امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 اسفند 1397 - 18:57

اتحاد خبر: دهیاری روستای گندم ریز جهت استقبال از نوروز، طرح پاکسازی طبیعت روستا را با همکاری و مشارکت فعالان زیست محیطی و  دوست داران طبیعت در صبح پنج شنبه 23ام اسفند ماه اجرا نمودند.

اتحاد خبر: دهیاری روستای گندم ریز جهت استقبال از نوروز، طرح پاکسازی طبیعت روستا را با همکاری و مشارکت فعالان زیست محیطی و  دوست داران طبیعت در صبح پنج شنبه 23ام اسفند ماه اجرا نمودند.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر,همیاران طبیعت گندم ریز برای صیانت از منابع ملی و عرصه های طبیعی و همچنین ترویج فرهنگ زیست محیطی، اطراف گندم ریز را تا شعاع 3 کیلومتری روستا هر ساله پاکساز ی می نمایند. این کنشگران زیست محیطی بر این باورند که حفاظت از زمین و طبیعت از اصول توسعه پایدار است‌.
نگهبانی، استفاده صحیح از این ثروت بی بدیل و سپردن آن به نسل های  آینده نیازمند  بکارگیری راهکارهای مسئولانه و متناسب است. ارتقا و ترویج  فرهنگ استفاده از محیط زیست همچنین تشویق مردم به رعایت نظافت هنگام حضور در طبیعت زمان بر بوده و کمک دوستداران و فعالین این حوزه در استفاده از فضای مجازی این زمان را کوتاه تر خواهد کرد.

اهالی روستای گندم ریز و دوست دار طبیعت آن اظهار کردند:
شایسته است  گردشگران طبیعت به پیراستگی محیط خود توجه داشته باشند و از رهاسازی و ریختن زباله ها در دشت های سرسبز گندم ریز خودداری نمایند. زیرا آلودگی محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی زندگی موجودات زنده اثر گذاشته و پیامد های  زیانباری برای زندگی انسان ها، گیاهان، حیوانات و طبیعت دارد. آنها آرزو دارند با بهبود فرهنگ گردشگری شاهد چهره خش انداخته طبیعت گندم ریز نباشند.

عصمت رزم آور دهیار روستای گندم ریز معتقد است عادت ناشایست ریختن و رها سازی زباله در محیط, حق داشتن طبیعت پاکیزه و سالم را از دیگران سلب می کند و کسانی که دلشان برای طبیعت می تپد دوست ندارند هیچ چیز جز ردپای  آنها در طبیعت باقی بماند.

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین