امروز: دوشنبه 04 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 اسفند 1397 - 17:50

اتحاد خبر: سرهنگ قدرت الله کشکولی رئیس پلیس راهور استان بوشهر  طی پیامی توصیه هایی به مردم استان بوشهر،رانندگان و مسافران نوروزی نمودند. متن پیام بدین شرح می باشد: عرض سلام و احترام دارم خدمت مردم فهیم و با فرهنگ استان بوشهر و مسافران نوروزی در ابتدا پیشاپیش فرا رسیدن سال نو و عید نوروز را خدمت هموطنان و هم استانی های عزیز تبریک...

توصیه های پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان بوشهر به مناسبت طرح ترافیک نوروز 98

اتحاد خبر: سرهنگ قدرت الله کشکولی رئیس پلیس راهور استان بوشهر  طی پیامی توصیه هایی به مردم استان بوشهر،رانندگان و مسافران نوروزی نمودند.

متن پیام بدین شرح می باشد: 

عرض سلام و احترام دارم خدمت مردم فهیم و با فرهنگ استان بوشهر و مسافران نوروزی
در ابتدا پیشاپیش فرا رسیدن سال نو و عید نوروز را خدمت هموطنان و هم استانی های عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم.


همیشه نوروز که از راه می رسد فرصت مناسبی برای مسافرت پیش می آید.در این راستا رعایت کردن اصول سفر به ما کمک می کند سفری خاطر انگیز هم برای خود و هم برای دیگران به ارمغان بیاوریم، سفری که با سلامتی و دل خوش پایان پذیرد آرزوی قلبی همه است و به همین منظور لازم است که مراقب خودمان و همسفرانمان باشیم. در واقع عید از آن کسانی است که پایان سفر را جشن بگیرد.

 

لذا به رانندگان و مسافران نوروزی توصیه می کنم ؛

- قبل از سفر وسیله نقلیه خود را به لحاظ ظاهری و فنی بازدید کنند،هرگز با وسیله نقلیه دارای عیب و نقص فنی مسافرت نکنند.
- به هنگام سفر مدارک رانندگی اعم از گواهینامه، بیمه نامه شخص ثالث، برگ معاینه فنی، کارت شناسایی خودرو را به همراه داشته باشند.


-در هنگام رانندگی، راننده و دیگر سرنشینان خودرو از کمر بند ایمنی استفاده نمایند.
- رانندگان حین حرکت توجه کامل به جلو جوانب داشته باشند و فاصله طولی را با  خودروی جلویی متناسب با سرعت حرکت و شرایط سطح راه حفظ نمایند.


- در هنگام رانندگی به تابلوها و علایم راهنمایی ورانندگی در طول مسیر توجه داشته باشند و تحت هیچ شرایطی از تلفن همراه و تحهیزات مشابه در حین رانندگی استفاده نکنند. همواره بین خطوط حرکت کنند و از تغییر مسیرهای ناگهانی پرهیز کنند و به موقع و از فاصله مناسب از چراغ راهنما استفاده کنند.
هنگام خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند و به ازای هر دو ساعت رانندگی 15 تا 20 دقیقه استراحت کنند.


همواره در طول مسیر بویژه در فاصله 30 کیلومتری مبادی ورودی و خروجی شهرها و روستاها با دقت و تمرکز بیشتر و توجه کامل به جلو و با سرعت مطمئن رانندگی نمایند، از انجام اعمال مخاطره آمیز و ارتکاب تخلفات حادثه ساز که ایمتی ترافیک و آرامش سایرین را به خطر می اندازد مانند تجاوز از سرعت مجاز، سبقت در محل های ممنوع، حرکت در شانه راه خودداری کنند . رانندگان گرامی عنایت داشته باشند در ایام نوروز به علت افزایش تردد و رشد فزایند  سفرها بعضا در برخی مواقع ظرفیت جاده و معابر اشباع شده و بر روی کیفیت رانندگی آنها تاثیر می گذارد، بنابراین سعی کنند خونسردی خودشان را ترافیک حفظ نمایند و با صبر و حوصله رانندگی کنند و به حقوق سایر رانندگان و هنجاریهای اجتماعی احترام بگذارند و  نسبت به همدیگر گذشت داشته باشند و به توصیه ها و تذکرات پلیس در سفر توجه کنند و با پلیس تعامل و همکاری داشته باشنذ تا ان شاالله شاهد کاهش تخلفات رانندگی و تصادفات در سطح راه های استان باشیم.در پایان سفری خوش و خاطر انگیز و بدون حادثه ای را برای همگان آرزو کردند./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین