امروز: چهارشنبه 05 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 فروردين 1398 - 20:34
در کارگاه آموزشی تئاتر کودک مطرح شد:

اتحاد خبر: کارگاه آموزشی تئاتر کودک با حضور "ناصر آویژه"، کارگردان مطرح تئاتر کودک عصر شنبه 24 فروردین ماه در پلاتوی استاد عباس زاده برگزار شد. به گزارش «اتحاد خبر»، در این کارگاه به مواردی همچون حرکات، آوا، نحوه بازی ها، درک موقعیت ها، توجه به احساسات افراد، نحوه معرفی خود، استفاده از زبان بدن و سایر اجزای هنرهای نمایشی ...

اتحاد خبر: کارگاه آموزشی تئاتر کودک با حضور "ناصر آویژه"، کارگردان مطرح تئاتر کودک عصر شنبه 24 فروردین ماه در پلاتوی استاد عباس زاده برگزار شد.

به گزارش «اتحاد خبر»، در این کارگاه به مواردی همچون حرکات، آوا، نحوه بازی ها، درک موقعیت ها، توجه به احساسات افراد، نحوه معرفی خود، استفاده از زبان بدن و سایر اجزای هنرهای نمایشی پرداخته شد.

ناصر آویژه عنوان کرد: هنر نمایشی هنر تصویر است، هر چه تصویری تر بهتر، و در این میان کاربرد کلمات و برقراری ارتباط اهمیت بسیاری دارد.

این کارگردان باسابقه تئاتر کودک گفت: هدف از کار بسیار مهم است. هنر نمایش کمک می کند اعتماد به نفسمان تقویت شود و خودمان را عرضه کنیم، انگار فرد در این مسیر به دنبال فردیت خود می گردد و می خواهد خودش را اثبات نماید.

وی خوب گوش کردن، تمرکز، صبر و حوصله و درک یکدیگر را از ویژگی های یک بازیگر دانست و افزود: اولین حسن هنر نمایشی باید شناخت احساسات خودمان باشد، چرا که در بازیگری تحلیل نقش بسیار مهم است. تا زمانی که شما خودت را نشناسی و احساس خودت را درک نکنی نمی توانی خودت را جای دیگری بگذاری و نقشی را بازی کنی.

آویژه با بیان اینکه باید محدودیت هایتان را کنار بگذارید، تاکید کرد: ارزش و قداست کار مهم است، ممکن است شخصی در یک شهرستان و یا شهر کوچک کار کند و خیلی هم دیده نشود اما ارزش کار و چه بسا سواد و تواناییش هم از کسی که در پایتخت کار می کند بیشتر باشد.

کارگردان تئاتر کودک و مدرس این کارگاه اظهار داشت: تئاتر یک فرهنگ است و تفاوت آن با سینما همین است. باید بگویم که این راه سختی است اما راه قشنگی ست و ما را با خودمان آشتی می دهد.

وی افزود: باید به چشمان آدمها نگاه کنید و احساسشان را درک کنید.

ناصر آویژه با اشاره به تعریف هنر نمایش خلاق خاطرنشان کرد: نمایش خلاق ترکیبی از بازی ها است که در آن بدن، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی افراد تقویت می شود.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین