امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 فروردين 1398 - 15:18

اتحاد خبر: آیین تودیع و معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتستان صبح دوشبه 26 فروردین در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد. به گزارش «اتحاد خبر»؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ابراز همدردی با هموطنان در مناطق سیل زده اظهار داشت: امیدواریم با همیاری و کمک مردم و مسئولان ...

اتحاد خبر: آیین تودیع و معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتستان صبح دوشبه 26 فروردین در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 

به گزارش «اتحاد خبر»؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ابراز همدردی با هموطنان در مناطق سیل زده اظهار داشت: امیدواریم با همیاری و کمک مردم و مسئولان این بحران هر چه زودتر پشت سر گذاشته شود و مردم این مناطق زندگی عادی خود را از سر بگیرند. 

 


فاطمه کرمپور با تقدیر از خدمات رییس سابق اداره فرهنگ و ارشاد دشتستان گفت: ایشان طی 4 سال اخیر زحمات زیادی را متحمل شده اند، و با توجه به کمبودهای موجود اتفاقات خوبی در دشتستان رخ داده است و کارنامه مثبتی از خود بر جای گذاشته اند.

وی افزود: آقای شنان پور اهل همین دیار، جوان، توانمند و هنرمند می باشد که اینها سه شاخص مهم است و قطعا انتظارات ما از ایشان بیشتر است و انتظار داریم که با برنامه مدون و بر اساس اهداف از پیش تعیین شده در تمام حوزه های فرهنگ و هنر و ادب پیش بروند.

 

با تمام توان و ظرفیت خود تلاش می کنیم تا اتفاق مثبتی در استان بوشهر رخ بدهد

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: مطمئنا بدون همدلی، همکاری و همّت هنرمندان و کارکنان این اداره کاری از پیش نخواهد رفت. مدیریت جدید نیز تمام حوزه ها و بخش های سراسر شهرستان را در نظر گرفته، به این مناطق سفر کرده و مشکلات را از نزدیک ببینند. همچنین مشاورانی را از میان هنرمندان و افراد فعال تعیین کنند تا راهکار گرفته و بتوانند عملکرد و کارآیی بهنری داشته باشند. 


 
کرمپور خاطرنشان کرد: من وعده ای نمی دهم اما این قول را می دهم که با تمام توان و ظرفیت خود تلاش کنیم تا اتفاق مثبتی در استان بوشهر رخ بدهد.

وی با اشاره به اینکه در تمام کشورهای دنیا فرهنگ و هنر تولید ثروت می کند، ادامه داد: این سالها از سخت ترین مقاطع است، و با توجه به تحریم ها و شرایط کشور، منابع مالی محدود و تورم بالا می باشد، با این حال تمام تلاش خود را در راستای جذب اعتبار انجام خواهیم داد. 

 

در خصوص ساختار انجمن ها و بخش خصوصی نیاز به تعامل بیشتری وجود دارد

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه منابع مالی بدون منابع انسانی ثمر نخواهد داد، گفت: انتظار من این است که جامعه فرهنگی و هنری دشتستان در راستای حل مشکلات و کمبودها بسیج شوند.

 

فاطمه کرمپور اظهار داشت: در خصوص ساختار انجمن ها و بخش خصوصی نیاز به تعامل بیشتری وجود دارد تا بتوانیم انجمن هایی که درآمدزا نیست را به بهره وری لازم برسانیم.

وی ما نیز به اندازه بضاعت خود از هنرمندان حمایت می کنیم، تصریح کرد: در این راستا بودجه لازم را برای تکمیل و بهره برداری از پروژه های تعریف شده ای که دارای توجیه و اهمیت هستند اختصاص خواهیم داد.


شهرستان دشتستان با توجه به وسعت و ظرفیت های موجود نیاز به توجه بیشتری دارد


رییس سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان گفت: با توجه به اینکه دشتستان از لحاظ وسعت و ظرفیت های موجود بزرگترین شهرستان استان است، لذا نیاز به توجه بیشتری دارد.محمدحسین زندویان با اشاره به اینکه دشتستان دارای 6 بخش فعال است، اذعان داشت:  در این شهرستان 6 بخش و 9 شهر وجود دارد که جدای از شهر برازجان  همه بخش های آن فعال و پویا هستند و در این بخش ها نیاز مستمر به نظارت و رسیدگی به خواسته ها وجود دارد.


وی توضیح داد: البته بخش های آبپخش، شبانکاره و سعدآباد خود دارای نمایندگی هستند و سایر بخش ها به طور مستقیم با اداره شهرستان در ارتباط هستند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: از یکایک همکارانم کمال تشکر را دارم و دست آنان را صمیمانه می فشارم، امیدوارم که جناب شنان پور در این جایگاه موفق باشند.

 

خواسته ها و کمبودهای شهرستان دشتستان به وسعت قلب هنرمندان آن است

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان عنوان کرد: از مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به سبب اعتماد و سپردن این مسئولیت دشوار به بنده تشکر می کنم.عبدالرضا شنان پور با اشاره به اینکه کار کردن در حوزه فرهنگ و ارشاد سخت است، بیان کرد: من متعلق به این خانواده هستم و حس نمی کنم کار یا مسئولیت جدیدی را پذیرفته ام، بلکه همان رویه را با قدرت بیشتری ادامه خواهم داد.

وی افزود: با همراهی شما و از طریق برنامه ریزی تفصیلی تلاش خواهیم کرد تا دشتستان به جایگاه اصلی خود و مقام دشتستان بزرگ برسد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان تاکید کرد:  خانم کرمپور نگاه مثبتی به حوزه ی فرهنگ و هنر دارند، و قول دادند که هم در حوزه سخت افزاری و هم فرهنگ و هنر و امکانات دیگر به شکل ویژه ای به شهرستان نگاه کنند.

شنان پور با تشکر از رییس سابق فرهنگ و ارشاد دشتستان گفت: ایشان حقیقتا در این 4 سال وقت گذاشته اند، من در کنارشان بوده ام و تلاششان را می دیدم.

وی عنوان کرد: باید سعی کنیم مطالبه گری ما بیشتر شود، چرا که خواسته ها و نیاز و کمبودهای شهرستان دشتستان به وسعت قلب هنرمندان آن است.

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان خاطرنشان کرد: از تمام دوستان و عزیزان می خواهم دست من را بگیرند و امیدوارم در کنار هم بتوانیم حوزه فرهنگ و هنر دشتستان را پویا و پویا تر کنیم.

 

در حاشیه این آیین کارکنان، هنرمندان و روسای انجمن های شعر، داستان، نمایش و تجسمی به بیان مشکلات و کمبودها پرداختند.

 

گفتنی است در پایان این آیین "عبدالرضا شنان پور" به عنوان سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتستان معرفی گردید و همچنین از تلاشهای "محمدحسین زندویان" رئیس پیشین اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتستان تقدیر صورت گرفت.

 

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/01/26 - 19:30
0
2
امیدوارم که وعده‌های داده شده به هنرمندان برازجانی برای ساخت پلاتو وتکمیل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی شهید شاهینی زودتر عملی بشه چندین سال از این وعده‌ها گذشته اما متاسفانه هنوز به سرانجامی نرسیده.
1398/01/26 - 18:36
0
2
عجب حکایتی دارد ارشاد دشتستان وقتی می خواهند هنر را بکشند باید زمامش را به دست بی هنران بسپارند
پاسخ: انتشار اینگونه نظرات به معنای تایید مفاد آن نمی باشد.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین