امروز: پنجشنبه 02 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 اسفند 1397 - 09:31
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خبر داد:

اتحاد خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مصرف قلیان در دختران 10 برابر بیشتر شده است، گفت: سن مصرف قلیان در کشور کاهش پیدا کرده است. سعید کشمیری با اشاره به سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر از انعقاد تفاهم نامه ای بین وزیر و استاندار بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه...

اتحاد خبر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مصرف قلیان در دختران 10 برابر بیشتر شده است، گفت: سن مصرف قلیان در کشور کاهش پیدا کرده است.اتحاد خبر – ثریا شیری: سعید کشمیری با اشاره به سفر وزیر بهداشت به استان بوشهر از انعقاد تفاهم نامه ای بین وزیر و استاندار بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای تکمیل دانشکده پزشکی و دندانپزشکی بوشهر است.
به گزارش اتحاد خبر، کشمیری با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر افتتاح و آغاز عملیات اجرایی بیش از 50 پروژه پیش بینی شده است، افزود: از این تعداد 35 پروژه به مرحله بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به تاسیس دانشگاه سلامت، ایمنی و محیط زیست، بیان داشت: این دانشگاه در راستای تربیت دانشجو برای صنعت نفت، از اول مهر ماه سال 98 در مقطع فوق لیسانس دانشجو می گیرد.تامین اعتبار تکمیلی بیمارستان 120 تختی برازجان در سفر رئیس جمهور


کشمیری از 600 تخت بیمارستانی در حال ساخت خبر داد و اظهار داشت: یک بیمارستان 120 تختی در برازجان در حال ساخت است که 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر اعتبار تکمیلی این پروژه تامین می شود.
وی همچنین از بیمارستان فوق تخصصی جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا خبر داد و گفت: این بیمارستان 160 تختی در ابتدای ساخت است و در سفر قریب الوقوع اعتبار آن تامین می شود.
کشمیری همچنین با اشاره به بیمارستان قلب مشترک با نیروگاه اتمی خاطرنشان کرد: این بیمارستان نیز 180 تخت است.
 
راه اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب در کنگان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزوده شدن بخش ICU به بیمارستان های برازجان، گناوه و کنگان در سال جاری خبر داد و گفت: همچنین در بخش دیالیز نیز دستگاه های جدیدی را به ناوگان دیالیز استان اضافه کردیم و اورژانس هوایی جزیره خارگ نیز به بهره برداری رسید.
کشمیری با بیان اینکه بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان کنگان راه اندازی شده است، اظهار داشت: با راه اندازی این بخش در کنگان، چهار شهرستان جنوبی استان نیازی به اعزام بیماران ضربه مغزی ندارند و این موضوع باعث کاهش مرگ و میر می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت بیان داشت: در طول چهار سال اخیر، 640 هزار مورد بستری، چهار میلیون و 700 هزار ویزیت بیمار، 28 هزار زایمان طبیعی رایگان و جذب 189 پزشک عمومی و 340 پزشک متخصص انجام شده است.

افزایش 10 برابری مصرف قلیان در دختران


کشمیری با تاکید بر اینکه سرطان مثانه مرتبط با مصرف دخانیات است، افزود: سن مصرف قلیان در کشور کاهش پیدا کرده و استفاده قلیان در دختران 10 برابر افزایش داشته است، همچنین بالاترین مصرف کننده دخانیات در استان بوشهر بانوان هستند.
وی همچنین بیان داشت: در استان بوشهر سالانه بیش از دو میلیارد تومان صرف داروهای مکمل شامل ویتامین می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعلام اینکه هر ماده غذایی که به صورت دستفروشی در کنار خیابان عرضه می شود غیربهداشتی است، بیان داشت: باید از فروش مواد غذایی به صورت دستفروشی در بندر گناوه که یک شهر توریستی است، جلوگیری شود.

معضل آلودگی پارس جنوبی و عسلویه یک معضل ملی است


کشمیری با اینکه موج خوبی در رابطه با پیگیری آلودگی های پارس جنوبی ایجاد شده است، افزود: این معضل باید تبدیل به یک معضل ملی شود و با حضور وزیران این مشکل حل شود.


وی تاکید کرد: همچنین محیط زیست با پایش دائمی آلودگی های محیط زیستی قدم خوبی در این راه برداشته است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/12/17 - 13:50
0
0
دلیل کاهش تخت های بیمارستان هفده شهریور به نصف تخت های قول داده شده در روز کلنگ زنی چیه؟از نماینده دشتستان و مسئولین ذیربط تقاضای رسیدگی به این بی عدالتی را داریم.
1397/12/16 - 22:34
0
2
بیمارستان 17شهریوربرازجان با 260تخت کلنگ زنی شد اما الان اعلام میکنند130 تخت میترسم تاروزبازگشایی به 60 تخت برسد
1397/12/16 - 14:10
0
1
مگه بیمارستان هفده شهریور قرار نبود 240 تختخوابی باشه چی شده که یکصد تخت اون رو کاهش دادند فکر کنم یه چند سال دیگه بگذره دیگه هیچی از تخت اون باقی نباشه !
1397/12/16 - 12:55
0
0
متاسفانه بعضی از داروخانه های شهرستان برازجان به عدم نظارت داروهای بیمه را به قیمت آزاد می فروشند. دارو بیمه و دارو ی آزاد قیمتش برابر است. داروخانه ها وسیله ای شده برای کسب درآمد ، کسانی که امتیاز داروخانه رو خریده اند . وقتی از آنها فاکتور فروش دارو که قیمت دارو با نرخ بیمه و آزاد در آن درج شده ،از دادن فاکتور امتناع می کنند و بیمار برای یک دارو باید چندین داروخانه برود و با واژه «این دارو رو نداریم » روبه رو می شود . از جمله این داروخانه ها ،داروخانه دکتر ..... است. از بازرسان داره بهداشت و درمان ،دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تعزیرات ،می خواهیم نظارت بیشتری بر داروخانه های سطح شهر داشته باشند .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین