امروز: يکشنبه 28 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 فروردين 1398 - 14:00
گزارش اتحاد خبر از وضعیت مناطق در معرض سیل شهر برازجان؛

اتحاد خبر: نوروز 98 در شهر برازجان نیز مانند بقیه نقاط کشور شاهد بارندگی، رعدوبرق، تندباد، و آبگرفتگی معابر بودیم... خانه هایی که سقف آنها پایین تر از سطح خیابان است/ به خاطر مشکل اقتصادی مجبوریم که در حاشیه شهر زندگی کنیم/ احداث دیوارهای حفاظتی در دستور کار شهرداری قرار دارد/ بیش از 500 منزل مسکونی در حریم و بستر رودخانه های فصلی...

اتحاد خبر: نوروز 98 در استان بوشهر و شهر برازجان نیز مانند بقیه نقاط کشور شاهد بارندگی، رعدوبرق، تندباد، و آبگرفتگی معابر بودیم. بارندگی و وقوع سیل از ابتدای فروردین 98، نوروز تلخی را برای ایران و ایرانیان رقم زد، تا جایی که در استان های خوزستان، لرستان، فارس و بسیاری از شهرها و روستاها چون پلدختر و معمولان شاهد اتفاقات تلخی بودیم، از ویرانی منازل و زیرآب رفتن روستاها گرفته تا آسیب رسیدن به ساختمان ها و اتومبیل ها و مرگ هموطنان عزیزمان. همه اینها باعث به وجود آمدن یک سئوال بزرگ شد که چرا ما در ساخت و سازهای خود اصول ایمنی و ساختمان سازی را رعایت نمی کنیم و ایمنی حلقه گمشده معماری شهرهای ما شده است.


به گزارش «اتحاد خبر»؛ عصر ششم آذر ماه سال 91 نیز بارندگی شدیدی همراه با تگرگ در شهر برازجان و روستاهای اطراف آن شروع به باریدن کرد و طی ۳ ساعت بارندگی برازجان با ۱۲۵ میلی متر بارندگی، پرباران ترین شهر استان بوشهر اعلام شد. در سیل سال 91 برازجان به محله هایی که اکثرا در حاشیه یا پایین شهر بودند خسارت های زیادی از جمله تخریب خانه ها، از بین رفتن وسایل زندگی، گرفتن جان ساکنین و… وارد شد.


رخداد فوق باعث فوت ۶ نفر از شهروندان برازجانی شد. همچنین در دی ماه همان سال نیز بارندگی دیگری به وقوع پیوست که یک نفر بر اثر آب گرفتگی فوت کرد و میلیاردها تومان خسارت به خانه ها، زمین های کشاورزی، جاده ها، شهر و روستاها وارد گردید. در اتفاقات مذکور بسیاری از همشهریان خانه های خود را از دست دادند و تعداد زیادی آواره شدند. شبکه های آب و برق و راه ها تخریب و تاسیسات زیربنایی آسیب دید، دیواره های حفاظتی دره ها تخریب و

۶۰ درصد بستر پل ها و ۷۰ درصد پل ها از جمله پل خیابان علی آباد، پل خیابان جوان، پل خیابان مجاهد، پل خیابان حسین آباد، پل مزارعی، پل دره آردو، پل کلل و… آسیب دید. 

 


این قبیل اتفاقات تلخ چون بارندگی های شدید و در نتیجه ی آن وقوع چنین سیلاب هایی بیشتر مناطق حاشیه نشین را درگیر می کند. محلاتی در حاشیه شهر برازجان که به دلیل محدودیت مکانی محل زندگی افرادی با توانایی مالی پایین تر شده است. زندگی این حاشیه نشین ها همواره آسیب پذیری شدیدتری نسبت به ساکنین سایر محلات و افراد جامعه داشته است. مکان های محدودی که می تواند نقطه خوبی برای بروز حوادث، آسیب ها و مشکلات متعدد باشد.
موضوع مهم در این زمینه ساخت و سازهایی است که در اطراف مسیل ها و حریم رودخانه ها و یا دره های فصلی صورت گرفته و بدون توجه به خطرات احتمالی افراد زیادی نیز در این منازل ساکن شده اند علی رغم اینکه در جاری شدن سیلاب و یا بارندگی های شدید و پر شدن دره ها امکان آبگرفتگی و تخریب این منازل وجود دارد.


گفتنی است مسئولان مربوطه همواره بر غیرقانونی بودن ساخت و سازها در این محلات تاکید دارند اما تاکنون نظارت و یا پیگیری مستمری انجام نشده کما اینکه همچنان و در سالهای اخیر نیز شاهد ادامه این ساخت و سازها و حتی پیشروی آن بوده ایم. نکته مهم اینکه تمامی خانه های ساخته شده در مسیر دره ها دارای برق، آب و تلفن می باشند و حتی بعضی ساکنین مدعی دارا بودن پروانه کار می باشند.


در گذر از قانونی یا غیر قانونی بودن ساخت و ساز این منازل، موضوع مهم آگاهی همگان از خطرات موجود و معضلات در صورت وقوع بلایای طبیعی چون سیل می باشد. زندگی در کنار این دره ها با بیم و امید همراه است. حاشیه نشین های شهر برازجان باید به سامان برسند، چون این مردم همواره در اندیشه ی خود فکر ویرانی و بی خانمان شدن را دارند. گویی از پیش خود را برای هر نوع ویرانی آماده کرده اند. اما تفسیر این شعر صائب تبریزی چقدر به حال اینها می آید که " از حادثه لرزند به خود قصر نشینان، ما خانه به دوشان غم سیلاب نداریم"....


در زمان سیل سال 91 نیز بیشترین آسیب به محله های علی آباد، حسین آباد، کمال آباد و گرمسیری که در مسیر دره ها یا نزدیک به آن بودند، وارد شد. حدود ۷۰ درصد از خانه های علی آباد تخریب و تخلیه گردید. خانه ی سالمندان که نزدیک به این دره های فصلی بود نیز آسیب دید و سالمندان به محل دیگری منتقل شدند.

 
خانه هایی که سقف آنها پایین تر از سطح خیابان است
در محله موسوم به گرمسیری و منازلی که در کنار دره ساخته شده است، سقف خانه های این محله کف منازل خیابان بعدی است. در بازدید از محله گرمسیری، با کوچه هایی با شیب تند و خانه هایی که سقف آنها دقیقا همسطح خیابان و حتی پایین تر بود روبرو شدیم که گویی این خانه ها در زیر زمین واقع شده اند و در صورت رد شدن با اتومبیل ممکن است حتی متوجه سکونت و جریان زندگی در پایین دست و مجاور دره نشوید.

 


مردم ساکن محله های پایین دست برازجان اغلب بی تکلف و یکرنگ هستند. یکی از اهالی این محلات در گفتگو با خبرنگار «اتحاد خبر» گفت: وقتی باران می آید، سقف خانه ها چکه می کند و از بیرون آب می آید. در بارندگی اخیر آب به داخل خانه ما آمد و ما نمی دانستیم چه کنیم، حتی وسایل برقی منزلمان مثل یخچال و تلویزیون دچار مشکل شد و ما با استفاده از تی کشیدن کف زمین و جارو آب را به بیرون هدایت می کردیم چون چاره دیگری نداشتیم.
وی اینگونه ادامه می دهد: در کوچه ها نیز آب سرازیر می‌شود و به سمت دره می‌رود البته آب جریان دارد و به دره هدایت و وارد می شود، اما اگر که بارندگی خیلی زیاد باشد، دره پر خواهد شد و سپس به سمت کوچه و خانه ها سرازیر می شود.


به خاطر مشکل اقتصادی مجبوریم که در حاشیه شهر زندگی کنیم
درب یکی از خانه ها را می زنم و از وضعیت منازل و ساکنین در بارندگی های اخیر می پرسم، جواب می دهد: الحمدالله در بارندگی نوروز مشکلی پیش نیامده و سرریز دره اتفاق نیفتاد ولی اگر بارندگی بیشتری پیش بیاید مشکلات عدیده ای برای این محلات و ساکنین آن پیش خواهد آمد. امسال آب زیادی نیامده است ولی در بارندگی چند سال گذشته خانه ی ما در مجاورت خیابان خراب شد و مجبور به نقل مکان به قسمت پایین تر شدیم.


با سرازیر شدن سیلاب خانه خراب خواهیم شد
زن که با سه فرزندش به کوچه آمده و پاسخگوی سئوالات من شده، با نگاهی حیران می گوید: ما مشکل اقتصادی داریم و نمی‌توانیم در محلات دیگر منزل تهیه کنیم بنابراین مجبوریم که در حاشیه شهر زندگی کنیم.
یکی دیگر از ساکنین حاشیه شهر می گوید: در زمان بارندگی حیاط ما پر از آب شده بود، از سمت خیابان آب می آید و به دیوار و وسایل فرشهای ما رسیده و هر چه بود نابود شد. در زمان تندباد هفته گذشته دیوار بین دو خانه ی ما و همسایه خراب شد و ریخت. همینطور بعضی از درختان که تحمل تندباد را نداشتند و شکستند. امیدواریم که بارندگی به شکل سالهای قبل رخ ندهد، چون با سرازیر شدن سیلاب ما هم خانه خراب خواهیم شد.


بارندگی های اخیر حاشیه دره ها را کاملا تخریب کرد
منزل اهالی این محل در نزدیکی یکی از دره های فصلی شهر برازجان واقع شده است، و در بازدید میدانی متوجه شدیم که بسیاری از منازل کنار این دره ها ساحته شده اند. از ساکنین محله علی آباد در خصوص سیل و مشکلاتی که در این محله به بار آورد می پرسم، یکی از سکنه جواب می دهد: "جانا سخن از زبان ما میگویی"... بعد ادامه می دهد: زمان سیل امسال اتفاقی نیافتاده و خوشبختانه مشکل حادی برای محله ما پیش نیامد اما در گذشته مشکلات زیادی داشته ایم؛ در فصل زمستان دره کاملا پر شد ولی به هیچ خانه ای آب وارد نشد.
وی در مورد مشکلات رخ داده می گوید: برای منزل ما مشکلی رخ نداد، اما همسایگان پایین دست تر به دلیل خاطرات بد سالهای گذشته ترسیدند. بارندگی های اخیر (نوروز 98) خرابی منازل نداشت اما حاشیه دره ها را کاملا تخریب کرد و یک یا دو تا از خانه های دیواره گلی که پشت منازلشان حریم دره بود کاملا همسطح دیوار منزل شد اما شهرداری فورا خاکریزی انجام داد. 

 

وضعیت اقتصادی ساکنین این محلات به گونه ای نیست که بتوانند در جای بهتری ساکن شوند
یکی دیگر از سکنه علی آباد در گفتگو با اتحاد خبر گفت: در سیلاب امسال در این منطقه هیچکس اذیت نشد به جز اینکه مردم از لحاظ روانی آسیب دیدند، البته برای برخی از خانه ها و سکنه موارد جزیی مانند عیب به وسایل و یا آبگرفتگی پیش آمد. همانطور که در عکسها مشاهده می کنید، منازل وضعیت خوبی ندارند و در این محله وضعیت اینچنینی زیاد می بینید که دارای سکنه هم هستند.
این زن برازجانی با اشاره به مشکلات و موارد پیش آمده اظهار داشت: وضعیت اقتصادی ساکنین این محلات به گونه ای نیست که بتوانند در جای بهتری ساکن شوند، بسیاری از ساکنین محلات پایین دست در تامین مایحتاج اولیه و معیشت خود ناتوان هستند.


احداث دیوارهای حفاظتی در دستور کار شهرداری قرار دارد
شهردار برازجان در گفتگو با "اتحاد خبر" با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ایمن سازی محله های در معرض خطر گفت: شرایط جغرافیایی شهر برازجان به شکل کوهپایه ای از شرق به غرب است، یعنی مطمئنا اگر قرار باشد مشکل خاصی پیش بیاید در پایین دست اتفاق می افتد.
محمدحسن محمدی عنوان کرد: بعد از  سیل سال ۹۱ که جان چند تن از همشهریانمان را گرفت لایروبی دره ها در دستور کار شهرداری قرار گرفت و امسال نیز با توجه به شرایط اخیر کشور در ابتدای سال این کار را انجام داده ایم. در حال حاضر نیز ماشین‌آلات در حال لایروبی و بازگشایی دهانه دره ها هستند. همچنین احداث دیوارهای حفاظتی در دستور کار شهرداری قرار دارد، هرچند با توجه به هزینه بالایی که این دیوارها دارد اگر بخواهیم کل مناطق خطرآفرین را دیوارکشی کنیم، با این وجود شهرداری در اعتبارات خود این پروژه را منظور کرده است.

 


وی ادامه داد: امسال دیوارکشی دره های گرمسیری و همچنین قسمتی از پایین دست محله علی آباد و دره آردو را انجام دادیم که قسمت غربی آن انجام شده و الان نیز در حال کار می باشند. همچنین عملیات لایروبی را مجدداً آغاز کرده ایم.
محمدی خاطرنشان کرد: مسئله مهم این است که متاسفانه از سالیان قبل در حریم دره ها خانه سازی صورت گرفته بود که این الان برای خود مردم ساکن در محلات و هم حریم دره ها مشکل ساز شده است. اگر این ساخت و سازها انجام نمی شد حتی اگر دره نیز طغیان میکرد و یا رودخانه ها سرازیر میشد خطر زیادی مردم را تهدید نمی کرد و این معضل کاملا به ساخت و ساز سالیان گذشته مربوط می باشد.


ادارات متولی با ساخت سد و سیل بند سیلاب هایی که به سمت شهر می آیند را کنترل کنند
شهردار برازجان از همشهریان درخواست کرد در مواقع بارندگی شدید در صورت امکان محلات پایین دست و در معرض خطر را ترک کنند یا اینکه دیگر اقدام به ساخت خانه در این محلات نکنند. ادارات متولی نیز آب از بالادست با ساخت سد و سیل بند مهار کنند تا هم این که برای تابستان استفاده مفیدی از آبهای جاری انجام شود و هم سیلاب هایی که به سمت شهر می آیند کنترل شوند.
محمدحسن محمدی تاکید کرد: با توجه به اخبار ناگواری که از همه نقاط کشور می‌شنویم مردم در خارج از محدوده شهر –اعم از بالادست و پایین‌دست- و یا زمین‌های کشاورزی که امکان بروز سیلاب، احتمال طغیان رودخانه و خطرات این چنینی وجود دارد اقدام به ساخت و ساز ننمایند.
وی اظهار داشت: به غیر از انجام لایروبی در محلات پایین دست اقدام دیگری که شهرداری انجام داده است، منازل واقع در حریم دره ها و رودخانه ها را شناسایی کرده و به آنان اخطار می دهد.

 

محلات همجوار دره خطرآفرین هستند/ محله گرمسیری رفع خطر شده
شهردار برازجان با اشاره به برخی محلات در معرض خطر از جمله محلات همجوار دره اذعان داشت: البته در بالادست در خطر کمتری وجود دارد. الان محله گرمسیری با استفاده از دیوار حفاظتی رفع خطر شده و اقداماتی نظیر لایروبی و حفاظت از دره ها چون دیوارکشی نیز انجام شده است.
محمدی اضافه کرد: دو سه سال پیش دیوار حفاظتی انتهای علی آباد نیز به دلیل ارتفاع کم، مشکل اساسی داشت اما الان الحمدالله ارتفاع آن به بیش از ۴ متر ارتقا یافته است. در گذشته آب سریعا به روی خیابان می‌آمد اما الان آب حرکت بهتری دارد و هدایت می‌شود اما باز هم به واسطه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم دره وقوع سیلاب می تواند مشکل ساز باشد. با این اوصاف هر ساله در ابتدای سال اقدامات خوبی صورت گرفته و همچنین آگاهی رسانی که به طور همزمان انجام می‌شود.

 


وجود دره ها، پل ها و رودخانه های فصلی متعدد از معضلات اساسی شهر برازجان است
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر برازجان نیز در گفتگو با اتحاد خبر با اشاره به مسائل پیش آمده پیرامون سیل در برخی از استانها و تخریب شهرها و روستاهای مختلف، گفت: یکی از معضل های اساسی شهر برازجان وجود دره ها، پل ها و رودخانه های فصلی متعدد است. طی 28 سال گذشته هیچ طرح مطالعاتی بر روی رودخانه های فصلی برازجان انجام نپذیرفته است.
ساحل تنگستانی با تاکید بر ضرورت ریشه یابی این معضل به ارائه راهکارهایی پرداخته و گفت: کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای پنجم در اولین اقدامات خود با همکاری معاونت عمرانی شهرداری پیگیر طرح مطالعاتی بر روی رودخانه های فصلی شهر برازجان شده و مقدمات کار فراهم گردید تا تمام چالش ها و فرصت های رودخانه های فصلی بررسی و تصمیمی صحیح و علمی پیرامون نحوه برخورد با سیلابهای احتمالی اتخاذ گردد.
وی افزود: از ابتدای دهه 50 به دلیل افزایش جمعیت و همچنین گسترش شهرنشینی و ورود مردم به مناطق شمالی و شرقی که بیشترین رودخانه های فصلی در آنجا قرار دارد بارها شاهد طغیان رودخانه های فصلی بوده ایم که این امر باعث بروز خسارتهای جانی و مالی بسیاری گشته و متولیان امر در حوزه مدیریت شهری می بایست اقدامات موثری برای برطرف کردن این مشکلات انجام دهند.


بیش از 500 منزل مسکونی در حریم و بستر رودخانه های فصلی می باشند
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر برازجان اظهار داشت: وجود پل های متعدد و غیراستاندارد و همچنین عدم توجه به ورودی سیلاب در مناطق بالادستی و عدم ساخت سیل بند و سد خاکی که باعث ورود حجم عظیمی سیلاب به شهر می شود از جمله مسائل مهمی است که نیاز به بازنگری دارد.
تنگستانی تصریح کرد: متاسفانه طی سه دهه گذشته به دلیل عدم رعایت نکات فوق 3 بار در سالهای 1365، 1381 و 1391 سیل باعث ویرانی و وقوع مرگ و میر در مسیر رودخانه های فصلی گردیده است که باید برای رفع این معضل یک اقدام اساسی انجام شود.
وی بیشترین خطرآفرینی رودخانه های فصلی شهر برازجان را در محله های گرمسیری، حسین آباد، علی آباد، پردیس، خضر و کلیجا دانسته و افزود: بیش از 500 منزل مسکونی در حریم و بستر رودخانه های فصلی می باشند که شهرداری، راه و شهرسازی، ستاد بحران استان و... باید نسبت به حل مشکلات آنها تمهیدات ویژه ای اتخاذ نمایند.

 


عمق رودخانه های واقع در مناطق بالادستی بیش از 10 متر است
عضو شورای شهر برازجان عمق رودخانه های واقع در مناطق بالادستی را بیش از 10 متر عنوان کرد و یادآور شد: به دلیل شیب شهر در مناطق پایین دستی عمق رودخانه های فصلی به کمتر از 2 متر می رسد و این نکته یکی از آسیب های جدی در این مناطق است.
ساحل تنگستانی توضیح داد: پل ها در مناطق بالادستی از کف رودخانه ارتفاعی تا حدود 8 متر و عرض بیش از 12 متر داشته که در مناطق پایین دستی بعضا به ارتفاع 1 متر و عرض 4 متر می رسد و خروجی سیلاب در مناطق پایین دستی شهر به دلیل وجود زمینهای زراعی و تجاوز باغداران به حریم  رودخانه های فصلی به عرض 1 متر با ارتفاعی حداکثر 2 متر می رسند و خروجی سیلاب از محل کمربندی سابق برازجان نیز در زمان بحران کار را بسیار دشوار می کند.
وی تاکید کرد: با توجه به بازدیدهای به عمل آمده از این محل پل های ساخته شده در امتداد رودخانه های فصلی بر روی کمربندی سابق با ارتفاع و عرض حداکثر 2 متر بوده که به هیچ عنوان نمی تواند در زمان سیل این حجم آب را خارج نماید.


یکی از مشکلات اساسی رودخانه های فصلی ریختن مازاد مصالح ساختمانی در مسیر آنها است
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر برازجان یکی از مشکلات اساسی رودخانه های فصلی را ریختن مازاد مصالح ساختمانی در مسیر آنها دانست و از مردم مناطق نزدیک به رودخانه های فصلی در طول مسیر خواهش کرد نسبت به ریختن زباله های شهری و نخاله های ساختمانی به دره ها و رودخانه ها جداً پرهیز نمایند.
این عضو شورای شهر از ادارات آب منطقه ای و منابع طبیعی و آبخیزداری درخواست ساخت سیل بند و سد انحرافی در مناطق بالا دستی نمود تا حجم کمتری سیلاب به شهر وارد شود.
ساحل تنگستانی ساخت دیواره های حفاظتی در مناطق پایین دستی به خصوص در نزدیکی محل زندگی مردم، استانداردسازی پل ها در طول مسیر رودخانه های فصلی، لایروبی سالانه آنها، اصلاح و عریض نمودن رودخانه های فصلی امتداد خروجی شهر به خصوص در محله علی آباد و اصلاح پل های واقع در کمربندی سابق شهر، ایجاد سیل بند و سد انحرافی، انتقال منازل ساخته شده در حریم یا بستر رودخانه های فصلی به مکانهای مناسب، آموزش شهروندان ساکن در طول مسیر رودخانه های فصلی و گزارش به شهرداری در برخورد با متخلفان، کاشت درخت جهت جلوگیری از تعرض به حریم رودخانه های فصلی و بیمه منازل در نزدیکی رودخانه های فصلی در برابر سیل را راه حل های مناسب برای این موضوع دانست و خواستار همراهی و توجه بیشتر مدیریت شهری و سایر ادارات شهرستان جهت جلوگیری از بروز هر خطر احتمالی شد.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/01/27 - 06:29
0
3
اعتراض مااهالی شهرک فتح منظورمان شهردار محترم جناب مهندس محمدی نیست چرا که ایشان در پیشرفت

شهرمان از هیچ کوششی دریغ نکرده ونخواند کردوهرچه از ایشان تمجید شود لایق ایشان است وبه جرات می

توان گفت که بهترین شهرداری است که شهرمان تا حالا داشته است.
1398/01/26 - 08:48
0
3

مشخص است که مشکل اهالی شهرک فتح منشا آن فقط شهرداری است وبس.
1398/01/26 - 08:28
0
4
خداوند به اهالی شهرک فتح صبر عظیم عنایت فرماید.انشا الله
1398/01/25 - 20:19
0
4
حرف حساب جواب ندارد.
1398/01/25 - 18:52
0
3
در گوگل " اهالی شهرک فتح برازجان" را جستجو کردم خیلی مطلب بالا آمد تا این اهالی ظاهر جایی نیست که

سرنزده اند درسایت اتحاد خبر هم به تاریخ 14 آبان ماه 1393 با عنوان " اهالی شهرک فتح را در یابید " چاپ

شده بود آدرسش هم اینه http://www.ettehadkhabar.ir/fa/posts/36590

حالا فهمیدم که واقعا حق با اهالی است.


بای
1398/01/25 - 18:44
0
4
با سلام وعرض ادب
من یک بخش ازنامه اهالی شهرک فتح را اینجا کپی میکنم.

//نامه شورای شهر به شهرداری برازجان درتاریخ 24/12/94 به شماره نامه 1679/4/7
شهرداری محترم برازجان
سلام علیکم
احتراما به پیوست تصویر 14برگ درخواست اهالی ساکنین شهرک فتح درخصوص دیوارچینی دره شهرک فتح درجلسه مورخ 09/12/94 مطرح ومصوب گردید در بودجه سال 1395 استانی پیش بینی شود.
مرتضی نیکجو/رئیس شورای اسلامی شهر برازجان //

وقتی که شورا تصویب کرده ، چرا شهرداری انجام نمی دهد؟
1398/01/25 - 10:11
0
5
شهرداری لطف کند ومشکل این اهالی را حل نماید تاخدایی نکرده دچار سیلاب نشند .زیرا سیل خبر نمی کند.
1398/01/25 - 06:55
0
4
حقیقتا رویه اهالی شهرک فتح صبر دربرابر بد اخلاقی هابوده است.
1398/01/24 - 20:26
0
5
خانه من طرف خیابان جوان هست یادم هست اهالی شهرک فتح 2 سال قبل پشت خانه هایشان این بنر را بزرگ نصب کرده بودند و مسئولین ازترس اینکه خدشه ای به صندلی و میزشان وارد شود آنجا تجمع کردند وبا خواهش والتماس بنر را پائین آوردند متن بنر این بود

" امسال خانه های ما را آب می برد آیا فریادرسی هست"
سپاسگزارم ازاینکه مطلبم را انعکاس میدهید.
1398/01/24 - 20:21
0
4
مسئولین خودشان باید بگردند وهمچنین مشکلاتی راپیداو حل کنند نه اینکه شهروندان محترم اینهمه تذکر بدهند وبازهم بی توجهی زائدالوصف مسئولین را شاهد باشیم.
با سلام وعرض ادب خدمت خوانندگان و دست اندرکاران سایت خوش نام اتحاد خبر :
چگونه است که عده ای در اداره جات این استان به عنوان کارمند پشت میزها نشسته اند تا امورات مردم را تسهیل کنند و به رفع مشکلات عمومی بپردازند و با رفتار انسانی و رحمانی خود که سفارش خدا، قرآن و رسول ورهبری است، مردم را به دین و آیین و این انقلاب خوشبین کنند و پیوند مردم را با نظام و رهبری و سایر کارگزارانش محکم و مستحکم نمایند، اما متاسفانه دقیقا خلاف جهت های یاد شده اقدام می کنند و مردم را روز به روز از مرکز و محور دین و انقلاب، دور و دورتر می سازند وهیچ کس هم نه نظارت می کند ونه در جلوگیری از این عمل بی رضای خداممانعت . این افراد بارفتارهای دوگانه وچندگانه خویش با مردم ،بگونه ای عمل می کنندکه هر فردی که به عنوان نام بی مسما وکذائی امروزی (ارباب رجوع!!!!) از ادارات ما ،نومید ودلشکسته وبغض آلود بیرون می آید،دقیقا مانند یک انبار باروت است.
بنده تمامی پیگیریهای اهالی شهرک فتح را کاملا می دانم وقبول دارم چه مصرانه این کار را انجام می دهند متاسفانه باید عرض شود ظاهرا "سی کر بگو سی کر برقص " است.
1398/01/24 - 11:37
0
5
احسنت بر اهالی شهرک فتح :
شهرداری 18 سال پیش یک سمت دره (28 هکتاری شمالی)را دیوار چینی نموده وسمت دیگر را رها نموده است و این امر دراثر بارندگی های فصلی باعث فرسایش وریزش وحشتناک سمت شهرک فتح شده است به طوری که فاصله منازل تادره به نیم متر میرسد. این درحالی است که حدود 18 سال قبل بین دره ومنازل محل تردد خودروها بوده است یعنی شهرداری براثر بی مدیریتی و کار غیر اصولی و یک طرف دیوار کشی آن هم به مدت طولاتی باعث خسارت جدی به این بخش شده است. با این وجود اهالی شهرک از سال 89 تا کنون پیگیر این موضوع بوده اند که شهرداری بر اثر بی مدیریتی خویش جبران خسارت خود رانماید.
1398/01/22 - 21:20
0
4
عزیزی که این مقاله رو نوشتی، واقعا ممنونم از اینکه در این مورد پیگیر مشکلات هستید. ولی با این جمله تو مقاله مشکل دارم "حدود ۷۰ درصد از خانه های علی آباد تخریب و تخلیه گردید".
کجا همچین اتفاقی تو سیل 91 افتاد. اصلا میدونید 70 درصد علی آباد میشه چند تا خونه و خانوار؟
یه کم بیشتر دقت کنید.
به نام خدا
اول ازاینکه خیلی به هم ر یخته می نویسم بسیار عذرخواهی میکنم چرا که از بس نامه با حوصله و ادبی نوشته ایم ونتیجه نگرفته ایم دیگر بیشتر تحمل اینکه دراین باره بخواهیم وقتی صرف کنیم نداریم.(تمامی نامه نگاریها در این 10 ساله موجود وقابل ارائه است)
به صورت خیلی خلاصه عرض شود که منازل مااهالی شهرک فتح در معرض شدید سیلاب قرار دارد واز سال 89 تا کنون پیگیر موضوع بوده ایم( منزل حقیر که در حال نوشتن هستم تا دره کمتر از نیم متر فاصله دارد) ولی متاسفانه اهالی استان عین توپ فوتبال ما را به همدیگر پاس می دهند از سال 89تا 92 در شهر پیگیر شدیم شورای شهر/شهرداری /فرمانداری(مدیریت بحران شهرستان/ نماینده مجلس / سایت های محلی از جمله سایت خوب اتحاد خبر که مطالب ما را خیلی خوب انعکاس داد ومطمئنا در آرشیو اتحاد جنوب هست کافیست اهالی دره شهرک فتح search شودو......متاسفانه فقط آب در هاون کوبیدن بود.
سال 92و93 پیگیریها را استانی انجام دادیم از مدیریت بحران آقای کاظم مرادی تا آقای مهندس رستمی معاون عمران استانداری وبازرسی استان و....
نمونه ای از نامه های استانداری :
تاریخ 06/07/93 شماره نامه 26/44/36688
فرمانداری محترم شهرستان دشتستان
سلام علیکم
مبا احترام ، به پیوست تصویر نامه 01/07/93 تعدادی از اهالی شهرک فتح برازجان وضمائم آن در مورد عدم ساماندهی بخشی از مسیل فصلی واقع درشهرک فتح ارسال میگردد. براساس وباعنایت به پیگیریهای مکرر اهالی این شهرک جهت تکمیل دیوارحفاظتی مسیل یادشده وحسب تاکید استاندار محترم مبنی بر ضرورت اجرای سریعتر پروژه های مرتبط با مدیریت سیلاب وساماندهی مسیل های شهر برازجان
خواهشمند است دستورات لازم راجهت پیگیری موضوع فوق الاشاره صادر ونیجه را به این اداره کل اعلام نمایید.
کاظم مرادی
مدیر کل مدیریت بحران
نامه دفتر فی استانداری به تاریخ 06/07/94 وشماره نامه 26/41/30506 به شهرداری برازجان
احتراما به پیوست تصویر نامه جمعی از اهالی شهرک فتح برازجان درخصوص مشکلات موجود در آن شهرک ارسال می گردد.خواهشمنداست باتوجه به دستور معاونت محترم امور عمرانی استانداری مبنی برانجام پیگیریهای لازم وموارد تایید شده در نامه مذکور پیگیریهای لازم معمول ونتیجه را به این دفتر ارسال نمایید.
نامه بازرسی استان و......
سال 94 پیگیریهارا علاوه برا ستان در شهرنیز انجام دادیم فقط مارا با نامه هایمان از این اداره به آن اداره می فرستادند.
نمونه ای از نامه فرمانداری به شهرداری برازجان به تاریخ10/03/95وشماره نامه 2627/1/868
به پیوست تصویر نامه مورخ21/02/95 آقای ......نماینده ساکنین شهرک فتح برازجان در خصوص دره مجاور شهرک وضمائم پیوستی وپیگیریهای متعدد بعمل آمده جهت تامین اعتبار واقدام لازم ارسال می گردد
زارع/فرماندار برازجان

نامه شورای شهر به شهرداری برازجان درتاریخ 24/12/94 به شماره نامه 1679/4/7
شهرداری محترم برازجان
سلام علیکم
احتراما به پیوست تصویر 14برگ درخواست اهالی ساکنین شهرک فتح درخصوص دیوارچینی دره شهرک فتح درجلسه مورخ 09/12/94 مطرح ومصوب گردید در بودجه سال 1395 استانی پیش بینی شود.
مرتضی نیکو/رئیس شورای اسلمی شهر برازجان
متاسفانه الان که سال 98 هست هنوز که هنوز است علی رغم پیگیریها ومراجعات ما این مصوبه شورای شهر که 4 سال پیش مطرح ومصوب گردیده عملیاتی نشده چراچرا چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینها فقط قطره ای از پیگیریهاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سایت بسیار محبوب اتحاد خبر اگر پیگیریها ، درد دلها واصل نامه هارا بخواهید درخدمت شما هستم .خدانگهدارتان باد
تلفن 09171736367

ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین