزی بدون هماهنگی با معلم مربوطه اقدام به پخش آهنگ با حرکات موزون آن هم در سطح دانش آموزان پیش دبستانی و ابتدایی انجام می دهد، که متاسفانه با بد اخلاقی های عده ای معدود  بزرگ نمایی شده، با پخش و اشاعه آن در فضای مجازی ضمن دامن زدن به این رفتار غیر قابل قبول آن را  به موضوعات دیگری همچون سند "2030" نیز  نسبت می دهند. به ضرس قاطع و در پیشگاه خداوند سوگند یاد می کنم که در هیچ سطوح آموزش و پرورش این سند نه مورد توجه قرار گرفته و نه توصیه ای به آن شده  و نه هیچ گونه شبیه سازی برای اشاعه آن در نظر گرفته شده است و تولید و انتشار چنین کلیپ های کودکانه هیچگونه نسبتی با خط دهی خارج از آموزشگاه اعم از مدیریت متبوع یا دیگر سو ندارد. نقشه راه ما سند راهبردی تحول بنیادین می باشد که تربیت دانش آموز در طراز جمهوری اسلامی جزو  چشم انداز اصلی آن می باشد. بنابراین دوستانه به کسانی که با نسبت دادن موضوعات موهوم به  آموزش و پرورش زمینه تضییع حقوق همکاران من در مجموعه بزرگ آموزش و پرورش دشتستان را فراهم آورده و بجای قدر دانی از یک سال تلاش خستگی ناپذیر آنها، بر خستگی یک ساله آنان می افزایند توصیه می کنم، نگاه عالمانه به موضوعات و آسیب های اجتماعی داشته و خود را در معرض بی تقوایی و کوچک انگاری مشکلات جامعه قرار ندهند.

*به عنوان سئوال آخر، جناب آقای لواسانی شما در خصوص ورود به حوزه انتخابات نمایندگی مجلس در دوره جدید برای دشتستان قصدی دارید یا خیر؟


با احترام به افکار عمومی و همه کسانی که در این مدت  این جانب را قابل دانسته، جهت ورود به صحنه انتخابات آینده بنده را مورد لطف قرار دادند، خاضعانه عرض می کنم  شرایط را برای ورود به این عرصه بزرگ  مناسب نمی دانم و قصد ورود به این حوزه را ندارم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/02/31 - 14:00
0
0
کاش کاندیدا می شدید لااقل می دانستید چقدرمورد تایید همکاران ومردم هستید
1398/02/28 - 08:20
3
3
آقای لواسانی فقط طفره رفته و به سئوالات بصورت شفاف پاسخ ندادند .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • اماکن عمومی تنگ ارم توسط شهرداری ضدعفونی شد / تصاویر
 • تخصیص بیلبوردهای شهر به توصیه‌های بهداشتی «پیشگیری از کرونا»
 • پس از سال ها دوری، وصال در بهزیستی برازجان رخ داد
 • نسخه اینترنتی هفته نامه اتحاد جنوب/شماره 1081
 • تصویر روز اتحادخبر(455)/ زیبایی های دشتستان
 • تا رفع بحران کرونا از میهمان‌نوازی معذوریم
 • تعطیلی دانشگاه خلیج فارس تا پایان سال لغو شد
 • تست تب سنجی در تمام ورودی های استان بوشهر انجام خواهد شد
 • نامه سرگشاده سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره مقابله با ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹
 • واکسن "کروناویروس" برای آزمایش انسانی به وزارت بهداشت آمریکا ارسال شد
 • تعیین تکلیف تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در ستاد ملی مبارزه با کرونا
 • بازار گناوه تعطیل شد/ تلاش برای پیشگیری از شیوع کرونا
 • اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها
 • اینفوگرافیک / استان‌های درگیر ویروس کرونا در ایران
 • توزیع بنزین یورو ۴ در گناوه و دیلم آغاز شد
 • نتیجه رسمی انتخابات دشتستان اعلام شد/ رضایی نماینده منتخب؛ مختاری دوم +آرا تمام کاندیداها
 • اماکن عمومی تنگ ارم توسط شهرداری ضدعفونی شد / تصاویر
 • تخصیص بیلبوردهای شهر به توصیه‌های بهداشتی «پیشگیری از کرونا»
 • پس از سال ها دوری، وصال در بهزیستی برازجان رخ داد
 • فاصله کمتر از 1500 رای لعلیان با کاندیدای شاخص بوشهر
 • نتیجه رسمی انتخابات کنگان، دیر، جم و عسلویه/ احمدی نماینده منتخب؛ الماسی دوم+آرا تمام نامزدها
 • آخرین نتایج یازدهمین دوره انتخابات مجلس
 • نسخه اینترنتی هفته نامه اتحاد جنوب/شماره 1081
 • نتیجه رسمی انتخابات دشتی و تنگستان/ کرمی نماینده منتخب؛ زینبی دوم+آرا تمام نامزدها
 • فرجامِ شگفتانه‌ی معجونِ اصولگرایانِ برخوردار و اصلاح‌طلبان بدلی!
 • تصویر روز اتحادخبر(454)/ امامزاده ابراهیم(ع)
 • نتیجه رسمی انتخابات بوشهر، گناوه و دیلم/جمیری نماینده منتخب؛حیدریه دوم+آرا تمام نامزدها
 • تجلیل از حافظان پاکیزگی! / تصاویر
 • تصویر روز اتحادخبر(452)/ مهمان ناخوانده
 • پیام تشکر شهردار برازجان از حضور مردم شریف شهرستان دشتستان و استان بوشهر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
 • استفاده از ظرفیت اشتغال آزاد در بخش چغادک/ تصویب طرح جامع شهری چغادک با همکاری مسئولین /تصاویر
 • تاسیس هواپیمایی بومی " لیان ایر " در بوشهر/ برخورداری نیروهای بومی از ظرفیت های موجود اشتغال در استان
 • گفتگو با حقوقدان اصغر صفرپور کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه دشتستان
 • گفتگو با دکتر سید حبیب الله بحرالعلوم کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه دشتستان
 • حضور پرشور هواداران غلامرضا هوائی در ستاد مرکزی این کاندیدا/تصاویر
 • اسامی 9 کاندیدای تایید صلاحیت شده جدید در دشتستان
 • حضور سلیقه های مختلف در انتخابات موجب حضور حداکثری مردم می شود/ استیضاح شهردار آبپخش در اولین فرصت بررسی خواهد شد/ اتحاد جنوب در مسائل شهرستان و استان تاثیرگذار است
 • حل مشکل اشتغال با برنامه ریزی مدون/ به کارگیری جوانان بومی در دستگاهها دولتی
 • بازدید کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم از روستاهای تابعه حوزه انتخابیه خود/تصاویر
 • توسعه و ساماندهی بندر و گمرک گناوه/ جذب افراد بیکار در شرکت ها و تاسیسات منطقه / تصاویر
 • آغاز جشنواره اقوام ایرانی در بوشهر / تصاویر اختصاصی
 • نبود یک نماینده مقتدر و توانمند در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم/ رد صلاحیت نمایندگان فعلی زنگ خطری جدی است
 • ستاد مرکزی انتخابات غلامرضا هوائی در بوشهر افتتاح شد / تصاویر
 • اشتغال جوانان و افراد بیکار/ ساماندهی فوری بندر و گمرک ریگ / تصاویر
 • اسامی نهایی 102 کاندیدای انتخابات مجلس به تفکیک چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر