امروز: چهارشنبه 26 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 05 فروردين 1398 - 18:33
معاون وزیر تعاون خبر داد:

اتحاد خبر: معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخصیص یک هزار و 500 فقره وام قرض الحسنه فوری و ضروری پنج میلیون تومانی به سیل زدگان مازندرانی خبر داد.

اتحاد خبر: محمد کبیری که برای سرکشی میدانی از مناطق سیل‌زده مازندران به این استان سفر کرده است، روز دوشنبه عنوان کرد: این وام ها با کارمزد چهار درصدی و تنفس یک ساله در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت که 500 فقره از این تسهیلات از سوی صندوق بازنشستگی کشوری در اختیار بازنشستگان سیل زده قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا؛ به گفته این مقام مسئول، تسهیلات یاد شده فوری و ضروری است و امکان افزایش سقف تسهیلات نیز وجود دارد.
وی اظهار داشت: برای بنگاه ها بویژه تعاونی های آسیب دیده، با کمک صندوق ضمانت سرمایه گذاری و بانک توسعه تعاون تسهیلات پرداخت می شود که بازپرداخت آنها نیز با تنفس یکساله خواهد بود.
معاون وزیر تعاون ادامه داد: افرادی که پیش از این وام هایی از وزارت تعاون در راستای اشتغالزایی و غیره دریافت کرده بودند مشمول یک سال امهال در بازپرداخت می شوند، همچنین بدهی های آنان نیز مشمول تقسیط بلندمدت می شود که افراد می توانند در این زمینه به شعبه های استانی وزارتخانه و بانک توسعه تعاون مراجعه کنند.
وی همچنین از اختصاص 2 میلیون تومان وام بلاعوض به سیل زدگان و خسارت دیدگان تحت پوشش بهزیستی در این استان خبر داد.
کبیری بیان داشت: با معرفی فرمانداری ها، افراد آسیب دیده می توانند خارج از نوبت از خدمات بیمارستان های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی برخوردار شوند و حتی اگر دفترچه های بیمه شان در سیل اخیر از بین رفته باشد، مجدد صادر خواهد شد.

آماده سازی بیش از 11 هزار بسته غذایی و بهداشتی
وی از آماده سازی چهار هزار بسته بهداشتی برای 20 روستای سیل زده و پیش بینی بیش از هفت هزار بسته غذایی برای توزیع در بین روستاییان این مناطق به ویژه شهرستان سیمرغ خبر داد.
کبیری به بازدید میدانی از برخی روستاهای سیل زده شهرستان سیمرغ اشاره کرد که در آنها منازل مسکونی دچار نشست شده و خطر ریزش آنها وجود دارد و ادامه داد: طی جلسه ای با فرماندار شهرستان مقرر شد ورزشگاه این شهر برای اسکان سیل زدگان آماده سازی شود.
وی خاطرنشان کرد: هرچند اکثر قریب به اتفاق سیل زدگان به منازل اقوام و خویشاوندان خود پناه برده اند، اما تعداد محدودی که جای مناسبی ندارند می توانند در ورزشگاه یاد شده اسکان یابند و محدودیتی از این نظر وجود ندارد.
معاون وزیر تعاون در عین حال گفت که مساجد و امامزاده های شهرستان سیمرغ نیز آماده خدمات رسانی به سیل زدگان و استقرار آنان است.
به گزارش ایرنا، سیل هفته گذشته که در روزهای آخر سال 97 در مازندران رخ داد، بیش از 12 هزار میلیارد ریال به تاسیسات و مردم استان خسارت وارد کرد و هزاران هکتار زمین را به زیر آب برد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین