امروز: پنجشنبه 06 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 اسفند 1397 - 20:49

اتحاد خبر_محسن صدیق:هر چند سطحی نگری و ساده باوری ، استقبال از مطالب کم حجم توسط کاربران با شدت تمام رو به افزایش است و تکنولوژی با همه پیچیدگی هایش آنقدر مصرف را سهل الوصول نموده که دیگر فرصت فکر کردن و خلق کردن را به مخاطبان خود نمی دهد ، اما چاره ای نیست و باید نوشت .گر چه سوژه شهرداری برازجان هم مانند بسیاری از ...

 موج سواری عادت دیرینه ماست

محسن صدیق


هر چند سطحی نگری و ساده باوری ، استقبال از مطالب کم حجم توسط کاربران با شدت تمام رو به افزایش است و تکنولوژی با همه پیچیدگی هایش آنقدر مصرف را سهل الوصول نموده که دیگر فرصت فکر کردن و خلق کردن را به مخاطبان خود نمی دهد ، اما چاره ای نیست و باید نوشت .

گر چه سوژه شهرداری برازجان هم مانند بسیاری از سوژه های سالهای اخیر، خوراک چند روز گذشته فضای مجازی را فراهم نمود ،  اما بدون شک فرو خواهد نشست ، چرا که وابستگی عظیم مخاطبان  به انواع رسانه ها و نرم افزارها سبب گردیده تا بیشتر مردم تبدیل به بلندگوی رسانه شوند.
فاجعه این است که حال رنگ و روی این رسانه ها اصلا مهم نیست! که از چه سمت و سویی میباشد و به چه منظور ایجاد می گردد ، از حب علی است یا بغض معاویه ؟ جالبتر اینکه این جریانات اجتماع به یک نگاه تاریخ مصرفی تبدیل گردیده که به همان سرعت و شدت فراوان که پخش میشود به همان سرعت هم فراموش می شود.

چیزی که درد آور است بسیاری از این کاربران داعیه روشنفکری ! دارند و تحت عناوین و القابی دهان پر کن در این فضای چندش آور جولان می دهند .
به وفور میتوان رصد کرد ، در بسیاری از سوژه هایی که بصورت موجی آغاز میشود حتی بدون مطالعه مطلبی!  یا حتی لحضه ای تامل بر متن یا تصویری بدون درک درستی از موضوع نقش بلند گویی دارند که هیچ نشانی از ثبات فکری یا اندک خردی در صدای بلند شده مشاهده نمی شود ، و فقط متن یا تصویر را فوروارد می کنند و مانند شمعی هستند که با هر باد به سویی می روند ، کما اینکه در جریان شهرداری برازجان بسیاری از آنان در لحظه اول مخالف بودند و چیزی نگذشت که در جبهه موافق قرار گرفتند .
اول صبح تصویری حاکی از انتقاد به شهردار سنجاق پروفایل خود نمودند و شب متنی حاکی از حمایت از شهردار پیوند پیج خود نمودند که اصلا جای تعجب نبود.
البته در این بین به فواصلی که شبکه های اجتماعی امپراطوری میکنند افرادی فرهیخته و انسانهایی وارسته وجود دارند که دلسوزانه و صادقانه برای اعتلای فرهنگ و آبادانی این شهر هر خدمتی که کردند بی مزد بود و منت ، اما بطور کلی فضای مجازی دشتستان متاسفانه جای روشنفکران و هنرمندان را عناصری پوچ و تو خالی پر کرده اند که نه تنها در امر فرهنگسازی یک شهر مشارکت مثبتی ندارند بلکه با تمام قوا چه آگاهانه و چه نا آگاهانه دست به تخریب فرهنگ یک شهر میزنند و با سرعت فراوان این امر نامبارک و فلاکت آور را گسترش میدهند.
همانطور که در بدو انتشار تصویر کذایی اعتقاد داشتم فی النفسه کار زیبایی نبود ، اما چنین فشاری هم بدون شک غیر منصفانه بود .

چرا که اصلی ترین دلیل این هجمه های بی محابا ،  صرفا عملکرد اشتباه مجموعه شهرداری و شهردار در این مراسم نبود و نیست ، بل فرصتی بهتر از این نبود که مخالفان ایشان این بار با شدت هر چه تمام و به هر قیمتی ولو تخریب یک شهر در رسانه های داخلی و خارجی ناکار آمدی خود را با تخریب و قربانی شهردار محبوب و مردمی آن هم در روزی بنام روز شهردار پوشش دهند.

به هر حال اگر در روزهای آینده این موج به رنگ حامی شهردار در دامن مجموعه شهرداری و شهردار هم غش کرد جای هیچ تعجبی نیست.
زیرا که  اصلی ترین دلیل عقب ماندگی فرهنگی یا به تعبیری عدم توسعه ی فرهنگی در شبکه های مجازی ، نبود ساز و کاری منسجم درایجاد مسیری موازی است که در آن تغییرات فرهنگی از سنت به مدرنیته پا به پای تغییرات تکنولوژیک و نشانه های زندگی صورت نپذیرفته است .
به هر حال اگر مشکلات اقتصادی و معیشتی باعث گردیده حافظه همه ما دچار ضعف گردد ، اما رزومه کاری شهرداری تا قبل از انتصاب مهندس محمدی و اتفاقات جوار واجور ....در بدنه شهرداری از حوزه عمران شهری گرفته تا نحوه پرداخت حقوق همین پاکبانان بیانگر بسیاری از مسائل است برای قضاوتی منصفانه و به دور از اختلافات و منفعت شخصی ،  از آنجایی که تنها بذراخلاص در نیت است که در دل جوانه می زند و در عمل رشد و بالندگى به بار می آورد به حتم عذرخواهی شهردار از پاکبانان و شهروندان برازجانی نشان از شجاعت و صداقت کاری ایشان بود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/01/03 - 15:27
0
0
پر مغز و مفید احسنت
1398/01/01 - 00:49
0
0
بله اینکه نباید چنین اشتباهی که چه عرض کنم متاسفانه ناشی از فکر و اندیشه ماست که صورت میگیرد رخ زرد ما ناشی از درون ما بود
1397/12/29 - 23:18
0
0
بسیار دقیق و کامل ابه حق
1397/12/29 - 10:40
0
0
درود بر محسن صدیق ، کاملا موافقم
1397/12/29 - 08:05
0
0
درود فراوان خدمت مهندس صدیق خوش قلب و محبوب.بسیار بجا فرموده اید.
1397/12/28 - 22:18
0
0
واقعا پشت پرده تخریب شهردار پرتلاش و زحمتکش برازجان و وارد ساختن شوک به مجموعه شهرداری وشهروندان برازجانی در این موقع سال چیه و چه کسانی در این امر دخیل هستند؟ چرا بعضی از افراد معلوم الحال نمیگذراند آرامش در این شهر برقرار باشه و هر روز برای شهرداری پاپوش درست میکنند .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین