امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 فروردين 1398 - 09:29
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر:

اتحاد خبر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه بارندگی‌های فروردین امسال آبدهی رودخانه‌های این استان را افزایش داد گفت: بارش‌های مطلوب در ۱۶ روز گذشته میزان ذخیره‌سازی آب در سد رئیسعلی دلواری افزایش داد و اکنون ۴۲ درصد مخزن این سد پر است.شاهپور رجایی با اشاره به وضعیت بارش باران در فصل آبی جاری اظهار...

اتحاد خبر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه بارندگی‌های فروردین امسال آبدهی رودخانه‌های این استان را افزایش داد گفت: بارش‌های مطلوب در ۱۶ روز گذشته میزان ذخیره‌سازی آب در سد رئیسعلی دلواری افزایش داد و اکنون ۴۲ درصد مخزن این سد پر است.

بوشهر| 42 درصد مخزن سد رئیسعلی دلواری دشتستان پر شد

شاهپور رجایی با اشاره به وضعیت بارش باران در فصل آبی جاری اظهار داشت: بارش باران در استان بوشهر در فصل آبی جاری وضعیت مطلوبی دارد به‌گونه‌ای که شادابی مردم به ویژه کشاورزان در بر داشته است.

وی از ثبت 340 میلی‌متر بارش باران در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بارش باران در فصل آبی جاری نسبت به گذشته 236 درصد افزایش دارد چراکه در فصل آبی قبل میزان بارش استان بوشهر 101 میلی‌متر بود و اکنون به 340 میلی‌متر رسیده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه افزایش بارندگی سال آبی جاری نسبت به میانگین بلند مدت سالانه استان 141 درصد است افزود: آبگیری سد رئیسعلی دلواری با ظرفیت 695 میلیون متر مکعب در بارندگی‌های اخیر افزایش یافت به‌گونه‌ای که در 16 روز گذشته فروردین 51 میلیون متر مکعب روان آب وارد مخزن سد رئیسعلی‌دلواری دشتستان شد.

 

رجایی با بیان اینکه اکنون 42 درصد حجم  مخزن سد رئیسعلی‌دلواری پراست افزود:اکنون 290 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد رئیسعلی‌دلواری ذخیره شده که سال قبل در این زمان میزان ذخیره آب در  سدرئیسعلی‌دلواری 128 میلیون متر مکعب بود.

 

وی، با اشاره به اینکه بارندگی‌های فروردین امسال آبدهی رودخانه‌های این استان را افزایش داد خاطرنشان کرد: ثبت 32 ایستگاه باران‌سنجی استان بوشهر حاکی است که تاکنون بیش از 190 میلیون متر مکعب روان آب وارد رودخانه‌های استان بوشهر شده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از ساخت 5 سد در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی چهار سد باغان، دشت پلنگ، دالکی و خائیز آغاز شده و ساخت سد باهوش نیز در حال تشریفات مناقصه است.

 

رجایی با بیان اینکه با ساخت این 5 سد ظرفیت ذخیره آب  500 میلیون متر مکعب افزایش می‌دهد گفت: سدهای باغان، دشت پلنگ، دالکی و خائیز به ترتیب دارای 25، 8، 15 و 30 درصد است که اعتبارات لازم برای اجرای آنها مصوب شده است.

 

وی با بیان اینکه برای ساخت سد باغان 400 میلیارد تومان مصوب شده خاطر نشان کرد: برای ساخت سد دشت پلنگ 410، دالکی 660، خاییز 70 و سد باهوش تنگستان 110 میلیارد تومان مصوب شده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر تاکید کرد: با بهره‌برداری از  سدهای 5گانه استان بوشهر نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی و شرب دارد.

 

 

 

 

تسنیمکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/01/25 - 17:44
0
0
سد شبانکاره
دنبال اسم نمیگردیم ولی اسمی که با ان مردم دشستان را تحقیر کنند را برنمی تابیم
ایا در دشتستان یک نفر پیدا نمی شد که سد بنام او باشد؟
بله در دلوار هزار تا سد بزنند و نام هر کس را میخواهند روی آن بگذارند
1398/01/21 - 09:26
1
0
حالا شبانکاره یا غیر چه فرقی داره اینقدر ما بدبختی و مشکل داریم شما دنبال اسمه سد میگردین............
1398/01/19 - 08:05
0
2
با سلام
اول اینکه سد شبانکاره هست
دوما هم این عکس متعلق به سد شبانکاره نیست
جهت اطلاع دوستان
1398/01/17 - 12:33
0
1
سد شبانکاره : تا بی بی حکیمه ادامه دارد و با این بارندگی ها پر نمی شود !!!
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین