امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 فروردين 1398 - 11:55

اتحادخبر: رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: با تلاش پزشک فوق تخصص جراحی کودکان، جان کودک ۱.۵ ساله از طریق جراحی با تجهیزات پیشرفته نجات پیدا کرد. دکتر عاطفه اسفندیاری بیان کرد: کودکی یک و نیم ساله که بادام زمینی را بلعیده بود با علائم دیسترس تنفسی (تنگی تنفس) و سرفه‌های شدید وارد بخش اورژانس اطفال ...

اتحادخبر: رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: با تلاش پزشک فوق تخصص جراحی کودکان، جان کودک ۱.۵ ساله از طریق جراحی با تجهیزات پیشرفته نجات پیدا کرد.به گزارش اتحاد خبر، دکتر عاطفه اسفندیاری بیان کرد: کودکی یک و نیم ساله که بادام زمینی را بلعیده بود با علائم دیسترس تنفسی (تنگی تنفس) و سرفه‌های شدید وارد بخش اورژانس اطفال این مرکز شد.

وی تصریح کرد: بیمار بعد از معاینات پزشک عمومی به پزشک فوق تخصص جراحی کودکان ارجاع داده شد و پس از عکسبرداری، دکتر آژ فوق تخصص جراحی کودکان وجود جسم خارجی در ریه راست کودک را تشخیص داد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر عنوان کرد: با توجه به اظهارات والدین و سابقه خوردن بادام زمینی از سوی کودک، پزشک معالج مشکوک به پریدن بادام زمینی در ریه کودک شد، سپس بیمار به سرعت به اتاق عمل برده شد.

اسفندیاری بیان کرد: در اتاق عمل بادام زمینی از برونکوس راست (مجرای تنفسی) بیمار با استفاده از دستگاه ریجید برونکوسکوپ بیرون آورده شد و کودک پس از یک روز، با حال خوب از بیمارستان شهدای خلیج فارس ترخیص شد.

دستگاه برونکوسکوپ ریجید روش انتخابی برای خارج کردن جسم خارجی از دستگاه تنفس است و برای اولین بار این عمل در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر و استان بوشهر انجام می‌گیرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین