امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 اسفند 1397 - 12:59
طنز اختصاصی اتحاد خبر/جاروف

اتحاد خبر- بانو بوشهری/برازجان : سلام،سلام،صدتا سلام،من بازم اومدم.می دونم یه هفته محنت و دوری رو تحمل می کنید که تا بانوی عمارت(بخونید بانوی طنز جاروف) از راه برسه و برگ زرین دیگری از نوشته های نامبر وانش رو بهتون تقدیم کنه. چیه خب؟ شما انگار تا حالا آدم اعتماد به نفس دار ندیدید؟ کل صحبتِ روان شناسا و اساتیدِ کارگاه های آموزشی...

اعتماد به سقف...

*بانو بوشهری/برازجان:

سلام،سلام،صدتا سلام،من بازم اومدم.می دونم یه هفته محنت و دوری رو تحمل می کنید که تا بانوی عمارت(بخونید بانوی طنز جاروف) از راه برسه و برگ زرین دیگری از نوشته های نامبر وانش رو بهتون تقدیم کنه.


چیه خب؟ شما انگار تا حالا آدم اعتماد به نفس دار ندیدید؟


کل صحبتِ روان شناسا و اساتیدِ کارگاه های آموزشی و مشاورها همینه که خودتون رو باور داشته باشید،بله اعتماد به نفس.


قبلنا ولی والدین با این مسئله آشنایی نداشتن و نمی دونستن کاربردش چیه،ولی یادمه مثلا می گفتن سِر ذهن بچه نزه ذهن کوریمو. شاید بشه گفت عباراتی از این دست مصداق اعتماد به نفس بوده و هست.


بذارید اینم بهتون بگم که اعتماد به نفس یک مرز باااریک و لِجماری داره با غرور. یعنی یه هوا پاتو اون ور تر بذاری افتادی در دامِ سهمگین غرور..


خواهران و برادران ایمانی برای بهبود اعتماد به نفستون  هر کی هر چی بهتون گفت بگید آره منم هستم،حالا دیگه خودتونو شانستون! می تونه پیشنهاد قدم زدن زیر نم نم بارون باشه،یا پیشنهاد مدیریت یه تور تفریحی ،یا عضویت توی کمپین حمایت از طبیعتُ، حیوانُ پرندهُ،آدم.


کم نیاوردن یکی از خصیصه های اعتماد به نفسِ، که نقطه روبه روش میشه بُزدلی. (البته همین کلمه بزدل هم خودش جای کلی تحلیل و بررسی داره ها،چرا آخه رو حیوون نگون بخت اسم میذارن، گناه نکرده بز شده که)واای چقد حرف تو حرف شد.


من خودم از همون لحظه پا به گیتی گذاشتن ،همه وجودم مملو از اعتماد به نفس بود،اونقدر که هر چی تلاش می کنن ببینن من شبیه کدوم یک از اعضای خانواده و خاندانم راه به جایی نمی برن که یهو یه نازک طبع و نکته دانی از وسط جمعیت بانگ می زنه که ،چه غافل نشستید که این خودِ اعتماد به نفس،اصلا با اعتماد به نفس مو نمی زنه! قشنگ یادمه که بقیه مامانا بچه شونه چه جوری سرکوفت می زدن و می گفتن برو از اعتماد به نفس یاد بگیر! نگاش کن نصف توئه ها.


 این اواخر هم که دوستان گُر و  گُر درخواست می کنن یه دوره ی راه های چگونگی افزایش خودباوری و اعتماد به نفس بذار برامون،من ولی مگه قبول می کنم،وسط این همه دغدغه و مشغله های فرهنگی هنری!بعدشم من بیام چیو آموزش بدم آخه ،باید خودت اتوماتیک و ژنتیک وار اعتماد به نفس تو خونت باشه.


کی؟ با منید؟ بله بچه های بالا دارن اشاره می کنن که خودت جمع می کنی میری،یا بگیم بیان ببرنت؟ می بینید تو رو خدا،حسودانِ کوته بین نمیذارن آدم کارش رو بکنه.


فقط یه چیزی اگه یه جایی اعتماد به نفس خونتون اومد پایین منو بیارید تو ذهنتون از کرامات و موج مثبت من به سمتتون روانه میشه البته فقط به اندازه ای که کارتون راه بیفته..


نکته پایانی و کلیدی اینکه:من اعتماد به نفسم رو از سر راه نیوردم که کسی بخواد بهش جسارت کنه ها،مهم خودمم که خودِ اعتماد به نفسم حالا شما بهش بگو اعتماد به سقف.

کانال تلگرام اتحادخبر

مرتبط:
» خودکار بیک [حدود 19 ساعت قبل]
» مهمان حبیب خدا [حدود 20 ساعت قبل]
» هیئت حل اختلاف [حدود 22 ساعت قبل]
» ترامپ [حدود 21 ساعت قبل]
» شی [حدود 18 ساعت قبل]
» انتخابات زودرس [حدود 8 روز قبل]
» زنگ انشا [حدود 8 روز قبل]
» شوخی با مسئولین [حدود 23 ساعت قبل]

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین