امروز: چهارشنبه 26 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 فروردين 1398 - 18:44

اتحاد خبر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس بررسی های بعمل آمده مردم این استان جزو کم تحرک ترین جمعیت کشور هستند.

اتحاد خبر: عبدالمحمد خواجه ئیان افزود: کم تحرکی از مهمترین عوامل بیماری های غیر واگیر و ریشه بسیاری از بیماری هاست.

به گزارش ایرنا؛ وی بیان کرد: با توجه به ماشینی شدن زندگی، تغییرعادت های غذایی و گرایش افراد به غذاهای آماده و فست فودها شیوع بیماری های غیرواگیر درجامعه افزایش یافته است.

خواجه ئیان اضافه کرد: تغییر رفتار، شیوه و سبک زندگی و تحرک بدنی درجامعه ضروری و ضامن سلامتی افراد است.
وی بیان کرد: پیاده روی به مدت 25 دقیقه در روز، داشتن رژیم غذایی مناسب، استفاده از میوه و سبزیجات در سبد غذایی روزانه می تواند جلو بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون و دیابت را بگیرد.
خواجه ئیان یادآور شد: بیماری هایی مثل فشار خون و دیابت به عنوان سرطان های خاموشی هستند که باعث کاهش طول عمر افراد می شود.
وی افزود: داشتن تحرک بدنی مناسب برای افرادی که مبتلا به بیماری های غیر واگیر از جمله فشار خون و دیابت هستند موجب کنترل بیماری آنها می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مردم استان بوشهر به دلیل شرایط آب و هوایی گرم در ماه های زیادی از سال امکان پیاده روی ندارند به همین دلیل تامین زیرساخت های لازم برای پیاده روی از جمله جاده سلامتی و فضاهای سرپوشیده برای زنان و مردان مورد تاکید مدیریت ارشد استان است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین