امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 اسفند 1397 - 12:32
به همت موسسه روانشناسی اندیشمندان بهبود دشتستان:

اتحاد خبر: همایش سال نو اندیشه نو به همت موسسه روانشناسی اندیشمندان بهبود دشتستان و با همکاری انجمن علمی دانشگاه پیام نور برازجان برگزار شد.

 اتحاد خبر: همایش سال نو اندیشه نو به همت موسسه روانشناسی اندیشمندان بهبود دشتستان و با همکاری انجمن علمی دانشگاه پیام نور برازجان برگزار شد.

 

 

به گزارش "اتحاد خبر؛ مدیر موسسه روانشناسی اندیشمندان بهبود دشتستان اظهار داشت: هدف ما از تشکیل این موسسه پایه ریزی راهی نو جهت بهبود سلامت روان جامعه است که امیدواریم با کمک دشتستانی های عزیز این امر میسر گردد.

شایسته آیفت افزود: از جمله فعالیتهای موسسه برگزاری کلاسهای آموزشی، کارگاهها، همایش و کنفرانس، سمینارهای تخصصی و عمومی در زمینه روانشناسی، نشست های تخصصی، عمومی، اجتماعی و انجام تست های روانشناسی و تفسیر آنها... خواهد بود.

آیفت در ادامه در خصوص نوروز و برنامه ریزی برای سال جدید اظهار داشت: عید یعنی بررسی گذشته، یعنی به یک سالی که گذشت بیندیشید و ببینید چقدر به اهداف خود رسیده اید، آیا طبق برنامه ریزی که انجام داده بودید پیش رفتید؟ چقدر موفق بودید؟ چقدر شکست خوردید؟ مشکلات چه بودند؟ و چه راه حل هایی داشتند؟ با پاسخ دادن به این سوالات شما کارهای زیادی در سال آینده خواهید داشت. همچنین برای برنامه ریزی سال آینده با طرح این سوالات می توانید برنامه ریزی مثمر ثمری انجام دهید؛ چه رویایی در سر دارید؟ می خواهید با چه افرادی در ارتباط باشید؟ چه اهدافی دارید؟ می خواهید یک سال خود را چگونه بگذرانید؟ می خواهید به کجا بروید؟ ممکن است کجاها شکست بخورید و راه حل ها چه هستند؟

وی ادامه داد: باید همه این موضوعات را روی کاغذ بیاورید زیرا افکار وقتی در ذهن و فکر ما هستند طبقه بندی نشده و پراکنده اند باید روی کاغذ بیایند و طبقه بندی شده و نظم پیدا کنند تا بتوانیم در اجرای آنها موفق شویم، زمانی که برنامه و اهداف خود را می‌نویسید باید به این نکته توجه داشته باشید که باور کردنی، واضح و روشن، واقع بینانه، زمان بندی، دست یافتنی و قابل اندازه گیری باشند، باید از منطقه امن تان بیرون بیایید. از منطقه امن بیرون آمدن یعنی از این راحتی خیال گذشتن و از سختی ها و مشکلات و موانع عبور کردن تا به موفقیت رسیدن!

گفتنی است برنامه های بعدی اجرای نقالی "ترنم شنبدی" دختر ۶ ساله با موضوع من دختر ایرانی ام بود.

پس از آن دانش پژوه روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و عضو هیأت مدیره موسسه روانشناسی به سخنرانی در مورد سال نو و اندیشه نو پرداخت: انتخاب نام همایش سال نو، اندیشه نو به این دلیل بوده است که همانطور که سال و رخت و لباس هم نو می شود و در خانه تکانی وسایل کهنه و قدیمی را دور می ریزیم باید افکار کهنه و قدیمی را هم دور بریزیم و افکار جدید و مثبت را جایگزین کنیم. گاهی در سمینارهای هدف گذاری شرکت می کنیم و هدف گذاری انجام می دهیم ولی بعد از چند روز آنها را فراموش می کنیم و از حرکت و ادامه راه باز می ایستیم که دلیل آن، افکار غیر منطقی و ناکارآمدی است که به ذهن ما خطور می کند و مانع از ادامه راه می شود.

سیده فاطمه موسوی تاکید کرد: ما در روانشناسی به این افکار غیرمنطقی که بر روی تصمیم گیری ها و روابط بین فردی تاثیر منفی دارد خطاهای شناختی می گوییم.
فکر و احساس رفتار را به وجود می آورد، بنابراین افکار منفی احساسی ناخوشایند را به وجود می آورد که مانع از ادامه راه و رفتار مناسب و رسیدن به هدف می‌شود.

وی در ادامه به تعریف ۱۷ خطای شناختی پرداخت که شامل ذهن خوانی، پیش گویی کردن، فاجعه سازی، برچسب زدن، به حساب نیاوردن جنبه های مثبت، استفاده از فیلتر ذهنی، تعمیم بیش از حد، تفکر دو قطبی، بایدها، شخصی سازی، سرزنش کردن یا مقصر دانستن، مقایسه های ناعادلانه، رویکرد تأسف خوردن، استدلال هیجانی، ناتوانی در سست کردن باورها (ناتوانی در عدم تأیید شواهد)، تفکر مبتنی بر قضاوت هستند.

پس از آن برنامه یک جمله ارزشمند برگزار شد که از مدعوین خواسته شد به روی صحنه بیایند و برای مخاطبین یک جمله ارزشمند و تأثیرگذار بیان کنند.

در ادامه گروه شاهنامه خوانان تهمتن، پارمیدا پورتنها و فرزاد کرمی به اجرای نقالی با موضوع اشک بوس و رستم پرداخته و در انتهای برنامه نیز از نقالی خوانان و قاری قرآن تجلیل صورت گرفت.

 

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین