امروز: چهارشنبه 24 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 فروردين 1398 - 17:42

مختار فیاض: من فکر می کنم ما ایرانیان، بسیار بیش از توش و توانِ خود و بیش از لیاقتِ دولت و ملتِ عراق، برای نجات این کشور از بلایا و مصیبت های گوناگون، وقت و اعتبار و هزینه صرف کرده ایم. اما به هر حال سیاست و مصلحتِ نظام ما اقتضاء می کرد که چنین شود و چنین نیز شد. ما مردم نیز نه تنها اعتراضی نکردیم بلکه همسو با دولت و نظام خود، به شکل های مختلف...

عراق و یک امتحان بزرگ در قبالِ ایران

مختار فیاض:

من فکر می کنم ما ایرانیان، بسیار بیش از توش و توانِ خود و بیش از لیاقتِ دولت و ملتِ عراق، برای نجات این کشور از بلایا و مصیبت های گوناگون، وقت و اعتبار و هزینه صرف کرده ایم. اما به هر حال سیاست و مصلحتِ نظام ما اقتضاء می کرد که چنین شود و چنین نیز شد. ما مردم نیز نه تنها اعتراضی نکردیم بلکه همسو با دولت و نظام خود، به شکل های مختلف، -مستقیم و غیرمستقیم-مردم عراق را موردِ تفقد و حمایت قرار دادیم. هم کمکِ مالی کردیم و هم میلیونی، با ویزای گران قیمت، به زیارت رفتیم و به رونق اقتصادِ این کشور کمک کردیم و مهم تر از همه ی اینها جوانان رشیدمان را سالم و قبراق، برای نجات و دفاع از عراق، به جنگ فرستادیم و نهایتا  پیکر بی جانشان را تحویل گرفتیم. اینها فقط بخشِ عریانِ امور است که بالعینه همگان شاهد بوده و هستند. بگذریم از کمک های پنهانیِ فراوانی که بنا به مصلحت ها، هنوز علنی نشده اند.


این ها را گفتم تا به این نتیجه برسم که ما این روزها، شرایط بسیار سختی را تجربه می کنیم.دولت آمریکا به هر گونه لطایف الحیل، متوسل می شود تا نشانه های اقتدارِ ما را درهم کوبد و پس از فراهم کردنِ بستر، برای همیشه از دستِ ما خلاص شود. پس از تحریم در سالِ گذشته، اکنون نیز یکی از مقتدرترین نیروهای نظامی ایران را، گروهِ تروریستی نامیده است تا کم کم شرایط را برایِ نیل به اهدافِ شومِ خود، هموار سازد.


خِرَدو انصاف حکم می کند که اکنون ، فرصت مناسبی است تا "عراق"که سر تا پا،  مدیونِ ماست، ادایِ دین کند و با اخراج یا حداقل تهدیدِ به اخراجِ نیروهای نظامیِ آمریکا، هم صداقتِ خود را آشکار کند و گامی اساسی در راه اخوت و هم پیمانی با ایران بردارد و هم آمریکا را از این تصمیمِ جاهلانه منصرف نماید؛ که اگر چنین  کند و نهایتا چنین شود، هرآنچه هزینه کرده ایم، حساب شده و از سر کیاست و خردمندی بوده است و گرنه باید در استراتژیِ خود در عرصه ی دیپلماسی تجدیدِ نظرِ اساسی کنیم./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/01/28 - 10:24
1
0
آدم وقتی طرفداری بعضی از افراد از عراقی ها را می بیند تعجب می کند که چرا وقتی یکی پیدا میشه و یک حرف حقی می زند اینقدر مخالف پیدا می کند اقای قاسم از خود عراقی ها دو آتشه تر از آنان دفاع می کند.خدایا خودت کمک کن
1398/01/27 - 08:56
0
1
جناب فیاض جنابعالی چه کمکی به ملت عراق نموده ای که با منت و تبختر دم از صرف وقت و اعتبار برای این ملت مظلوم می زنی؟ می دانی خیلی از این فرماندهان حشدالشعبی که امروز به کمک هموطنان سیلزده شتافته اند در زمان دفاع مقدس در قالب سپاه بدر درکنار رزمندگان اسلام با صدام کافر و نوکر اجنبی یا همان کسی که شما به او کدخدا میگویید می جنگیدند. شما و امثالهم در کدام میادین دفاع از انقلاب حضور داشته اید؟ شما طرفدار همان تفکری می باشید انرژی هسته ای که حاصل سالها تلاش جوانان این مرز و بوم بود را با نشان دادن غلاف شمشیر از سوی کدخدا بتن ریختید .
1398/01/26 - 09:36
0
0
جناب فیاض. اگر اصلاح طلبی مثل جنابعالی و همفکرانتان که خود را آریایی می دانید و شعار جانم فدای ایران سر می دهید بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی و اقتدار منطقه ای و جهانی انقلاب اسلامی و ذلت و زوال روز به روز آمریکا و نظام استکباری توانستید ترس از کدخدا را از ذهن خود بیرون کنید.آمریکا اژدها عراق بیرون خواهد رفت .
1398/01/26 - 08:50
0
0
جناب فیاض! کشور عراق شیعیان بسیاری دارد که هم مذهب ما هستند. بسیاری از مردم این کشور هم با ایران مشکلی ندارند. البته در عراق هم درست مثل ابران افراد مریضی هستند که دوست ندارند روابط بین دو کشور بهبود پیدا کند. بهتر بود به جای نوشتن این متن شبهه ناک! برای سلامتی این گروه از افراد دعا می کردید، ما هم آمین می گفتیم.
1398/01/24 - 18:08
1
0
تحليل شما خوب است اما حيف كه كسي گوش نمي كند.باور كن اگر صد بار هم عراق از ما حمايت نکند باز ما از انها حمايت مي کنيم
1398/01/24 - 09:25
0
2
اگر عراق دولت مقتدری داشت که بتوانست نظامیان آمریکایی را از کشورش اخراج کند می توانست در مقابل داعش نیز مقاومت کند و نیازی به حضور نظامی سپاه قدس در عراق نبود و از ایران درخواست کمک نمی کرد. حضور نظامی ایران در عراق نه برای حمایت از دولت عراق، بلکه در راستای حمایت از شیعیان مظلوم عراق و حرم ائمه بود که این ماموریت با اقتدار انجام شد. در حال حاضر نیز بر خلاف نظر نویسنده ما شرایط بسیار سختی را تجربه نمی کنیم بلکه حماقت ترامپ باعث شد یک وحدت کلمه حول حمایت از نیروی الهی سپاه شکل بگیرد.
1398/01/23 - 13:38
0
2
خدا کنه چنین اتفاق بیفته تا آمریکا و غرب بدانند که ما تنها نیستیم و ما امت اسلامی پشتیبان همدیگر هستیم
1398/01/23 - 12:20
2
0
من شک ندارم که عراق چنین کاری را نخواهد کرد چون آنها به مصالح کشورشان خیلی فکر می کنند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین