امروز: پنجشنبه 06 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 اسفند 1397 - 09:59
در حضور رئیس جمهور؛

اتحاد خبر: تفاهم‌نامه استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی در سفر رئیس‌جمهور به استان بوشهر منعقد شد.این تفاهم‌نامه علمی با هدف انجام خدمات تخصصی فناورانه و پژوهش‌های کاربردی و مطالعات موردنیاز استان بوشهر در 4 حوزه ی ایجاد مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس در استان بوشهر، راه‌اندازی مزرعه نمونه مطالعاتی و تحقیقاتی پرورش ماهی...

اتحاد خبر: تفاهم‌نامه استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی در سفر رئیس‌جمهور به استان بوشهر منعقد شد.این تفاهم‌نامه علمی با هدف انجام خدمات تخصصی فناورانه و پژوهش‌های کاربردی و مطالعات موردنیاز استان بوشهر در 4 حوزه ی ایجاد مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس در استان بوشهر، راه‌اندازی مزرعه نمونه مطالعاتی و تحقیقاتی پرورش ماهی در قفس، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر و انجام مطالعات زیست‌محیطی در منطقه ی پارس جنوبی به امضاء استاندار بوشهر و رئیس جهاد دانشگاهی کشور رسید.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور اظهار داشت: تلاش و همکاری برای تبدیل شدن استان بوشهر به قطب پرورش ماهی سی باس در قفس، راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی محیط ‌زیست محیطی و احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی در استان بوشهر توسط جهاد دانشگاهی از مصوبات سفر ریاست‌جمهور به استان بوده است.

دکتر طیبی افزود: این تفاهم‌نامه از محل اعتبارات سفر در 3 حوزه ی راه‌اندازی مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس و ایجاد مزارع الگویی پرورش ماهی در قفس به مبلغ 48 میلیارد ریال، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی به مبلغ 87 میلیارد ريال و انجام مطالعات محیط زیستی و رفع آلودگی آبی و خاکی سواحل پارس جنوبی و راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی زیست محیط به مبلغ 32 میلیارد ريال جمعاً به مبلغ 173 میلیارد ريال اختصاص داده خواهد شد.

رییس جهاد دانشگاهی کشور در پایان گفت: حوزه های مهم موردتفاهم موجبات ایجاد قطب مهمی در حوزه‌های تخصصی و فناورانه توسط جهاد دانشگاهی در استان را ایجاد خواهد نمود.

گفتنی است این تفاهم‌نامه در جلسه شورای اداری استان در سفر رئیس‌جمهور و هیأت دولت به استان با حضور رئیس‌جمهور و اعضاء هیأت دولت توسط استاندار بوشهر و رئیس جهاد دانشگاهی به امضاء رسید.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین