امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 بهمن 1397 - 13:12
نگرخواهی اتحاد خبر در خصوص عملکرد ارسلان زارع فرماندار سابق دشتستان (2)

اتحاد خبر- حیدر کاشف: مدیریت اخلاق مدار بزرگترین رهاورد و دستاورد مسئولیت پنج ساله ی ایشان است. گرچه که در سیستم مدیریتی ما برخی مدیران عادت به تحکم و احکام تلفنی و‌سفارشی کرده اند و شاید نیاز بود قدری در این باب با این دست مسئولین جدی تر برخورد شود. فرماندار آینده هر که باشد بدون آشنایی و نزدیکی با جغرافیای انسانی دشتستان موفق نخواهد بود...

دکتر زارع، فرماندار بی تکلف و اخلاق مدار/ حل مشکل آب و سهم دشتستان از پروژه راه آهن٬ اولویت های فرماندار آینده باشد

اتحاد خبر: در پی انتصاب فرماندار  دشتستان به معاونت استانداری گیلان، اتحاد خبر نظر فعالان سیاسی، اجتماعی و مدنی شهرستان را در مورد عملکرد فرماندار اسبق دشتستان با 2 سئوال زیر جویا شده است:

 

1. نظر شما درباره عملکرد و نقاط ضعف و قوت پنج سال فرمانداری دکتر ارسلان زارع چیست؟

2. فرماندار آینده دشتستان چه ویژگی هایی باید داشته باشد و چه انتظاراتی از ایشان دارید؟

 

حیدر کاشف:

1. دکتر زارع شاید تنها فرماندار یکی دو دهه ی اخیر بود که هیچگاه نگاهی از بالا به مردم و جامعه نداشت. ارتباط دوستانه و نزدیک با بدنه اجتماع و حضور بی تکلف در محافل عمومی از ایشان نه یک فرماندار‌ بلکه یک دوست و همدرد مردم ساخته بود.


نزدیکی جامعه به شخصیت ایشان شاید بزرگترین دستاورد دکتر زارع بود. اگر‌ مسئله «بحران آب» و تجمعات مسالمت آمیز مردم برازجان که بیش و پیش از مسئولیت دکتر زارع٬ معلول مدیریت ناصحیح منابع آب در دهه های اخیر بود را کناری بگذاریم٬ پنج سالی آرام و بدون رخ دادن بحرانی چشمگیر که امنیت روانی جامعه را مخدوش کند٬ماحصل مدیریت مشفقانه و از سر دوستی وی بود.


به اعتقاد من مدیریت اخلاق مدار ایشان بزرگترین رهاورد و دستاورد مسولیت پنج ساله ی ایشان است. نمود این منش اخلاقی در کنترل خشم مردم در تجمعات تابستان گذشته و برخورد مناسب با این خواست عمومی بود. گرچه که در سیستم مدیریتی ما برخی مدیران عادت به تحکم و احکام تلفنی و‌سفارشی کرده اند و شاید نیاز بود قدری در این باب با این دست مسئولین جدی تر برخورد شود.


۲.فرماندار آینده هر که باشد بدون آشنایی و نزدیکی با جغرافیای انسانی دشتستان موفق نخواهد بود. شاید محور اصلی راهبردهای وی ادامه ی رویه دکتر‌ زارع در ارتباط با مردم باشد.


اما بزرگترین چالش ایشان یقینا یافتن راه حل همیشگی برای موضوع آب‌ است. چیزی که البته نیازمند کار‌ کارشناسی و اقدام در سطح ملی است.


چالش بعدی احقاق حقوق تاریخی مردم دشتستان است. سهم این شهرستان از منابع ملی و استانی و پروژه سئوال برانگیز راه آهن٬ احیا نقش مرکز شهرستان در معادلات سیاسی و تجاری استان و شناسایی و تمرکز بر توانمندی های جوانان و دانش آموختگان شهرستان می تواند اولویت های فرماندار آینده باشد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/11/29 - 15:42
0
1
او هیچ کاری برای دشتستان نکرد فقط میز و صندلی میخواست.
1397/11/29 - 13:59
0
1
ارسلان زارع کاری برای دشتستان نکرد . اینقدر تعریف و تمجید از زارع نکنید. از برازجونیها بپرسید تا به شما بگویند در حد فرمانداری نبود . تایید یادت نره.
1397/11/29 - 12:00
0
1
دریک کلام هیچ برای دشتستان نکرد وضعیت بیمارستان گنجی نمونه بارز پیگیری های اوست نشستن با چهارتا جوان و میوه خوردن درد مردم را درمان کردن نیست این آقا فقط حرف تحویل مردم داد و رفت
1397/11/29 - 08:59
1
1
نام نیک همیشه ماندگار است. آفرین بر خدمتگزاری که مردمدار بود و زندگی اش را وقف مردم کرد.
1397/11/28 - 21:54
1
1
خداییش دکتر زارع فرمانداری بود که همه‌ی مردم را به یک چشم و برابر می دید. زارع خیلی باسواد است. حرف هاش منطقی و با حساب و کتاب بود. راستش کلاسش در حد بالاتر از فرمانداری بود.
1397/11/28 - 14:25
0
2
در اخلاق مداری وخلق نیکو فرماندار سابق شکی نیست ولیکن امیدواریم لااقل فرماندار آینده محافظه کاری را کنار بگزارد و در بیان مشکلات عدیده مردم این شهرستان وپیگیری آن بی پرواتر وصریح تر باشد براستی چرا دشتستان بخصوص مرکز شهرستان سهمی در پروژه های کلان ملی نظیر صنایع بزرگ اشتغال زا و راه آهن وامثال اینها که در استان ما اجرایی میگردد ندارد چرا شهر برازجان درسالهای اخیر در حالت انزوا قرار گرفته و دیگر رونق سالهای گذشته را ندارد چرا در ابتدایی ترین نیاز اولیه شهروندان یعنی موضوع آب اینگونه دچار چالش شده است؟
1397/11/28 - 14:16
1
2
درودبرجناب کاشف که بدون دغدغه حقبقت یک مدیر بالیاقت را به زبان اورد امروزه همچین مدیرانی اندک هستند واقعا دکترزارع مدیری مردم دار وکاربلد بودلیاقت شایسته انسان خوب و مردم دار است جناب دکترزارع هرجا باشد همان انسان باارزش وسربلند است
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین