امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 بهمن 1397 - 17:50
نگرخواهی اتحاد خبر در خصوص عملکرد ارسلان زارع فرماندار سابق دشتستان (4)

اتحاد خبر-محمد علی عبدالشیخی: در برشماری نقاط قوت ارسلان زارع در دوران حضور خود در دشتستان می توان به برقراری حفظ ثبات و نظم و امنیت در شهرستان اشاره داشت... مهمترین نقطه ضعف فرماندار سابق معضل کم آبی و مدیریت آب بود... به والی آینده دیار میرزا محمد خان برازجانی سفارش می کنم که نسبت به برطرف سازی و اصلاح نقاط ضعف فرماندار سابق همت بگمارد...

زارع فرمانداری خوش رو با کارنامه ای نسبتا قابل قبول/ فرماندار جدید آشنا به محیط جغرافیایی و سیاسی شهرستان باشد

محمدعلی عبدالشیخی:*

پنج سال سکانداری مدیریت ارشد بزرگ ترین شهرستان استان بوشهر در تصاحب مدیری بود که خوش رویی مهم ترین شاخصه ی او در تحلیل ایشان می تواند باشد! مدیری با کارنامه ای نسبتا متوسط و مایل به قابل قبول که خود معتقد است یک دوره مدیریتی نرمال و کامل برای یک فرماندار در هر شهرستان حداقل ۳ و حداکثر ۵ سال می باشد, پس با رجوع به  تفاسیر خویش, هیچ بهانه ای برای بیان فرصت ناکافی برای پیاده سازی طرح و ایده های خود را نمی تواند خلق کند!

در برشماری نقاط قوت ارسلان زارع در دوران حضور خود در دشتستان می توان به برقراری حفظ ثبات و نظم و امنیت در شهرستان اشاره داشت که آمار وقوع جرائم خشن, نابسامانی های اجتماعی و ... بیانگر این موضوع است که در این زمینه باید از عملکرد ایشان, شورای تامین و فرماندهی انتظامی شهرستان قدر دانی نمود.

بهره گیری و استفاده از ظرفیت و پتانسیل جوانان و بانوان را در سمت های مدیریتی شهرستان بالاخص در مناصب شش گانه بخشداری حوزه مدیریتی خود را از نقاط قوت و مثبت ایشان می توان قلمداد کرد, البته با ذکر این مورد که در مواردی می توانستند با سلیقه بهتری گزینش داشته باشند و مدیرانی را با تحصیلات و توانمندی های مرتبط را بر مدیریت بخش ها می گماردند که البته در مجموع در این زمینه از عملکرد فرماندار سابق رضایت خاطر نسبی دارم.

در تشریح نقاط ضعف مدیریتی دکتر زارع قطعا در وهله اول تمام نگاه ها به سمت معضل کم آبی و مدیریت آب به عنوان پرچالش ترین تلاطم پیش روی مردم شهرستان دشتستان و خاصه آن بخش مرکزی ختم می شود که متاسفانه در طول پنج سال حضور ایشان تنها اکتفا و توسل به مسکن بدون خریدار جیره بندی آب شد که در نهایت منجر به تحصن و اعتراضات خیابانی گسترده هم شد که می بایست و انتظار می رفت با وجود تلاش هایی که مخصوصا در سال آخر حضور خود داشتند در تابستان سال پیش رو مردم دغدغه حداقل آب شرب را نداشته باشند که متاسفانه بابت نبود تدبیری کارآ, میان مدت و بلند مدت باز هم به زودی و مجدد شاهد نارضایتی مردم خواهیم بود, اگر نخواهم که از حوزه انصاف عدول کنم باید گویا باشم که این مشکل تماما مختص به شخص فرماندار و امروز و دیروز نیست، میراثی ناخرسند از مجموع مدیرانی است که اعتقادی به برنامه بلندمدت و کار اصولی ندارند.

تسریع در عملیات اجرایی بخشی از پروژه های نیمه تمام عمرانی شهرستان را مثبت و به همان طرق راکد ماندن چندین پروژه مهم و در راس آن عدم اولویت بخشی به حادثه خیز ترین جاده ارتباطی استان در محور اهرم _ برازجان که متاسفانه با پیشبرد و روندی لاک پشت وار در اجرای پروژه, سالیانه شاهد فوت چند ده هم وطن بوده و هستیم را از نقاط ضعف قلمداد می کنم و می طلبید فرماندار هم و غم بیشتری را برای پیگیری و جذب و اختصاص بودجه به این طرح مخصوصا به بخشی از محور که در حوزه استحفاظی و تحت مدیریت نماینده عالی دولت در شهرستان بود را از خود می گذاشت.

در رابطه با پرسش دوم مطرح شده دوم مبنی بر انتظارات از فرماندار آینده از تکرار مکررات بر حذر دارم و کوتاه به والی آینده دیار میرزا محمد خان برازجانی سفارش می کنم که نسبت به برطرف سازی و اصلاح آن چه که به عنوان نقاط ضعف از فرماندار سابق بیان شد همت بگمارد و هم چنین به عنوان عضو شورای اسلامی یکی از بزرگ ترین روستاهای دشتستان و استان از فرماندار جدید تقاضامندم که در تخصیص اعتبارات و امتیازات به روستاهای شهرستان کمال انصاف را به خرج دهند. چون در این زمینه مردم روستایی که با خلق آماری قابل توجه نزدیک به نود درصد به گزینه تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری رای دادند، بابت عدم تعادل در اختصاص آن چه که باید بر اساس معیار حداقل جمعیت باشد به شدت ناراضی و ناخرسند هستند و امیدوار به بهبود شرایط می باشند.

در پایان برای جناب دکتر ارسلان زارع اخلاق مدار به عنوان یک هم استانی در منصب جدید خویش در کنار دکتر مصطفی سالاری آرزوی توفیقات بیش از پیش را خواهان و خواستارم و امیدوارم که فرمانداری آشنا به محیط جغرافیایی و سیاسی شهرستان انتخاب شود.

با آرزوی پیشرفت استان بوشهر و مردمان خوبش

*کارشناس ارشد علوم سیاسیکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/12/01 - 01:05
0
1
ما مردم عادت داریم وقتی که آدم های بزرگ ازبین ما به هر دلیلی رفتند یا جابجا شدند قدرشان می دونیم.دکتر زارع در صبوری و مردمداری و اخلاق حسنه و تواضع و تدبیر و نظم و انضباط و پشتکار و خستگی ناپذیری و باسوادی مدیر کم نظیر در استان بود
1397/11/30 - 10:55
1
1
درود بر مهندس عبدالشیخی، دکتر زارع هرچی بود خدا رو شکر از قبلی ها خیلی بهتر بود و انتظار ما از استاندار این است که یکی بهتر از زارع برای دشتستان انتخاب کند
1397/11/30 - 01:31
1
1
با سلام و احترام. دکتر زارع کارنامه موفقی دارد. امنیت و آرامش خوب امروز دشتستان بزرگ نتیجه تدابیر ارزشمند ایشان است. بسیاری از پروژه های عمرانی نیمه تمام را تکمیل کرد. همه مردم را احترام میکرد. او بهترین فرماندار ما بود.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین