امروز: جمعه 03 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 اسفند 1397 - 10:13
دومین شب از فستیوال موسیقی کوچه

اتحادخبر ؛ در شب دوم از فستیوال موسیقی کوچه ، گروه های موسیقی از خوزستان و افغانستان به اجرای کارهای خود پرداختند.

اتحادخبر ؛ در شب دوم از فستیوال موسیقی کوچه ، گروه های موسیقی از خوزستان و افغانستان به اجرای کارهای خود پرداختند.
به گزارش اتحاد خبر و به نقل از ستاد خبری فستیوال کوچه ؛ در دومین شب از دومین فستیوال کوچه، خوزستانیها با  گروه "کماکان" موسیقی محفلی و نوستالژیکِ این قطعه از ایران را در کوچه های بوشهر نواختند.


 پیوند فرهنگی خوزستانی ها و بوشهری ها در این اجرا بسیار چشم نواز بود و با استقبال پرتعداد مردم روبه‌رو شد. گروه کماکان با این که ریشه ‌های عمیقی از موسیقی جنوب غرب ایران را در دل خود دارد اما در عین حال راه خود را از موسیقی بومی هم جدا می‌‌کند. مهدی ساکی و گروه همراهش در واقع ریتم و ملودی هایی را از موسیقی جنوب می ‌گیرند و در بستر موسیقایی متفاوت، دست به بسط و گسترش آن می زنند.
 در ادامه این فستیوال و بر اساس این گزارش، اجرای هنرمندان افغان و همراهی اهل کوچه نشان داد که این زبان مشترک با ریتم و موسیقی میان دو خاک، قدمت دیرینه دارد.

 اهل کوچه در پایان اجراهای خود در ساعات پایانی امروز گردهم آمده و شب ریتم(کوبه ای) را به نظاره نشستند. این برنامه با استقبال پرتعداد مخاطبان کوچه همراه بود.


از دیگر اجراهایی که در حاشیه برنامه های دومین فستیوال کوچه در کافه های بوشهر اجرا شد، شب اصفهان( راک، رنگین کمان اختراع) در کافه کهن،  اجرای تئاتر "زنبور" به کارگردانی محمد مطهری پور در قهوه خانه جفره علیباش، شب عربی با موسیقی محفلی و نوستالژیک در کافه ناجی و اجرای موسیقی محفلی شب بوشهر  در کافه لنج بود.

 دومین فستیوال کوچه از بیستم تا بیست و ششم اسفند ماه جاری در بوشهر به دبیری ادریس و احسان عبدی پور در حال  برگزاری است.

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین